SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūras tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu no 8.00 - 16.00

Uzņemšanas nodaļas tālr. 64107061

Lietvede, tālr. 64125730

 fakss 64125785

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


Aktualitātes

18.04.2019

Cēsu klīnikā top bērnu veselības centrs


Bērnu veselības aprūpe ir viena no Cēsu klīnikas prioritārajām jomām, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību ar pediatra pieejamību 24h diennaktī, dienas stacionāru, tiešās pieejamības pediatrus, kā arī bērnu ambulatoro veselības aprūpi, ko sniedz plaša spektra speciālisti: bērnu neirologs, bērnu okulists, ķirurgs, endokrinologs, psihiatrs, alergologs, dietologs, lors, kā arī rehabilitācijas komanda ar fizioterapeitu, ergoterapeitu un masāžas iespējām. Vairāku nozaru speciālistu konsultācijas ārpus Rīgas ir retums, turklāt bieži vien rindas ir īsākas, atsevišķas konsultācijas ir pieejamas pat bez rindas.


Ņemot vērā veiksmīgās iestrādes, sabiedrības pieprasījumu un valsts atbalstu, plānots bērnu veselības aprūpes pakalpojumu klāstu arvien attīstīt. “Mēs redzam to, cik ļoti vecākiem ir svarīgi, lai viņu bērni varētu saņemt medicīnisko palīdzību tuvāk mājām visdažādākajās situācijās – gan neatliekamās, gan ambulatorās – ātri aizpildās pieraksti uz ārstu speciālistu konsultācijām, ļoti pieprasīts ir tiešās pieejamības pediatrs, kā arī iespēja bērnam saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību 24h diennaktī. Ņemot vērā sabiedrības vajadzības un valsts finansiālo atbalstu, redzam par iespējamu augt un attīstīties kā Cēsu klīnikas bērnu veselības centram”, skaidro Cēsu klīnikas pediatre Ilze Dambe. 


No šā gada aprīļa īpaši labs jaunums ģimenēm ar bērniem ir pagarinātais tiešās pieejamības pediatru darba laiks. Turpmāk ikvienā ar bērnu veselību neskaidrā situācijā vecāki varēs vērsties klīnikā pie pediatra uz ambulatoro pieņemšanu katru darbdienu no plkst. 8.00 līdz pat 20.00. Šī ir bezmaksas konsultācijas iespēja, kurai pašlaik iepriekš nav jāpierakstās. Ierodoties klīnikā līdz plkst. 18.00, jāvēršas reģistratūrā, bet pēc 18.00 – uzņemšanas nodaļā. Tas nozīmē lielāku drošības sajūtu ģimenēm situācijās, kad, piemēram, nav iespējams vērsties pie ģimenes ārsta.


Faktiski rūpes par topošajām māmiņām un mazuļiem Cēsu klīnikā sākas jau kopš ieņemšanas brīža, jo katra topošā māmiņa var stāties uzskaitē pie ginekologa, izmeklēties ar mūsdienīgām tehnoloģijām, kā arī apgūt noderīgas zināšanas, apmeklējot Māmiņu skolas nodarbības. Māmiņu skolā, kuru vada sertificēta un pieredzējusi vecmāte Iveta Reķe, tiek piedāvātas tādas nodarbības, kā ievadnodarbība gaidību sākumā, koferīša kārtošana un nodarbība par dzemdībām, zīdīšanas eksperte, sertificēta vecmāte Dace Dugnese māmiņas izglīto krūts zīdīšanas jautājumos, bet fizioterapeite Māra Krūze pasniedz hendlinga nodarbības. Ļoti pieprasītas ir arī pirts skoliņas nodarbības.


Pediatre Ilze Dambe piebilst, ka nelielai klīnikai ir savas priekšrocības, piemēram, spēja mazajiem pacientiem sniegt individuālu pieeju, rūpēties par to, lai viņi šeit justos labi. Lai to nodrošinātu, bērnu nodaļā izveidota rotaļu istaba, ik nedēļu mazos pacientus apmeklē omulīgie dakteri klauni, kas atveseļošanās procesā ienes prieka vitamīnu devu. Būtiski ir arī tas, ka vecāki pa nakti var palikt kopā ar saviem bērniem mājīgās istabiņās.

Bērni ir mūsu nākotne, tāpēc ir svarīgi parūpēties par to, lai viņi izaugtu laimīgi un veseli!


Pieteikšanās speciālistu konsultācijām: zvanot uz reģistratūras tālruni 64125634 vai aizpildot e-pierakstu klīnikas mājaslapā. 

Pieteikšanās māmiņu skolas nodarbībām: 64125743 vai elektroniski maminuskola@cesuklinika.lv

__________________________________________________

17.04.2019

Cēsu klīnikas galvenajai ārstei Andai Skrastiņai tiks piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis


No sirds lepojamies un priecājamies par mūsu brīnišķīgo kolēģi, talantīgo traumatoloģi, ortopēdi un galveno ārsti Andu Skrastiņu, kurai, atzīmējot 4.maiju, tiks piešķirts augstais valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira, ieceļot viņu par ordeņa virsnieci. Apbalvojumu piešķirs Latvijas Valsts prezidents un Ordeņu kapituls. Šīs pašas kategorijas augsto apbalvojumu šogad saņems arī pazīstamais cēsinieks, Dailes teātra aktieris un uzņēmējs Juris Žagars.


