SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūra tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu no 8.00 - 16.00


Uzņemšanas nodaļa: tālr. 64107061

Lietvede tālr. 64125730,

 fakss - 64125785,

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


Aktualitātes

13.08.2019.


No trešdienas, 8.augusta, Cēsu klīnikā darbu sākusi ergoterapeite Baiba Gorovenko, kuras galvenais uzdevums būspalīdzēt apgūt/atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs. Jāatzīst, ka šīs ir pozitīvas pārmaiņas, jo līdz šim klīnikā netika pārstāvēta ergoterapija kā veselības aprūpes nozare. 

Ergoterapeite Gorovenko par sevi saka: “Jūtu, ka esmu īstajā profesijā. Man patīk palīdzēt cilvēkiem un redzēt, ka viņiem paliek labāk un uzlabojas viņu dzīves kvalitāte. Ar mērķtiecīgām aktivitātēm spēju pacientiem dot zināšanas, kas viņiem nepieciešamas, lai viņi kļūtu neatkarīgi sev svarīgās ikdienas aktivitātēs.”

Baiba Cēsu klīnikā būs sastopama no pirmdienas līdz ceturtdienai, ambulatorās konsultācijas pieņemot šādos laikos: pirmdien no 15:00 līdz 17:00, otrdien no 9:30 līdz 11:30. Pārējo laiku Baiba darbosies ar stacionārajiem pacientiem, lai palīdzētu ātrāk pilnvērtīgi iekļauties ikdienas aktivitātēs.

Pieteikties iespējams zvanot uz reģistratūru - 64125634

Vairāk par ergoterapiju:

Ergoterapija ir veselības aprūpes nozare, kuras galvenais uzdevums ir ar mērķtiecīgām darbībām veicināt cilvēka spējas pašam par sevi parūpēties, tikt galā ar ikdienas pienākumiem un iekļauties darba tirgū pēc pārciestas smagas slimības vai traumas, kā arī kavēt dažādu slimību progresēšanu un invaliditātes veidošanos. 

Ergoterapeits savā darbā izmanto nodarbes, kuras ir nozīmīgas un svarīgas pacientam – to mērķis ir kavēt slimības progresēšanu, invaliditātes attīstīšanos un veicināt indivīda neatkarību ikdienas darbībās. Speciālists palīdz cilvēkam adaptēties jauniem apstākļiem, mazinot vai novēršot vides šķēršļus, tāpat arī apmāca pacientus lietot tehniskos palīglīdzekļus ikdienas aktivitātēs, pielāgo tos.

 

Pie ergoterapeita var vērsties cilvēki ar kustību traucējumiem, pēc pārciesta insulta, ar galvas traumām, lūzumiem, perifēro nervu bojājumiem, politraumām, reimatoloģiskām saslimšanām, apdegumiem, garīgās saslimšanām, vai cilvēki, kuriem nepieciešamas konsultācijas par vides pieejamību, ergonomikas principu pielietošanu darba vidē vai mājas ikdienas dzīves nodarbju veikšanas laikā.

                   __________________________________________________

09.08.2018.

 

Jau 11. augustā savu pirmo darba dienu Cēsu klīnikā aizvadīs bērnu alergoloģe Kristina Amosova.

Dr. Amosova palīdzēs tikt skaidrībā, ja Jūsu bērnam ir aizdomas par pārtikas alerģiju, neskaidri izsitumi uz ādas, gremošanas trakta problēmas, ilgstošas iesnas vai aizlikts deguns, apgrūtināta elpošana vai ilgstošs klepus, aizdomas par astmu vai atkārtoti bronhīti.

Kristina pacientus uz ambulatorām konsultācijām pieņems katra mēneša otrajā sestdienā! Pati speciāliste stāsta: “Konsultācijas laikā noskaidrosim cēloni un piemeklēsim atbilstošu terapiju, jo mūsu rīcībā ir draudzīga problēmas analīze, nepieciešamie izmeklējumi, silta atmosfēra, empātiska un rūpīga speciālista attieksme pret katru pacientu. Ar vislielāko rūpību un uzmanību izdarīsim visu nepieciešamo Jūsu bērna veselības labā. Ar vērību uzklausīšu Jūs un kopā palīdzēsim Jūsu bērnam dzīvot savu bērnību priecīgāku un laimīgāku.”

Tuvākie datumi konsultācijām:

11. augusts, 8. septembris no plkst. 10:00 – 15:00 valsts apmaksāta konsultācija, bet no plkst. 15:00 – 16:00 maksas konsultācija.

Iepriekšēja pieteikšanās zvanot uz reģistratūru pa tālr. 64125634

__________________________________________________

08.08.2018.


__________________________________________________

07.08.2018.

Pacientu drošība ir kopīgs mērķis visiem – gan veselības aprūpes profesionāļiem, gan pacientiem, gan sabiedrībai kopumā, tāpēc ar jūlija mēnesi Cēsu klīnikā darbu sākusi Infekciju kontroles ārste Areta Vītola.

Dr.Vītola ir savas jomas profesionāle, jo iepriekš 12 gadus strādājusi pediatrijā, vērā ņemamu pieredzi ieguvusi arī strādājot Veselības inspekcijā, 7 gadus strādājusi Pārtikas un veterinārā dienesta inspektores amatā, un nu jau vairāk kā 10 gadi epidemologa darba pieredzē.

Par galvenajiem mērķiem un uzdevumiem Cēsu klīnikā Arita stāsta: “Veiksim darbinieku apmācību un izglītošanu slimnīcas higiēniskā un pretepidemiskā režīma jautājumos un sniegsim atbalstu infekciju novēršanā. 50-80 % gadījumu ir novēršami, veicot gadījuma analīzi un atrodot kļūdu problēmcēloni, bet tas panākams vien ar darbinieku uzticēšanos un aktīvu līdzdalību.”

