SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūra tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu no 8.00 - 16.00


Uzņemšanas nodaļa: tālr. 64107061

Lietvede tālr. 64125730,

 fakss - 64125785,

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


Aktualitātes

07.12.2018.

Laikraksts “Druva” (07.12.2018.) – par plānveida operācijām

Raksta autors - Monika Sproģe

   Cēsu klīnika savā mājaslapā paudusi informāciju, kurā teikts, ka sakarā ar gripas epidēmijas tuvošanos no šā. gada 17. decembra Cēsu klīnikā plānveida operācijas tiks veiktas tiem pacientiem, kuri būs vakcinēti pret gripu. Izņēmums ir pacienti ar ģimenes ārsta apstiprinātām vakcinācijas kontrindikācijām. Šādos gadījumos ārstējošā ārsta vadībā tiks meklēti individuāli risinājumi.

   Cēsu klīnikas infekciju slimību kontroles ārste Areta Vītola akcentējusi, ka šāda prasība noteikta rūpējoties par pacientu drošību un pēcoperācijas komplikāciju riska samazināšanu. Tāpat ārste uzsver, ka visdrošāko profilakses pasākumu - vakcināciju, ieteicams veikt, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Ņemot vērā gripas epidēmijas ilgumu, kas ilgst līdz pat 14 nedēļām, parasti no janvāra līdz martam, un imunitātes izstrādei nepieciešamo periodu, vakcināciju ieteicams veikt vismaz divas nedēļas līdz plānotai operācijai.

    "Mūsu mērķis ir veikt visu nepieciešamo, lai nepieļautu saslimšanu ar gripu operētajiem pacientiem, jo komplikāciju iespējamība paildzina ārstēšanās laiku slimnīcā un pagarina atveseļošanas periodu," uzsver A. Vītola.

    Lielākajās Rīgas slimnīcās, dodoties uz plānveida operācijām, jau šobrīd jābūt vakcinētam pret gripu – uzrādot potēšanas pasi ar atzīmi par vakcinācijas veikšanu vai ģimenes ārsta izziņu. Kā skaidro klīnikas vadība, šāds lēmums pieņemts gan tāpēc, ka slimnīca ir vide, kur gripas vīruss viegli pārceļo no viena slimnieka pie otra, gan arī tāpēc, ka pēcoperācijas periodā organisms var būt novājināts. Un, pievienojoties vēl vīrusa infekcijai, operēto pacientu stāvoklis var krasi pasliktināties. “Vairākās Ārstniecības iestādēs šāda prakse notiek jau gadiem, mēs  esam sapratuši, ka tādā veidā samazinām riskus,” uzsver Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.

    Arī Slimības un profilakses centra pārstāve Edīte Tettere saprot Cēsu klīnikas rīcību un sarunā uzsver, ka plānveida operācijas veic par valsts līdzekļiem un mediķi nedarbojas savtīgos nolūkos, lai lobētu gripas vakcīnu, bet gan nosaka prasības tālab, ka - tieši pretēji - darbojas pacienta interesēs. “Pēc operācijas pacienta veselība ir pakļauta virknei ārējo risku, un tā kā atveseļošanās process turpinās slimnīcā, kuru apmeklē ļoti daudzi cilvēku, tostarp arī tuvinieki, kuri nāk pie pacienta, bet par savu veselību nerūpējās, var aplipināt istabiņā esošos pacientus ar gripu. Izoperētajam pacientam, kuram ārsti darījuši visu, lai viņš taptu vesels, un kuram valsts nākusi pretī apmaksājot operāciju, pēc ķirurģiskām manipulācijām krītas imunitāte, risks inficēties, pat nomirt no gripas ir ļoti augsts. Rezultātā izoperētais pacients var nomirt nevis no pamatslimības, ar kādu iestājies ārstniecības iestādē, bet gan no gripas, pret kuru pastāv droša un pieejama vakcīna,” skaidro E. Tettere.

    Tomēr iedzīvotāji ir sašutuši, vai šāda slimnīcas rīcība ir uzskatāma par tiesisku un vai ārstniecības iestāde drīkst lemt par to, kurš saņems valsts apmaksātu operāciju, ja reiz gripas vakcinācija valstī nav obligāti noteikta?  