Infekciju kontrole ir pacientu aprūpes kvalitātes standarts un tās pamats ir pacientu veselība, kā arī pacientu (viņu tuvinieku, apmeklētāju utt.) un personāla drošība.

 

Infekciju kontroles pieprasa pastāvīgu infekciju riska izvērtējumu visos aprūpes līmeņos un praksēs. Galvenais uzdevums ir epidemoloģiski drošas vides uzturēšana gan pacientiem, gan personālam, nepieļaut vai maksimāli samazināt ar veselības aprūpi saistīto infekciju izplatību Cēsu klīnikā.


__________________________________________________

01.08.2018.

No 1.augusta Cēsu klīnikā fizioterapeitēm Mārai Krūzei, Ludmilai Dubinskai un Lailai Grīnbergai pievienojas kolēģeAlise Buceniece!

Alisei ir profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē, ar kvalifikāciju - fizioterapeits. Papildus apguvusi arī masāžas un teipošanas kursus.

Cēsu klīnikā Alise Buceniece pieņems katru dienu no plkst. 8:00 - 15:00 gan dienas stacionāra pacientus, gan stacionāra, gan ambulatoros, piedāvājot ārstniecisko vingrošanu, masāžu, teipošanu.

 

Par sevi Alise saka : "Fizioterapija ir kustību terapija, un kustība ir dzīvības pamats. Kopš izvēlējos šo profesiju ir mainījusies mana dzīves kvalitāte, vēlos ar to dalīties un dot pacientiem. Apzinos, ka esmu ceļa sākumā ar vēlmi nepārtraukti pilnveidoties, un apgūt jaunākās tendences."

Pieteikties iespējams zvanot pa tālruni: 29166845 (Alise Buceniece)


__________________________________________________

25.07.2018.

Nu jau par tradīciju kļuvis lukturīšu gājiens ne tikai pašām Cēsīm, savus svētkus svinot, bet arī mums, Cēsu klīnikai!

   
     

__________________________________________________

18.07.2018.

Aktualizēts pārskats par rindas garumu plānveida ambulatoro pakalpojumu saņemšanai. Skatīt šeit.

__________________________________________________

17.07.2018.


Bērnu aprūpe Cēsu klīnikā

Bērni ir svarīgākais, kas mums šajā dzīvē dots, tāpēc to veselības aprūpei pievēršam īpaši lielu uzmanību. Pie mums, Cēsu klīnikā, Bērnu slimību nodaļā tiek pieņemti pacienti no dzimšanas brīža līdz pat pilngadības sasniegšanai..

Par veselības aprūpi gādā klīnikas pediatri – pieņem katru darba dienu ambulatori no plkst. 8.00 līdz 16.00 Bērnu nodaļā, un no plkst. 16.00 līdz 8.00 dežūrās Uzņemšanas nodaļā. Savukārt, nedēļas nogalē bērnu ārsti pieejami visu diennakti Uzņemšanas nodaļā. Šāds darba grafiks garantē, ka bērnam tiks sniegta medicīniskā palīdzība 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā.

Klīnikā strādājošie pediatri ir specializējušies visa vecuma bērnu slimībās, tāpēc ārstēšana notiek tepat Cēsīs. Jāatzīst, ka ir specifiski un komplicēti gadījumi, kad pacienti tiek pārvesti uz citām ārstniecības iestādēm. Piemēram, bērni līdz 3 gadu vecumam ar nopietnām vēdera dobuma orgānu ķirurģiskām slimībām, vai bērns līdz 8 gadu vecumam ar nopietnām kaulu locītavu sistēmas traumām tiek nosūtīts uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Cēsu klīnikā pacienti tiek apskatīti visos gadījumos un izvērtēts tālākais ārstēšanās process.

__________________________________________________

11.07.2018.

Mūsu Māmiņu skolas grūtniecēm ir iespēja iegūt šos abus žurnālus - "Mammām un Tētiem. Zīdainis" un "Mammām un Tētiem.Bērnudārznieks". Jautā vecmātei Ivetai Reķei.


__________________________________________________

25.06.2018.

Īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumam piemērota atlaide 30% apmērā! (akcija spēkā līdz 2018.gada 1.oktobrim)

__________________________________________________

11.06.2018.

Samazinājušās rindas pie bērnu neirologa!


Cēsu klīnikā palielinājusies pieejamība bērnu neirologa konsultācijām. Tagad ambulatorajām vizītēm pie Dr. Baibas Treijas iespējams pieteikties katru trešdienu no plkst. 8.00 līdz 12.00! Iepriekš pieteikšanās ārsta vizītēm bija iespējama mēneša pirmajā un trešajā trešdienā.


Līdz ar konsultāciju skaita palielināšanos, rinda pie bērnu neirologa ir samazināta vairāk kā par pusotru mēnesi. Tas nozīmē, ka jauni pieraksti tiek veikti nevis uz oktobri, bet sākot jau ar 15.augustu.


Lai gan bērnu neirologa konsultācijas ir pieprasīts pakalpojums, bieži sastopamies ar situāciju, kad netiek atteiktas vizītes gadījumos, kad ārstu tomēr nav iespējams apmeklēt. Tāpēc svarīgi ir laicīgi paziņot par plānu maiņām, lai samazinātu rindu garumu un ļautu ātrāk pieteikties tiem, kuriem vizīte ir paredzēta citā laikā un dienā!

__________

Bērnu neirologs ir ārsts, kurš specializējies nervu, galvas un muguras smadzeņu – to apvalku un asinsvadu slimību diagnostikā un ārstēšanā. Vizītes laikā tiek veikta bērna profilaktiskā apskate, novērtēta normālā fiziskā (runa, kustība, koordinācija, līdzsvars, stāja, gaita) un garīgā attīstība, kā arī kustību aktivitāte un runas attīstība attiecīgajos vecumposmos.


__________________________________________________

08.06.2018.

Šodien, 8.jūnijā, Cēsu klīnikā norisinājās tikšanās sociālā projekta “Soli tuvāk” ietvaros. Notikumā piedalījās visas iesaistītās puses, tai skaitā klīnikas administrācija, klīnikas sociālā darbiniece, Valsts Probācijas dienesta Cēsu filiāles pārstāve, “Soli tuvāk” vadītāja Cēsīs, Cēsu novada bāriņtiesas pārstāve, Pašvaldības policijas pārstāvji, Cēsu sociālie darbinieki un Cēsu sociālā dienesta darbinieki.

Klātesošie tika iepazīstināti ar klīnikas darbību un aktualitātēm, tāpat arī kopā tika apskatītas nodaļas, kuras tieši saistītas ar projektu “Soli tuvāk” jeb sieviešu un bērnu vardarbību ģimenē- Uzņemšanas nodaļu, Bērnu nodaļu, Māmiņu aprūpes kabinetu, Iekšķīgo slimību nodaļu.

Tikšanās laikā diskutēja par sadarbības iespējām, un kā sistemātiski (un kādos gadījumos) ziņot iesaistītajām personām par bērna vai sievietes vardarbības gadījumiem. Tāpat arī ārpus šī projekta ietvariem nākas saskarties ar situācijām, kad sociālā darbinieka vai Valsts policijas un citu organizāciju palīdzība ir būtiska un nepieciešama.

 

Iepriekš rakstīto par projektu uzzini šeit: https://www.facebook.com/cesuklinika/photos/a.230182340781130.1073741829.225335334599164/424627931336569/?type=3


__________________________________________________

08.06.2018.

Cēsu klīnikā pieejamas bērnu endokrinologa konsultācijas bez rindas!

 Endokrinologs ir speciālists, kas izmeklē un ārstē bērnus, kuriem ir problēmas ar augšanu, pubertāti, diabētu un citām patoloģijām, kas saistītas ar dziedzeriem un to ražotajiem hormoniem, kas ietekmē visa organisma darbību, piemēram, nodrošinot vielu maiņu, organisma augšanu un attīstību u.t.t.

 

Endokrinoloģe Dr. Jurgita Gailīte pieņem piektdienās, 1x mēnesī!

 

__________________________________________________

07.06.2018.


Saistībā ar arodārsta atvaļinājumu, veselības komisijas nebūs pieejamas no 4.jūnija līdz 3.jūlijam!

__________________________________________________06.06.2018.

Mēs zinām, kā apvienot patīkamo ar lietderīgo - tas ir masāžas apmeklējums!

 

 Masāža tiek rekomendēta veseliem cilvēkiem profilaksei, lai uzturētu labu pašsajūtu, kā arī dažādu, galvenokārt neiroloģisku, slimību ārstēšanai.  CĒSU KLĪNIKA piedāvā ārstniecisko masāžu bērniem no 5 gadu vecuma (ar nosūtījumu bezmaksas pakalpojums) un pieaugušajiem. Pakalpojumu sniedz sertificēts masieris Jānis Bisnieks ( 2. stāva 259.kabinetā )!

 

 Lai pieteiktos pakalpojumam, nepieciešams iepriekšējs pieraksts pa tālruni- 29518234

 

Vairāk info: http://www.cesuklinika.lv/…/arstnieci…/rehabilitacija/masaza

 

__________________________________________________

28.05.2018.

Rakveres slimnīcas mdicīnas māsas viesojas Cēsīs!

Piektdien, 25.maijā, Cēsu klīnikā viesojās “Patstāvīgā māsu aprūpes nodaļa” no Rakveres slimnīcas Igaunijā.

Kaimiņvalsts viesi vēlējās apmeklēt klīniku, lai dalītos pieredzes apmaiņā. Vizītes laikā Rakveres māsiņas apskatīja dažādu nodaļu darbību un iepazinās ar jau remontētajām telpām un tām, kurās aktīvi noris pārmaiņas.

Viesi šo vērtē kā patīkamu pieredzi un atlikušo dienu pavadīja ekskursijā pa Cēsīm.

__________________________________________________

28.05.2018.

Mācības par bīstamajām infekcijām - Cēsu klīnikas rīcība ārkārtas medicīniskajā situācijā


Ceturtdien, 24.maijā, pie mums, Cēsu klīnikā, viesojās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas gatavības plānošanas un koordinācijas nodaļas pārstāves. Semināra mērķis bija pastāstīt par aktuālajām bīstamās infekcijas slimībām, kas reģistrētas pasaulē pēdējo piecu gadu laikā, un soli pa solim iziet cauri gadījuma simulācijai.

Mūsu medicīnas personāls patiesi novērtēja šīs mācības un iesaistījās kvalitatīvās diskusijās, lai pēc iespējas labāk spētu reaģēt situācijās, kad palīdzību nepieciešams sniegt pacientam, kuram ir bīstamu infekciju slimību simtomi, vai infekcija jau diagnosticēta.

Seminārs sākās ar teorētiskās daļas pārskatu un nelielu pamācošu īsfilmu par drošības pasākumiem pirms došanās pie inficētā pacienta. Pēc tam sekoja praktiska nodarbība, kurā klīnikas medicīnas māsas vilka speciālo aizsargtērpu, simulējot situāciju, kad realitātē to būtu nepieciešams vilkt, lai pēc iespējas labāk pasārgātu gan sevi, gan pārējos klīnikas pacientus ārkārtas situācijā.

Šādi mācību cikli klīnikā noris periodiski, lai sekotu līdzi jaunākajām tendencēm, atsvaidzinātu zināšanas, un spētu efektīvāk reaģēt ārkārtas situācijās.

__________________________________________________

25.05.2018.