    Veselības ministrijas Preses sekretāre Anna Strapcāne uzsver, ka nekā pretlikumīga šajā rīcībā nav: “Prakse ārstniecības iestādēm gripas sezonas laikā noteikt ierobežojumus plānveida operāciju veikšanai, ja pacients nav vakcinēts pret gripu, ir atbalstāma. Tas ir pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitātes jautājums. Ja pacientam tiek veiktas nopietnas manipulācijas, tas nav pieļaujams. Gripas infekcija var nopietni apdraudēt ārstēšanās procesu un radīt komplikācijas, kas paildzina un sarežģī ārstniecības procesu un tostarp rada papildus izmaksas. Ārstniecības iestādēm ir noteiktas prasības ieviest pretepidēmijas pasākumus. Prasība vakcinēties pret gripu ir viens no infekciju slimību ierobežošanas pasākumiem, līdz ar to ārstniecības iestādēm ir tiesības izvirzīt šādus nosacījumus plānveida pakalpojumu saņemšanai. Līdzīga prakse jau ilgstoši tiek īstenota, piemēram, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.”

__________________________________________________

04.12.2018.

Par vakcināciju pirms plānveida operācijām

Sakarā ar gripas epidēmijas tuvošanos un ar to saistīto risku plānveida operāciju veikšanai, no 2018. gada 17. decembra Cēsu klīnikā, stājoties uz plānveida operācijām, līdzi ņemt apliecinājumu par veiktu vakcināciju pret gripu. 

Vakcinācijai būtu jābūt veiktai ne vēlāk kā 14 dienas pirms plānotās operācijas. Apliecinājums par vakcināciju ir ieraksts potēšanas pasē vai ģimenes ārsta apliecinājums veidlapā 027/u. Tie pacienti, kuriem vakcinācija kontrindicēta, uzrāda atbilstošu ģimenes ārsta slēdzienu. Šajos gadījumos risinājums tiks meklēts ar ārstējošo ārstu palīdzību, risinot individuāli. 

Pacientu par nepieciešamību vakcinēties informē ārsts, nozīmējot pacientu uz operāciju.

Ja iestāšanās brīdī Cēsu klīnikā netiek uzrādīti vakcinācijas dokumenti, operācijas diena var tikt pārplānota. Ja pacients nevēlas vakcinēties pret gripu, saskaņojot ar ārstējošo ārstu, plānotās operācijas laiku var pārcelt uz periodu pēc gripas epidēmijas beigām.


Šī kārtība ir spēkā no 2018. gada 3. decembra līdz 2019. gada 30. aprīlim. Ja gripas epidēmija beigsies ātrāk, kārtība tiks atcelta.


Vakcinēšanās iemeslus pirms plānveida operācijām skaidro Cēsu klīnikas infekciju slimību kontroles ārste A.Vītola:

"Cēsu klīnika, rūpējoties par pacientu drošību un pēcoperācijas komplikāciju riska samazināšanu, ir noteikusi prasības vakcinācijai pret gripu pirms plānveida operācijām. Visdrošāko profilakses pasākumu – vakcināciju, ieteicams veikt, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Ņemot vērā gripas epidēmijas ilgumu (līdz pat 14 nedēļām, parasti no janvāra līdz martam) un imunitātes izstrādei nepieciešamo periodu (vidēji 10-14 dienas pēc vakcinācijas), vakcināciju ieteicams veikt vismaz 2 nedēļas līdz plānotai operācijai. Ievadot organismā vakcīnu, tā izraisa antivielu veidošanos, bet neizraisa slimību. Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīna ir jāizstrādā no jauna, līdz ar ko arī jāvakcinējas ir katru gadu no jauna. 

Mūsu mērķis veikt visu nepieciešamo, lai nepieļautu saslimšanu ar gripu operētajiem pacientiem, jo komplikāciju iespējamība paildzina ārstēšanās laiku slimnīcā un pagarina atveseļošanas periodu.

Vakcinēties pret gripu ir iespējams pie ģimenes ārsta.

 

Ar sīkāku informāciju par vakcināciju  pret gripu var iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājās lapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/vakcinacija/pret-gripu 

https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/650

__________________________________________________

03.12.2018.

Esam sagaidījuši pirmo svētku adventi, un kopā ar to arī māmiņu skolas nodarbību grafiks Decembrim ir klāt!🤗


Decembrī iespēja pieteikties KTG jeb bērna sirdstonīšu pierakstam, iepriekš saskaņojot laiku ar vecmāti.

Tāpat iesakām pieteikties individuālajām nodarbībām pie vecmātes Ivetas Reķes, lai dzemdību dienu sagaidītu ar mierīgu prātu un sirdi!