Latvijas Māsu asociācijas Operācijas māsu apvienības izbraukuma konference


 Latvijas Māsu asociācijas Operāciju māsu apvienībai ir tāda tradīcija- vienu reizi gadā doties izbraukuma konferencē. Šogad par galamērķi tika izvēlēta Cēsu klīnika.

 Atklājot konferenci, Latvijas Māsu asociācijas valdes locekle Ilze Neparte uzrunā: “Šodien pulcējamies skaistā un nozīmīgā laikā – ārā ir pavasaris, viss plaukst un zied, skaists gads Latvijai, un skaists gads tāpat kā Latvijas Māsu asociācijai, tā arī mums, Operāciju māsu apvienībai, svinot savu 30 gadu kopābūšanu. Sveiciens visiem, un lai patīkama diena.”

 Konferences programmu atklāja Cēsu klīnikas ķirurgs Dr. Gundars Forstmanis ar prezentāciju par laparoskopiskas trūces operācijas metodēm- klīnikas gadījumu. Tāpat arī galvenā medicīnas māsa Taiga Galeja sniedza nelielu ieskatu klīnikas darbībā, bet trūces laparoskopiskām operācijām. Programmu turpināja lekcijas ne tikai par klīnikas operāciju māsa Ieva Meiere pastāstīja par preoperatīvo aprūpi pie instrumentu apstādi, dezinfekciju, bet arī par inovācijām, jaunumiem un dažādiem risinājumiem ķirurģiskos procesos.

 Izbraukuma konferencē kopā piedalījās 47 operāciju māsas, māsu palīgi no Rīgas, Rēzeknes, Jelgavas, Cēsīm, Lielvārdes novada, Tukuma, Ogres, Alūksnes un Aizkraukles novada.

 

 Paldies par kvalitatīvām diskusijām un patīkamu kopābūšanu!


__________________________________________________

 

22.05.2018.


Mēs ne vienmēr spējam būt klāt tuviniekiem pēcoperāciju periodā, vai citās situācijās,  kad nepieciešama medicīniska aprūpe.

Cēsu klīnika piedāvā sniegt profesionālu palīdzību- rūpēties par Jūsu tuvinieku tepat nodaļā, jeb īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumu, kurā ietilpst:

  • aprūpes komandas (virsmāsa, medicīnas māsa, sociālais darbinieks, māsu  palīgs/sanitārs) vizīte pie Klienta ne retāk kā vienu reizi dienā;
  • medicīnas māsas novērtēta un plānota, Klienta stāvoklim atbilstoša, ikdienas aprūpe kopā ar māsu palīgu/ sanitāru;
  • klienta veselības stāvoklim atbilstoša ēdināšana trīs reizes dienā;
  • ģimenes ārsta nozīmēto medikamentu ievade;
  • sociālā darbinieka pirmreizēja vizīte/ konsultācijas;
  • klienta un tuvinieku izglītošana par Klienta pašaprūpes spējām.

Tāpat nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināti arī tehniskie pārvietošanās palīglīdzekļi, ģimenes ārsta un speciālistu konstultācijas un neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Par Pakalpojuma saņemšanas laiku vienojas ar Iekšķīgo slimību nodaļas virsmāsu darba dienās no plkst. 9.00 – 16.00, vai zvanot pa tālr. 64125368, vai elektroniski isap@cesuklinika.lv.

 

Vairāk par pakalpojumu lasi: http://www.cesuklinika.lv/lv/arstnieciba/islaicigas-socialas-aprupes-pakalpojums 

__________________________________________________

21.05.2018.

Cēsu klīniku izvēlējās pēc kolēģa ieteikuma


 Kārlis Pētersons ir viens no jaunajiem dežūrķirurgiem klīnikas Uzņemšanas nodaļā.

Savu rezidentūru Kārlis iziet Rīgā, bet darba gaitas par dežūrķirurgu uzsācis Cēsu klīnikā, kurā nonācis pēc kolēģu ieteikumiem, kuri guvuši klīnikā vai nu darba, vai rezidentūras pieredzi. Jautāts par abu medicīnas iestāžu priekšrocībām, Kārlis min, ka savs šarms ir arī Cēsu klīnikā - nav tā plūsma tik liela, var strādāt nedaudz relaksētāk un pacientam pievērsties vairāk individuāli, aprunāties. Tāpat Pētersons novērtē arī Cēsis kā pilsētu, tās Gaujas krastus, vecpilsētu, viduslaiku pili, kā arī kultūras dzīvi.

Jautāts, kā izvēlējās ceļu līdz savai profesijai, Kārlis stāsta: “Sākumā vēlējos kļūt par sporta ārstu, tālāk turpināt mācības Igaunijā, Tartu, bet, kamēr mācījos Latvijā, tikmēr tur šo starptautisko programmu aizvēra. Pa to laiku domas no sporta medicīnas jau bija aizvirzījušās uz ķirurģiju, pēc tam specifiskāk uz uroloģiju. Tā šobrīd esmu jau 2.gada rezidents uroloģijā. Šis medicīniskais virziens ietver vairākas specialitātes- endoskopiskā uroloģija, vienkārši konsultants jeb andrologs, ķirurģiskais virziens, kas interesē vairāk arī mani.”

Pēc mācībām, rezidentūras un darba gaitām jaunajam dežūrķirurgam nedaudz atliek laika arī vaļaspriekiem- rudens, ziemas sezonā Kārlis atvēl laiku medībām, bet vasarā labprāt braukā ar velosipēdu.


__________________________________________________

18.05.2018.

  Cēsu klīnika kā pievilcīgākais variants profesionālai pieredzei  

Gustavs Laurāns ir Rīgas Stradiņa universitātes pirmā gada rezidents ķirurģijā, kurš savas darba gaitas kā dežūrķirurgs uzsācis pie mums, Uzņemšanas nodaļā.