*Koferīša kārtošana

*Dzemdību nodarbība

Atgādinām, ka arī topošajiem vecvecākiem ir iespēja apmeklēt māmiņu skolas nodarbības bez maksas! Aicinām pievienoties!☺️

Piesakies pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

Cenas:

*Mazuļa hendlings – 7 eur

*Krūts zīdīšana – 10 eur

*KTG pieraksts – bez ginekologa nosūtījuma 9 eur, ar nosūtījumu bez maksas

*Vecmātes Ivetas Reķes nodarbības – katra 10 eur

__________________________________________________

23.11.2018.


Neaizmirsti līdzi paņemt pasi vai ID karti un bankas konta numuru!

__________________________________________________

13.11.2018.

Hronisko pacientu aprūpes pakalpojums


Cēsu klīnika, no šī gada augusta, saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumu Nr.555, piedāvā hronisko pacientu aprūpes pakalpojumu. Cēsu klīnikā hronisko pacientu aprūpi nodrošina personām ar hroniskām progresējošām slimībām, hronisku slimību paasinājumu vai komplikācijām, ja ir precizēta diagnoze, veselības stāvokļa dēļ nepieciešamo ārstēšanu nav iespējams veikt ambulatori, kā arī, ja stacionēšanas laikā nav nepieciešama sarežģīta diagnostika, ķirurģiska operācija vai cita sarežģīta ārstniecība.

Hronisko pacientu aprūpes pakalpojums tiek sniegts pacientiem:

 • ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norīkojumu;
 • kuri patstāvīgi vērsušies hronisko slimību paasinājuma vai komplikāciju gadījumā - pacienta stāvoklis neprasa tūlītēju intensīvu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un komplicētu ārstēšanu ar augstu intensitāti;
 • kuri pārvesti pēc akūta ārstēšanās perioda stacionārā, ja viņiem ir nepieciešama turpmākā ārstēšana ar kādu no saistošajām diagnozēm. Nodrošina atbilstošas specialitātes sertificēta ārsta un medicīnas māsas diennakts uzraudzību;
 • hronisko pacientu aprūpi stacionārā var saņemt personas arī ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu. 
 • Vienlaicīgi Cēsu klīnikā iespējams nodrošināt deviņu hronisko pacientu aprūpi: četras vietas iekšķīgo slimību nodaļā, trīs neiroloģiskiem pacientiem un divas ķirurģiskajā nodaļā.

  Pacientu iemaksas apmērs ir 7,11 eiro par katru dienu par ārstēšanos klīnikā, sākot ar otro dienu.


  __________________________________________________

  05.11.2018.

  Sargāsim sevi un apkārtējos!


  Novembris ir gripas sezonas sākums!

  Atgādinām, ka Cēsu klīnikā, NMP un uzņemšanas nodaļā, katru darba dienu ir iespēja vakcinēties pret gribu.


  __________________________________________________

  31.10.2018.

  Māmiņu skolas nodarbību grafiks novembrim!  Piesakies pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

  Informējam, ka līdz 12.novembrim atvaļinājumā ir devusies vecmāte Iveta Reķe.

  __________________________

  Cena maksas nodarbībām:

  • Mazuļa hendlings – 7 eur
  • Krūts zīdīšana – 10 eur

  __________________________________________________

  22.10.2018.

  Vidzemes TV raidījums "Esi vesels". Sižets par Daktera Klauna ikdienu Cēsu klīnikas bērnu nodaļā


  __________________________________________________

  17.10.2018.

  Gripas sezona tuvojas!


  Ik gadu gripa skar lielu daļu ne tikai Latvijas, bet arī pasaules iedzīvotāju. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka pagājušā 2017.-2018. gada gripas sezonā saslimušo skaits ar gripu bija līdzīgs iepriekšējo sezonu rādītājiem. Atšķirībā no iepriekšējās sezonas, kad gripas izraisītas sekas smagāk skārušas galvenokārt gados vecākus cilvēkus, šajā sezonā kopējais gripas izraisīto pneimoniju skaits bijis ievērojami lielāks nekā pērn, un pneimoniju skaita pieaugums tika novērots visās vecuma grupās. Visaugstākā saslimstība ar gripu 2017.-2018. gada gripas sezonā reģistrēta bērniem 0–4 un 5–14 gadu vecuma grupā. Gripas epidēmiskā izplatība tika novērota astoņas nedēļas – no 2018. gada 7. līdz 14. nedēļai, lai gan parasti šis periods ilgst no divām līdz sešām nedēļām.

  Lai pasargātu sevi no saslimšanas ar gripu, ikvienam cilvēkam ieteicams vakcinēties, tomēr SPKC epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tiem cilvēkiem, kuriem ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks.

  Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar augšējos elpceļus un plaušas. Latvijā gripa izplatās rudens – ziemas periodā. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. Gripas komplikācijas var būt bakteriāla pneimonija, vidusauss un deguna blakus dobumu infekcijas, kā arī hronisku slimību, piemēram, sirds mazspējas, astmas vai diabēta saasināšanās. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

  Lai pasargātu sevi un apkārtējos, Cēsu klīnika piedāvā iespēju vakcinēties pret gripu /Vaxigrip Tetra/.

  Vakcinācijas cena - 14.50 EUR

  Pakalpojumu var saņemt NMP un uzņemšanas nodaļā ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu katru dienu no plkst. 8.00 – 18.00

   

  Ja nav nosūtījuma, tad pirms vakcinācijas apskati veic NMP un uzņemšanas nodaļas dežūrinternists, kā maksas pakalpojumu ar 50% atlaidi. Lūgums līdzi ņemt potēšanas pasi.

  __________________________________________________

  16.10.2018.

  Tikšanās ar Vidzemes reģiona ārstniecības iestādēm


  Piektdien, 12. oktobrī, Vidzemes slimnīcā norisinājās vairāku Vidzemes reģiona ārstniecības iestāžu pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu un konkretizētu turpmākās sadarbības iespējas. Tikšanās laikā tika apspriesti vairāki dalībniekiem svarīgi jautājumi.

  Pirmkārt, tika runāts par kopīgi realizējamiem ERAF līdzfinansētiem projektiem. Otrkārt, tika akcentēts jautājums par ārstniecības iestāžu pakalpojumu attīstību, ar mērķi visiem reģiona iedzīvotājiem nodrošināt vienlīdz pieejamus, savlaicīgus un kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus, paturot prātā, katras slimnīcas rīcībā esošos personāla un finanšu resursus un tehnoloģisko nodrošinājumu. Treškārt, tikšanās laikā tika spriests par personāla nodrošinājumu un speciālistu pieejamību. Sanāksmes dalībnieki vienojās piedāvāt vakances no pārējām sadarbības slimnīcām savas slimnīcas personālam, kurš meklē papildu darba iespējas. Visbeidzot, sanāksmē tika aktualizēts jautājums par reģiona slimnīcu sadarbības saimniecisko procesu optimālu risināšanu, izstrādājot kopīgu kārtību par pacientu pārvadāšanu starp sadarbības partneriem. 


  Attēlā (no kreisās): Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa un projektu vadītāja Anita Žukova, Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa, Limbažu slimnīcas veselības aprūpes vadītāja Liene Česle, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un Attīstības un mārketinga nodaļas vadītāja Jolanta Vaido.

   

  (Informāciju sagatavoja: Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila)

  __________________________________________________

  15.10.2018.

  Vidzemes TV raidījuma “Konkurents” sižets par Cēsu klīnikas infrastruktūras uzlabojumiem


  __________________________________________________

  12.10.2018.

  Atzinīgs novērtējums no Cēsu klīnikas pacientiem


  Cēsu klīnikas pacientiem, izrakstoties no Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas stacionāra un ķirurģijas nodaļas, ir iespēja aizpildīt pacientu aptauju, sniedzot savu viedokli par veselības aprūpes kvalitāti klīnikā. Apkopotie anketu rezultāti liecina, ka klienti atzinīgi vērtē veselības aprūpes kvalitāti Cēsu klīnikā.

  Kopumā, laika posmā no šī gada augusta līdz oktobrim tika saņemtas 60 aptaujas no klientiem, kas ir uzturējušies Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas stacionārā un ķirurģijas nodaļā. Pacienti 5 baļļu skalā (5-labi) ir atzinīgi novērtējuši informācijas apmaiņu, aprūpes kvalitāti, kā arī komfortu klīnikas telpās – vizuālo izskatu, tīrību un temperatūru. Tāpat pacientus ir apmierinājusi arī ēdināšanas pakalpojuma kvalitāte. 

  Aptaujās pacienti uzsver, ka Cēsu klīnikas aprūpes personāls ir atsaucīgs, laipns un zinošs. Īpaši paldies vārdi no pacientiem par aprūpi, uzturoties klīnikā, tiek veltīti ārstējošām personām – ginekoloģei Dagnijai Ķirsonei, ķirurgiem Erlendam Geruļskim un Gundaram Forstmanim. 