“Mans ceļš uz medicīnu sākās ar interesi par praktiskām darbībām tieši ar cilvēkiem, vēlējos, lai tas, ko es daru, cilvēkiem dzīvē varētu noderēt. Tāpat arī vairāk iedziļinājos ķīmijā un bioloģijā - tā nonācu līdz medicīnai,” Gustavs stāsta par aizsākumiem medicīnas nozarē. Šobrīd jau aizritējuši vairāk kā seši gadi medicīnas studijās. Pēdējos kursos rezidents sācis domāt, ko darīt tālāk, izvēlē bija divas iespējas - vai nu terpija, vai ķirurģija. Gustavu terapija nevilināja, tāpēc kā savu pamata profesiju izvēlējās apgūt vispārīgo ķirurģiju, vairāk interesē tieši vēdera jeb abdominālā ķirurģija.

“Līdz ar rezidentūras sākumu, uzsāku arī dežūrķirurga gaitas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā. Es novērtēju Stradiņu slimnīcas iespējas un visu to, ko sniedz šī pieredze. Taču tajā pašā laikā arī domāju par praktisko zināšanu nostiprināšanu citā pilsētā, tāpat arī nākotnē ir doma pārcelties dzīvot ārpus Rīgas, respektīvi, paplašināt redzes loku un paskatīties, kā ir citās slimnīcās. Palēnām pētīju iespējas, un Cēsis likās vispievilcīgākā pilsēta ne tikai tāpēc, ka citas jau ir piesātinātas ar rezidentiem, bet arī tāpēc, ka šeit ir laba vide un patīkama, pievilcīga apkārtne,” tā Gustavs stāsta par ceļu līdz Cēsīm.

Jautāts, kā iespējams salīdzināt pieredzi abās slimnīcās, Gustavs min, ka Cēsu klīnikā dežūru laikā sastopas ar gana daudz traumām - pacienti ir, un ir ko darīt. “Varbūt lielākā pilsētā ir pieejamas plašākas izmeklējumu iespējas visu diennakti, bet Cēsīs liek domāt no klīniskā viedokļa, un es pats varu apsvērt, kas pacientam kaiš, un veltīt lielāku uzmanību, vairāk pievērtsties traumai un rūpīgāk iedziļināties, un nepalaist garām kādu kļūdu, kuru var nepamanīt lielākas slimnīcas intensīvākā pacientu plūsmā,” stāsta Gustavs un uzsver, ka līdzšinējā pieredze klīnikā ir patīkama un uz šādas nots arī turpinās darboties.

Domājot par tālākiem plāniem, Gustavs par svarīgāko uzskata apgūt praksi pēc vislabākās gribēšanas, un atzīst, ka teorētiskās zināšanas iespējams papildināt jebkurā laikā. Iespējams, kādā mirklī plāno savu rezidentūru turpināt arī šeit, bet tas ir tikai laika jautājums.

 

Pa vidu sešām dežūrām Laurāns paspēj atrast laiku arī vaļaspriekam- riteņbraukšanai, ko uztver vairāk kā hobiju un brīvā laika pavadīšanu, un iesmej: “Kā saka- pēc dežūrām stundu paguli un esi attapies”.


__________________________________________________

14.05.2018.

 

"Medmāsa ir ne tikai pallīgs ārstam, bet arī sabiedrības skolotājs."  Noskaties, kā mums gāja Starptautiskajā Māsu dienā!  

 


__________________________________________________

14.05.2018.

 

Arvien vairāk jauno ārstu novērtē reģionālās slimnīcas.         Re:TV sižets par pediatru piesaisti Cēsu klīnikā (sākuma laiks 6:14)   

 

__________________________________________________

07.05.2018.

Starptautiskā Māsu diena Cēsu klīnikā


 Piektdien, 11.maijā, no plkst. 10.00 līdz 13.30 pie Cēsu klīnikas norisināsies dažādas bezmaksas aktivitātes saistībā ar Starptautisko Māsu dienu. Programmas ietvaros paredzētas četras konsultāciju stacijas par ikdienā nozīmīgām tēmām, kurās klīnikas medicīnas māsas sniegs gan informatīvas konsultācijas, gan praktiskas nodarbības.


  Infekciju slimību un kontroles māsa Evija Šmite sniegs konsultācijas saistībā ar roku higiēnu. Cik bieži, kad un kur mazgāt rokas/ievērot higiēnu gan pieaugušajiem, gan bērniem, un kādas būs izrietošās sekas, ja higiēna netiks ievērota.


 Pirmās palīdzības stacijā pie Internās aprūpes māsas Marijas Ozolas būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas insulta un infarkta atpazīšanā. Bet NMP un uzņemšanas nodaļas māsas Dagnijas Žukovskas vadībā saņemt praktiskas mācības situācijā - ko darīt ja piesūkusies ērce.


 Diabēta konsultāciju stacijā varēs aprunāties ar endokrinoloģijas aprūpes māsu Mirdzu Krūmiņu par uzturu un ūdens lietošanas nozīmi veselībā, kā arī izmērīt cukura līmeni asinīs.


 Savukārt Kardioloģijas stacijā ķirurģijas nodaļas virsmāsas Gintas Poriņas un Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra virsmāsas Birutas Zelčas vadībā varēs izmērīt asinsspiedienu un aprunāties par vingrošanas un dažādu aktivitāšu nozīmi ikdienā.


 Starptautiskā Māsu diena tiek atzīmēta visā pasaulē katru gadu 12.maijā saistībā ar Florensas Naitingeilas – māsu profesijas pamatlicējas dzimšanas gadadienu. Viņa ir devusi būtisku ieguldījumu māsu profesijas attīstībā. Florensa Naitingeila formulēja māsu profesijas pamatmērķus un bija pirmā, kas uzsvēra, ka māsas prioritārais uzdevums ir pacienta aprūpe. Viņas iesāktais virziens - atbalstīt veselības kopšanu un novērst slimības - kā galvenais mērķis turpinās arī mūsdienu māsu praksē.