  Cēsu klīnika lepojas ar savu augsti kvalificēto, zinošo un iejūtīgo medicīnas personālu, kas rūpējas par pacientu aprūpi un komfortu! 

  __________________________________________________

  10.10.2018.

  Aktualizēts pārskats par rindas garumu plānveida ambulatoro pakalpojumu saņemšanai. Skatīt šeit.

  __________________________________________________

  07.10.2018.

  Infrastruktūras uzlabojumi Cēsu klīnikā


  Cēsu klīnikā ir noslēgušies visi šajā gadā plānotie remontdarbi, kas tika veikti par klīnikas finanšu līdzekļiem. Šogad infrastruktūras uzlabojumi tika realizēti trīs Cēsu klīnikas telpu grupās – endoskopisko izmeklējumu kabinetā, kafejnīcā, kā arī sešās pacientu palātās ķirurģijas nodaļā. Pateicoties šim projektam, ir nodrošināta laba izmeklējumu pieejamība un pakalpojuma kvalitāte, kā arī uzlabojusies ārstniecības vide Cēsu klīnikā pacientiem un darbiniekiem.

  Medicīnas nozarei un tehnoloģijām strauji attīstoties, endoskopiskās izmeklēšanas metodes arvien tiek pilnveidotas, tādēļ viena no Cēsu klīnikas aktivitātēm ir realizējusies jaunā, mūsdienīgā un plašā endoskopisko izmeklējumu kabinetā. Jaunais kabinets nodrošina kvalitatīvas diagnostiskās un terapeitiskās endoskopisko izmeklējumu iespējas, kā arī uzlabo darba apstākļus klīnikas personālam. Tas ir kļuvis daudz komfortablāks gan pacientiem, gan darbiniekiem. Reizē ar būvniecību ir iegādātas jaunas iekārtas - fibrogastroskops un fibrokolonoskops, kā rezultātā ir iespējams veikt vairāk izmeklējumus ar mazākiem gaidīšanas intervāliem. Jāuzsver, ka kabineta pārbūves procesā, liela uzmanība tika pievērsta pacientu drošībai, lai nodrošinātu un organizētu pacientu plūsmu un uzturēšanos pēcizmeklējuma periodā.

  Šī gada augustā Cēsu klīnikā tika atvērta atjaunotā kafejnīca, ko ilgi bija gaidījuši, gan apmeklētāji, gan klīnikas darbinieki. Klīnikas pacientiem kafejnīca kalpo kā mājīga vieta, kur pēc nodotajām analīzēm un veiktajiem izmeklējumiem ir iespēja ieturēt brokastis vai pusdienas. Arī slimnīcas darbiniekiem tiek nodrošinātas siltas pusdienas, ar iespēju iegādāties ēdienu līdzi ņemšanai. Kafejnīcas interjerā ir integrēta fotogrāfiju siena ar Cēsu klīnikas vēsturi, kas klientiem ļauj iepazīt klīnikas vēsturi, savukārt klīnikas darbiniekiem paraudzīties uz saviem kolēģiem no iepriekšējā gadsimta. Ļoti interesants kafejnīcas objekts, ko apmeklētāji jau atzinīgi novērtējuši, ir vertikālais dārzs. Šobrīd attīstības procesā ir norobežota atpūtas stūra vietas izveide, kas kalpos par klusāku un privātāku vietu sarunām klīnikas pacientiem un viņu viesiem.

  Realizējot būvprojektu, tika izbūvētas jaunas, labiekārtotas sešas palātas ķirurģijas nodaļā – divas trīsvietīgās palātas un četras vienvietīgās palātas. Katrā palātā ir pieejama tualete un duša, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vienvietīgajās palātās ir īstenojusies Cēsu klīnikas galvenās medicīnas māsas Taigas Galejas Gruntmanes ideja “Četri gadalaiki Cēsīs”, kas bija labs kopdarbs kopā ar cēsiniekiem – fotogrāfu Kasparu Kurcenu un reklāmdruku PRINTMii. Šajās palātās ir izveidotas foto sienas ar dažādiem Cēsu skatiem četros gadalaikos un fotomirkļu stāsts ir Cēsu klīnikas dāvana saviem pacientiem Latvijas simtgades svētkos.