2018.gada Starptautiskās Māsu dienas moto ir ”Māsu vadošā balss – Veselība ir cilvēktiesības”.


__________________________________________________

26.04.2018.

Svarīga ir līdzdalība!

Ne tikai šobrīd, bet vienmēr aktuāla ir bijusi tēma par sievietes vardarbību ģimenē. Arī Cēsu klīnika ir iesaistījusies iniciatīvā pretvardarbibu.lv un projektā „Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbile uz vardarbības pret sievietēm gadījumiem”, kuras mērķis ir ne tikai sniegt ģimenes vardarbībā cietušajiem informāciju par aizsardzības un atbalsta iespējām, bet arī veicināt sadarbību starp pašvaldību sociālajiem darbiniekiem, policiju un medicīnas personālu.

Iesaistoties projektā, Cēsu klīnikas personāls un sociālais darbinieks sniedz palīdzību vardarbībā cietušajām sievietēm sniedzot atbalstu un aprunājoties, iedrošinot neklusēt un lūgt palīdzību. Tāpat, mediķi veido sadarbību ar sociālajiem dienestiem un policiju jebkāda veida vardarbības situācijās.

Cēsu klīnikas sociālā darbiniece uzsver, ka sadarbību ar pašvaldību sociālajiem dienestiem un policiju turpinās arī pēc projekta, jo šis ir gana nozīmīgs temats, lai nepaliktu neievērots.

__________________________________________________

23.04.2018.

Cēsu klīnikas administrācijas darba laiks vasaras sezonā (02.05.2018-30.09.2018.)

Pirmdiena: 8.00-18.00 (pārtraukums 30min)

Otrdiena,Trešdiena, Ceturtdiena: 8.00-16.30 (pārtraukums 30min)

Piektdiena: 8.00-14.30 (bez pārtraukuma)

__________________________________________________

20.04.2018.

Pirmdien, 30.aprīlī, Cēsu klīnikā norisināsies klīnikai piederošās, saimnieciskajā darbībā neizmantojamās kustamās mantas - medicīniskās iekārtas ar aprīkojumu un transportlīdzekļu atsavināšanas izsole.

 

 

 

Interesentiem lūdzam izskatīt izsoles noteikumus-http://www.cesuklinika.lv/lv/aktualitates/izsoles

 

__________________________________________________

18.04.2018.

30.aprīlī Cēsu klīnika strādā pēc kalendārā plāna- pilnu darba dienu!

__________________________________________________

16.04.2018.

Jaunie ārsti pozitīvi vērtē Cēsu klīniku!


No aprīļa Cēsu klīnikas Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļā darbu sāk reanimatoloģe/anestezioloģe Maija Apine. Savu ceļu līdz klīnikai jaunā speciāliste atradusi pateicoties citu ārstu ieteikumiem. 

Paralēli rezidentūrai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS), kur apgūst specializāciju - anesteziologs/reanimatologs, Maija izvēlējās Cēsu klīniku kā vietu, kur strādāt savā profesijā, stažēties savā specializācijā. “Šeit ir pavisam citādāk kā lielā slimnīcā – telpas mājīgākas, atmosfēra daudz patīkamāka. Tāpat arī kolektīvs ir draudzīgs un pretimnākošs,”atzīst Maija un uzsver, ka arī Cēsīm kā pilsētai ir savs šarms.

__________________________________________________

10.04.2018.

Cēsu klīnikā darbu uzsāk rezidente Ķirurģijas nodaļā


No aprīļa sākuma, rotācijas cikla laikā, uz praktiskām mācībām Cēsu klīnikas Ķirurģijas nodaļā darbu uzsāk 4.gada rezidente Baiba Gabrāne. Topošās speciālistes mācību bāze ir Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, taču katru otro mēnesi Baiba praktiskās zināšanas papildinās Cēsu klīnikā.

Darba laikā rezidente iesaistās Ķirurģijas nodaļas darbā, asistē dienas stacionāra operācijās un ambulatorās pacientu pieņemšanās, kā arī strādā dežūrās, lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību (NMP) Uzņemšanas nodaļā. Pati Baiba Gabrāne atzīst: “Grūti salīdzināt darbu lielākajā iestādē, kas nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību, ar praktisku darbību lokālā slimnīcā. Tāpat grūti salīdzināt ikdienā veicamos uzdevumus, piemēram, nodaļā ar pacientiem un NMP dežūrās.”  Par Baibas ikdienas darba gaitām Ķirurģijas nodaļā ir atbildīgs apmācīt tiesīgais ārsts – ķirurgs Gundars Forstmanis. 

Arī no Cēsu domes puses tiek sniegts jaunajiem speciālistiem- dzīvoklis, kurā uzturēties laikā, kamēr rezidents strādā Cēsu klīnikā.

_________________________________________________

06.04.2018.

Cēsu klīnikā piesaistīti seši jauni pediatri

Lai nodrošinātu bērnu veselības pakalpojumu pieejamību, no aprīļa sākuma Cēsu klīnikā esošo divupediatru kolektīvu papildina seši jauni ārsti - pediatri, kas specializējušies bērnu slimībās. Jauno ārstu piesaiste bērniem nodrošina medicīniskās palīdzības saņemšanu visu diennakti.

Turpmāk Cēsu klīnikā valsts apmaksāta pediatru konsultācija pieejama klātienē no plkst.8.00 līdz plkst.18.00 darba dienās stacionāra un ambulatoro pacientu aprūpei Bērnu nodaļā, bet atlikušo diennakts laiku Uzņemšanas nodaļā. Valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa pauž: “Esam gandarīti par iespēju papildus pamatdarbā strādājošiem ārstiem, starp kuriem divi ir jaunie speciālisti pēc rezidentūras, vēl blakus darbā piesaistīt jaunus ārstus diennakts dežūru nodrošināšanai. Līdz ar ārstu skaita papildināšanu turpināsim pildīt vienu no pašvaldības vadmotīviem- Cēsis kā izcila vieta ģimenēm un bērniem.”

Pavasaris ir laiks, kad bērnu veselībai jāpievērš pastiprināta uzmanība. Aprīlis ir alerģiju un bronhītu mēnesis - ja māc raizes par bērna veselību, Cēsu klīnikā  iespējams konsultēties ar bērnu pneimonologu. Savukārt problēmas ar bērna augšanu, pubertāti, diabētu un citām patoloģijām skaidro ārsts- bērnu endokrinologs. Tāpat profilaktiskās apskates un konsultācijas vecākiem sniedz bērnu neirologs. 

Cēsu klīnika piedāvā plašu pakalpojumu spektru bērniem no pirmajām dzimšanas dienām līdz pilngadības sasniegšanai. Iespējams saņemt ne tikai pediatra konsultācijas, bet arī diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību akūtu saslimšanu gadījumos, bērnu izmeklēšanu, ieilgušu un hronisku slimību saasinājumu ārstēšanu, nepieciešamības gadījumā citu speciālistu konsultācijas un diagnostikas pakalpojumus. 

__________________________________________________

06.04.2018.

Cēsu klīnikā darbu uzsāk rezidente Ķirurģijas nodaļā

No 3.aprīļa, rotācijas cikla laikā, uz praktiskām mācībām Cēsu klīnikas Ķirurģijas nodaļā darbu uzsāk 4.gada rezidente Baiba Gabrāne.Topošās speciālistes mācību bāze ir Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, taču katru otro mēnesi Baiba praktiskās zināšanas papildinās Cēsu klīnikā.

Darba laikā rezidente iesaistās Ķirurģijas nodaļas darbā, asistē dienas stacionāra operācijās un ambulatorās pacientu pieņemšanās, kā arī strādā dežūrās, lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību (NMP) Uzņemšanas nodaļā. Pati Baiba Gabrāne atzīst: “Grūti salīdzināt darbu lielākajā iestādē, kas nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību, ar praktisku darbību lokālā slimnīcā. Tāpat grūti salīdzināt ikdienā veicamos uzdevumus, piemēram, nodaļā ar pacientiem un NMP dežūrās.”  Par Baibas ikdienas darba gaitām Ķirurģijas nodaļā ir atbildīgs apmācīt tiesīgais ārsts – ķirurgs Gundars Forstmanis

Arī no Cēsu domes puses tiek sniegts materiāls un finansiāls atbalsts jaunajiem speciālistiem- dzīvoklis, kurā uzturēties laikā, kamēr rezidents strādā Cēsu klīnikā.

__________________________________________________

22.03.2018.

Klīnikas prioritātes šim gadam: pakalpojumu kvalitāte, pacientu komforts!


2018.gadam esam izvirzījuši vairākas prioritātes, lai ne tikai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, bet arī pieejamību, komfortu un patīkamu atmosfēru ārstniecības procesā, par to vairāk lasi http://www.cesis.lv/lv/sakums/aktualitates/pasvaldiba/klinikas-prioritates-sim-gadam--pakalpojumu-kva

 

Tāpat, lai sasniegtu mērķus, tai skaitā pacientu un darbinieku drošību un medicīnisko pakalpojumu kvalitāti, 2017.gadā klīnikā iegādātas 25 jaunas medicīnas tehnoloģijas, kā arī personālu papildinājuši 18 jauni ārsti. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir medicīnas personāla zināšanu  līmenis. Tādēļ, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, Cēsu klīnikas darbinieki 176 reizes izmantojuši iespēju papildināt savas profesionālās prasmes un celt kvalifikāciju dažādos kursos un semināros, ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs!

__________________________________________________

19.03.2018.

Cēsu klīnikā paplašinātas operāciju iespējas

 

Cēsu klīnikā pirmo reizi veikta operācija, izmantojot harmonisko skalpeli un laparoskopu, kas ļauj viena liela griezuma vietā veikt vairākus mazākus. Jaunais instruments paplašinās to operāciju iespējas, ko slimnīcā var veikt, un turpmāk pacientiem ievērojami atvieglos atlabšanas procesu pēc operācijas.

Pacientei izdarītā operācija tika veikta, lai izveidotu resnās zarnas stomu. Kā norādīja Cēsu klīnikas ķirurgs, sievietei veiktā operācija iepriekš būtu bijusi iespējama vien tad, ja izdarītu konvenciālo jeb parasto operāciju laparotomiju, kur divdesmit līdz divdesmit piecu centimetru garumā tiek veikts iegriezums. Savukārt ar jauno instrumentu tas nav nepieciešams: „harmoniskais skalpelis un šuvēji laparoskopiskām operācijām ļauj šo operāciju veikt laparoskopiski, tas nozīmē - ar mazām incīzijām jeb griezieniem ievada vēdera dobumā instrumentus, un ķirurgs skatās ekrānā, jo laparoskops – tās ir mūsu acis.”

Harmoniskais skalpelis ir ultraskaņas aparatūra, kas paredzēta mazāk traumējošai audu pārdalīšanai. Tā kā vien viena liela griezuma vietā ir vairāki mazāki, tad operācijas process ir ātrāks, notiek mazāk asiņošanas, rada papildu drošību gan pacientam, gan operatoram. Savukārt pacienta atveseļošanās laikā ir mazāk sāpju, kā arī infekcijas briesmas nav tik lielas nekā ar konvenciālo operācijas metodi.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu ārstēšanu, pērnajā gadā Cēsu klīnikā iegādāts arī citas tehnoloģijas: endoskopijas iekārta, ultraskaņas instrumentu mazgājamā mašīna un cits operāciju zāles aprīkojums. Tāpat tiek iegādātas jaunas fizikālās terapijas tehnoloģijas pieprasītākajām procedūrām, piemēram, magnetoterapijai, kas pacientiem palīdz novērst sāpes un veicina drīzāku atlabšanu.