  Īsumā par projektu: Tā realizācija tika uzsākta jau 2017. gada pavasarī ar būvprojekta izstrādi un būvniecību 2018. gadā, kas tika realizēta par Cēsu klīnikas līdzekļiem. Projekts iekļauj 4 aktivitātes:

  1. Endoskopisko izmeklējumu kabineta modernizācija un daļēju aprīkojuma iegādi;
  2. Sešu labiekārtotu palātu izveidi ķirurģiskajā nodaļā;
  3. Plaušu slimību kabineta ar atsevišķu ieeju izveidi, lai pārceltu modernās telpās līdz šim Palasta ielā 15 izvietoto tuberkulozes un plaušu slimību kabinetu;
  4. Telpu remontu kafejnīcas vajadzībām, par kuras trūkumu slimnīcas vadībai atkārtoti norādījuši gan slimnīcas darbinieki, gan pacienti, aizpildot Klīnikas darbības novērtējuma anketas. 

  Būvniecības darbi plaušu slimību kabineta pārcelšanai no Palasta ielas 15 uz Slimnīcas ielu 9 plānoti 2019. gadā.

  Fotogalerija:

    

    

    

    

    

    

    

    

  __________________________________________________

  05.10.2018.

  Brūču aprūpes kabinets Cēsu klīnikā


  Brūču aprūpes kabinets ir vieta, kur sertificēta ķirurģijas aprūpes māsa Margarita Kapusta, novērtēs un aprūpēs Jūsu brūci, pielietojot atbilstošu pārsienamo materiālu un aprūpes līdzekļus. Medicīnas māsa Jums vai piederīgajiem pastāstīs un parādīs kā brūci novērtēt un aprūpēt mājās, kā un cik bieži lietot pārsienamos materiālus. Ja, izvērtējot brūci, būs nepieciešama brūces ārstēšana, saņemsiet rekomendāciju pieteikties konsultācijai pie ķirurga.

  Brūču aprūpes kabinetā aprūpēs:

  • Operāciju brūces, izņems diegus vai skavas;
  • Hroniskas vai ilgstoši nedzīstošas brūces (arteriālās vai venozas čūlas, onkoloģiskas brūces, diabētiskās pēdas čūlas, izgulējumus, inficētas brūces).

  Brūču aprūpes pakalpojumu var saņemt jebkurš pacients bez ārsta nosūtījuma, tas ir maksas pakalpojums. Pacienti tiek pieņemti trīs reizes nedēļā – otrdienās, trešdienās un piektdienās, iepriekš piesakoties klīnikas reģistratūrā vai klīnikas mājaslapā www.cesuklinika.lv e-pierakstā. 

  Reģistratūras pierakstu tālrunis: 64125634

  __________________________________________________

  02.10.2018.

  !!

  Informējam, ka Cēsu klīnikā pagarināts akcijas periods īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumam.

  Akcija spēkā līdz 2019.gada 1.janvārim.

  Akcijas cena – 22,40 EUR/par vienu dienu


  Vairāk par pakalpojumu lasi: http://www.cesuklinika.lv/lv/arstnieciba/islaicigas-socialas-aprupes-pakalpojums

  __________________________________________________

  01.10.2018.

  Māmiņu skolas nodarbību grafiks oktobrim ir klāt!


  Iespēja pieteikties KTG jeb bērna sirdstonīšu pierakstam, iepriekš saskaņojot laiku ar vecmāti.

  Tāpat iesakām pieteikties individuālajām nodarbībām pie vecmātes Ivetas Reķes, lai dzemdību dienu sagaidītu ar mierīgu prātu un sirdi!

  • Koferīša kārtošana un kad jābrauc uz dzemdībām
  • Dzemdību nodarbība

  Piesakies pa tālr.:64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!


  __________________________________________________

  19.09.2018.

  Cēsu klīnikas ķirurgi devās pieredzes apmaiņā uz Spāniju


  Cēsu klīnikas ķirurgi – Voldemārs Vaivods un Gundars Forstmanis septembra sākumā devās pieredzes apmaiņā uz Spānijas pilsētu Barselonu, kur iepazinās ar operāciju materiālu-diegu un operāciju tīkliņu ražotni. 

  Ražotnē viesiem bija iespēja sekot līdzi tam, kā izgatavo šujamos materiālus un tīklus, kurus speciālisti izmanto trūču operācijās. Pārsteidzoši bija vērot, ka Spānijā, šūšanas materiālu ražošanas procesā joprojām tiek ieguldīts cilvēku roku darbs. 