__________________________________________________

14.03.2018.


__________________________________________________

08.03.2018.

Cēsu klīnikas personāls pilnveido savas profesionālās kompetences!


Pirmdien, 5.martā, Cēsu klīnikā norisinājās pirmā no trijām mācību programmas “Komandas loma pacienta drošības un ārstniecības procesu kvalitātes nodrošināšanā” lekcijām. Tajā piedalījās 45 Cēsu klīnikas ārsti, nodaļu virsārsti, nodaļu virsmāsas, medicīnas māsas un Vidzemes zonas NMP dienesta ārstu palīgi un māsas. Nākamajā lekcijā plānots dalībnieku skaits līdz 85 ārstniecības personām.

Mācību programmā paredzētas trīs lekcijas, kuru mērķis un galvenais uzsvars ir uz komandas darbu ārstniecības procesos. Efektīvākai zināšanu apguvei, tiek izmantotas dažādas interaktīvas metodes, tai skaitā video , grupu darbi, situāciju analīze un diskusijas. Pirms katra nodarbību cikla personālam jānoklausās aptuveni divu stundu gara teorētiskā materiāla audiolekcija, lai sekmētu kvalitatīvākas diskusijas klātienē un pilnvērtīgāku programmas apguvi.

 

Cēsu klīnikā lekcijas plānotas 5., 13., un 26.martā. Mācību programma tapusi sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitātes pasniedzējiem un Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu.

___________________________________________________

06.03.2018.

Cēsu klīnikā starptautisks seminārs ķirurgiem un paraugoperācijas!


Pirmdien, 5.martā, Cēsu klīnikā norisinājās seminārs ķirurgiem “Bioloģiski inerta materiāla trūču tīkliņu pielietošana efektīvās porainības palielināšanai iegurņa un ventrālo trūču plastikai ar samazinātu svešķermeņa efektu pacientiem”. Semināru un paraugoperācijas vadīja profesore un ķirurģe no Zviedrijas- Dr. Johanna Osterberga.

Cēsu klīnika ir strauji virzījusies uz priekšu ne tikai tehnoloģiju attīstībā, bet arī kvalitatīvā ķirurģijā, kurā ar profesionāla personāla un medicīnas iekārtu palīdzību tiek izmantotas mūsdienām atbilstošākās metodes. Ņemot vērā šos argumentus, klīnika tika atzīta kā advancēta vieta starptautiskam semināram, kurā piedalījās 12 ķirurgi no Vidzemes reģiona un citām tuvākajām ārstniecības iestādēm.

Dr. Osterberga pasniedza lekcijas, kas saistītas ar cirkšņa trūces un IPOM operāciju specifiku. Semināra programmā tika ietvertas arī divas, ar semināra tematiku saistītas, paraugoperācijas. Tās praktiski veica klīnikas viese, Zviedrijas ķirurģe, asistējot Cēsu klīnikas ķirurgam Dr. Plīkšam. 

Iepriekš šādā pieredzes apmaiņā uz citām valstīm, tai skaitā Angliju un Vāciju, bija devušies Cēsu klīnikas ķirurgi. Šoreiz bija tas gods uzņemt viesus un vadīt semināru tepat Cēsīs.

__________________________________________________

02.03.2018.

Cēsu klīnikā uzsākts telpu remonts!


Ceturtdien, 1.martā, uzsākts atsevišķu Cēsu klīnikas telpu remonts. Līdz šī gada jūlijam no jauna tiks izbūvētas kafejnīcas telpas diagnostikas korpusa pirmajā stāvā, ārstniecības korpusa otrā stāvā ķirurģijas nodaļas telpās  izbūvētas divas trīsvietīgas un četras vienvietīgas palātas ar WC un dušu, trešajā stāvā endoskopijas izmeklējumu kabinets ar palīgtelpām, ceturtajā stāvā divas tualetes.

Būvdarbu laikā tiek veikti visi aizsardzības pasākumi, lai norobežotu darba zonas un samazinātu pacientu neērtības, atrodoties klīnikas telpās. Telpu pārbūvē, protams, ietverti arī demontāžas darbi. Lai būtu iespējams efektīvāk organizēt ikdienas ritmu un radītu mazāku diskomfortu klīnikas pacientiem, pārbūve ar augstāku trokšņa līmeni tiek veikta laika posmā no plkst. 14.00 līdz 19.00.

Realizēt remontdarbus strādājošā ārstniecības iestādē ir sarežģīti, un tas prasa iecietību un sapratni gan no pacientiem, gan personāla. Projekts tiek realizēts ar mērķi uzlabot ārstēšanās vidi un komfortu mūsu klientiem jau šī gada laikā, tādēļ visiem kopā jāsamierinās ar šīm īslaicīgajām neērtībām.

Remontējamo telpu pārbūves projektēšana veikta 2017. gadā. Minēto telpu tehniskais stāvoklis un funkcionālā nepieciešamība tika izvērtēta kā pirmā nepieciešamība, kas veicama, negaidot ERAF projekta realizāciju, kad telpu remontu sagaidīs pārējās ārstniecības korpusa vēl nerenovētās telpas. 

Atklāta konkursa kārtā “Cēsu klīnikas telpu remonts, pandusa izbūve un kanalizācijas stāvvada vienkāršotā atjaunošana” būvdarbu līgums slēgts ar iepirkuma uzvarētājiem, firmu SIA “SANART”.