  Dr. Vaivods uzvēra, ka šī pieredzes apmaiņa ir bijusi abpusēji lietderīga gan materiālu ražotājiem, gan speciālistiem, kas ar izgatavotajiem materiāliem ikdienā strādā, tādējādi nodrošinot pēc iespējas labāku šūšanas materiālu kvalitāti un operāciju rezultātus, izmantojot šos materiālus. 

  Cēsu klīnikas ārsti minēja, ka sadarbība ir jāturpina, un noteikti sekos nākamās tikšanās reizes, kurās varēs dalīties ar savu pieredzi un iegūt jaunas zināšanas un prasmes. 


  Attēlā no labās puses: Dr. Voldemārs Vaivods, Dr. Gundars Forstmanis

   __________________________________________________

  Aizvadīta labdarības akcija “Pīļu skrējiens 2018”


  Trešdien, 12.septembrī, Cēsu klīnikā sadarbībā ar Latvijas Urologu asociāciju norisinājās bezmaksas vīriešu urologa konsultācijas. Šogad konsultāciju izmeklējumus veica Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologs Kārlis Pētersons.

  Kopumā bezmaksas akcijai bija reģistrējušies 17 cilvēki, ierodoties uz konsultācijām pat no patāliem Latgales rajoniem, piemēram, Rēzeknes.

  Cēsu klīnikas speciālisti uzsver, ka bezmaksas “Pīļu skrējiena” urologa konsultācijas slimnīcā notiek jau otro gadu un pieredze ar pacientu atsaucību ir lieliska, līdz ar to šī varētu kļūt par Cēsu klīnikas un Latvijas Urologu asociācijas kopīgu tradīciju.  

  Pasākums “Pīļu skrējiens” tiek rīkots ar mērķi pievērst uzmanību vīriešu veselības nozīmīgumam un aktualitātei, īpaši uz konsultācijām aicinot vīriešus, kuri urologu līdz šim nav apmeklējuši. 

   __________________________________________________

  17.09.2018.


  No piektdienas, 21. septembra, Cēsu klīnikā darbu uzsāks sertificēta ārstniecības persona – audiologopēds Tince Strazdiņa.

  Tince Rīgas Stradiņa universitātē ir ieguvusi profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē ar kvalifikāciju „Audiologopēdija”. Papildus apgūta arī kinezioloģiskās teipošanas metode, kā arī dažādas masāžu un elpošanas tehnikas runas un balss traucējumu mazināšanai. Lai papildinātu savas zināšanas rīšanas un balss traucējumu gadījumos, Tince ir ieguvusi veselības zinātņu maģistra grādu uzturzinātnē.

  Tince ir savas jomas profesionāle, jo iepriekš ir strādājusi Vidzemes slimnīcā un SIA Betas nams kā audiologopēde. Šobrīd turpina strādāt Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā, GK neiroklīnikā, SIA Runātprieks un Bērnu veselības centrā kā audiologopēde.

  Par sevi Tince saka: “Audiologopēdija ir aizraujoša un vispusīga zinātne, kas piemērota tiem, kas vēlas palīdzēt visu vecumu cilvēkiem ar dažādiem balss, rīšanas, valodas un runas traucējumiem. Tādēļ lielāko gandarījumu sniedz pozitīvs rezultāts, apziņa, ka ieguldītais darbs ir devis augļus! Audiologopēdija man ir aicinājums, aizraušanās un dzīves veids, ne tikai profesija.”


  Cēsu klīnikā Tince Strazdiņa pieņems katru trešo piektdienu, 251.kabinetā, valsts apmaksātās konsultācijas no plkst. 15:00 līdz 16:00, bet maksas konsultācijas no plkst. 16:00 līdz 17:00.

  Pieteikšanās vizītei, zvanot uz reģistratūru pa tālr. 64125634 vai elektroniski:  epieraksts@cesuklinika.lv


  Vairāk par audiologopēdu:

  Audiologopēds ir sertificēta ārstniecības persona, kas veic komunikācijas spēju, runas un valodas, fonācijas un rīšanas traucējumu novērtēšanu, diagnostiku, korekciju un rehabilitāciju jebkura vecuma cilvēkiem.

  Visbiežāk audiologopēda palīdzība ir nepieciešama, ja novēro:

  • ekspresīvās valodas grūtības;

  • valodas/runas sapratnes traucējumus;

  • valodas attīstības aizturi (bērniem);

  • dažādas mācīšanās grūtības (disleksija - nespēja lasīt, saprast izlasīto; disgrafija-traucēta pareiza rakstīšana);

  • fonācijas jeb balss kvalitātes traucējumus – disfonija (balss saišu vājums), afonija (balss zudums) u.c.;

  • runas tempa un ritma traucējumus, stostīšanās izpausmes (bērniem, pieaugušajiem);

  • rīšanas traucējumus;

  • dzirdes traucējumus;

  • CNS slimību izraisītus runas, sejas muskulatūras traucējumus.

   __________________________________________________

  13.09.2018.

  Noslēdzies mācību projekts “Pacientu drošība un kvalitātes vadība”


  Cēsu klīnikas komanda – pakalpojumu reģistrācijas, uzskaites un kvalitātes kontroles daļas vadītāja Olga Rudzīte un galvenā medicīnas māsa Taiga Galeja - Gruntmane ar rosinošām atziņām un labiem panākumiem pārstāvējušas savu klīniku profesionālās pilnveides programmā un mācību projektā “Pacientu drošība un kvalitātes vadība”.

  Mācību process viena gada garumā un trīspadsmit nodarbībās tika realizēts grupu darbos, pieredzes apmaiņā, analizējot gadījumus, kā arī, uzkrājot teorētiskās un uz pētījumiem balstītās atziņas. Noslēguma tikšanās reizē 19 slimnīcu komandas un 37 dalībnieki demonstrēja savus sasniegumus: realizētos mērķus pacientu drošības uzlabošanā. Visu veselības aprūpes iestāžu paveikto vērtēja  pasniedzēji un kolēģi paši. Cēsu klīnikas realizētie mērķi no kolēģiem un pasniedzējiem tika novērtēti kā trešie labākie ārstniecības iestāžu vidū.

  Mācību programmu īstenoja Rīgas Stradiņa universitāte, Nacionālā attīstības plāna ietvaros un ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, apmācot veselības aprūpes iestāžu vadītājus un kvalitātes sistēmas speciālistus pacientu drošības un kvalitātes vadības jautājumos. 

  Apsveicam Cēsu klīnikas kolēģus ar sasniegtajiem rezultātiem!


  Attēlā no labās puses: pakalpojumu reģistrācijas, uzskaites un kvalitātes kontroles daļas vadītāja Olga Rudzīte, pasniedzēji Dina Lazdiņa, Evija Palčeja, Reinis Upenieks, galvenā medicīnas māsa Taiga Galeja - Gruntmane

   __________________________________________________

  12.09.2018.

  Cēsu klīnikā mediķi un pacienti apguva skābekļa terapijas ābeci


  Ceturtdien, 6.septembrī, Cēsu klīnikā norisinājās divu stundu apmācību seminārs “Skābekļa terapijas ABC”, ko apmeklēja 20 dalībnieki, tostarp mediķi un pulmonālās hipertensijas pacienti.

  Pneimonoloģes Andas Nodievas vadībā tika aplūkoti jautājumi par elpošanas sistēmu, par indikācijām un kontrindikācijām ilgstošai skābekļa terapijai, kādos gadījumos skābekļa piegāde organismam ir apgrūtināta, kas ir izplatītākās diagnozes, kad vajadzīga papildu skābekļa terapija, kas tā ir un ko sniedz, kāds ir skābekļa terapijas monitorings un titrēšana. Kā uzsvēra RSU docente Anda Nodieva: “Jāatceras, ka skābeklis ir arī zāles un tāpēc pret to jāizturas tikpat nopietni un atbildīgi kā pret zālēm.” 

  Praktiskajā semināra daļā tika demonstrēti portatīvie un stacionārie skābekļa koncentratori, stāstīts par praktiskiem jautājumiem, tādiem  kā – lidošana ar skābekļa aparātu, tā uzturēšana un apkope.

  Lai padziļinātu izpratni par skābekļa terapiju, bezmaksas semināru rīkoja pacientu organizācija Pulmonālās hipertensijas biedrība projekta “Atbalsts  cilvēkiem ar pulmonālo arteriālo hipertensiju” ietvaros. Ārstniecības personas par semināra noklausīšanos saņēma 2.7. tālākizglītības punktus. Projektu finansē A/S “Latvijas valsts meži” sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē fonds “Ziedot.lv”. 

  (Informāciju sagatavoja: Ieva Plūme, Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētāja)

   __________________________________________________

  09.09.2018.

  Aktualizēts pārskats par rindas garumu plānveida ambulatoro pakalpojumu saņemšanai. Skatīt šeit.