__________________________________________________

17.04.2019

Vēl var pieteikties Māmiņu skolas nodarbībām aprīlī

Mīļās topošās un jaunās māmiņas un tēti, vēl ir iespēja pieteikties Māmiņu skolas nodarbībām, kas notiks pēc Lieldienām. Pieteikšanās, zvanot 64125743 vai elektroniski maminuskola@cesuklinika.lv. Māmiņu ērtībām pieejama telpa, kur pabarot un pārģērbt mazuli. 


__________________________________________________

16.04.2019

Mājas aprūpes māsām kopš aprīļa jauns tālruņa numurs


Cienījamie klienti / pacienti, lūdzam pievērst uzmanību tam, ka kopš šā gada aprīļa mājas aprūpes māsas var sazvanīt pa jaunu tālruņa numuru 28656061, savukārt līdzšinējie tālruņa numuri ir slēgti.


__________________________________________________

16.04.2019

Iespēja pieteikties bērnu dietologa konsultācijai


Cienījamie bērnu vecāki, piedāvājam iespēju pierakstīties bezmaksas konsultācijai pie pieredzējušas bērnu dietoloģes Diānas Lagzdiņas, kura ik mēnesi Cēsu klīnikā konsultē mazos pacientus. Nākamā pieņemšana 13.maijā plkst. 10.00 - 16.30.

Pediatra - dietologa konsultācija ir tiešās pieejamības pakalpojums, kam nav nepieciešams ārsta nosūtījums. Pieteikšanās: zvanot uz reģistratūru 64125634 vai elektroniski ar e-pierakstu.


__________________________________________________

12.04.2019

Nūjojam kopā

Cēsīs nūjo daudzi. Un ne velti - šeit ir viss, kas vien var rosināt aktīvam dzīvesveidam – tiklab vecpilsētas ainaviskais šarms, kā arī svaigs gaiss un dabas tuvums. Medicīnas darbinieki diendienā cenšas iedvesmot savus pacientus dzīvot veselīgi. Tāpēc šopavasar par godu Pasaules Veselības dienai, kuru nesen atzīmējām, arī paši nolēmām mazliet kopīgi izkustēties – pavingrot un panūjot kolēģes fizioterapeites vadībā. Lūk, neliels ieskats mūsu treniņā.
__________________________________________________

10.04.2019

Cēsu klīnikas speciālisti dalās labās prakses pieredzē ar Jelgavas poliklīniku


Vakar Cēsu klīnikā pieredzes apmaiņas vizītē bija ieradušies pārstāvji no Jelgavas poliklīnikas – valdes locekle Kintija Berloti, galvenā ārste Marina Kovaļova un saimniecības vadītājs Ivars Romanovs.

Jelgavas poliklīnikā ir sākta modernizācijas plānu izstrāde, tādēļ nozares kolēģi pēta labās prakses piemērus, kur šādi uzlabojumi jau veikti.


Viesi tika iepazīstināti ar Cēsu klīnikas reģistratūras darba organizāciju un aprīkojumu, piemēram, mobilo un ērto pacientu kartīšu arhīva plauktu sistēmu; obligāto veselības pārbaužu organizāciju, kā arī radioloģijas nodaļas darbu un datu organizāciju. Ceram, ka mūsu pieredze lieti noderēs kolēģiem Jelgavā. 

SIA "Jelgavas poliklīnika" ir viena no vadošajām ambulatorajām klīnikām Jelgavā, Jelgavas novadā, kurā tiek apkalpoti ap 180 000 pacientu gadā.

__________________________________________________


08.04.2019

Mājas aprūpes māsām - jauns tālruņa numurs


Cienījamie pacienti, vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz to, ka no 2019. gada 8.aprīļa mājas aprūpes māsām ir mainīts pieteikšanās tālrunis. Turpmāk šim pakalpojumam varēs pieteikties, zvanot uz 28656061. Pārējie numuri tiks slēgti.

Jūsu Cēsu klīnika

__________________________________________________

05.04.2019.

Ergoterapeites 8 padomi tiem, kas 8 stundas ikdienā strādā pie datora

Ikdienā ergoterapeite Baiba Gorovenko Cēsu klīnikā strādā ar pacientiem, bet šodien, iesildoties Pasaules Veselības dienai, viņa iejutusies biroja darbinieku lomā un sniedz 8 padomus tiem, kas 8 stundas ikdienā strādā pie datora. Šie vienkārši izpildāmie vingrojumi palīdzēs Jums justies možiem visas dienas garumā un izvairīties no muskuļu saspringuma.Šie vienkārši izpildāmie vingrojumi dažādām ķermeņa daļām – sprandai, galvai, pleciem, mugurai, rokām, pirkstiem, kājām – kurus iespējams veikt turpat, pie sava darba galda, palīdzēs justies možiem visas dienas garumā un izvairīties no muskuļu pārslodzes. Darba dienās veltot ik stundu dažas minūtes vingrojumiem, ilgtermiņā iespējams izvairīties vai samazināt  riskus tādiem veselības traucējumiem, kā muguras sāpes, artroze, vēnu varikoze, nespēks, sāpes un tirpšana plaukstās, redzes problēmas u.c.

Baiba Gorovenko uzsver, ka ergoterapija ir ikdiena ap mums, tas, kā mēs veidojam savu vidi un iesaistāmies savas veselības uzlabošanā. Ergoterapijas mērķis ir veicināt cilvēku veselību un neatkarību neatkarīgi no apstākļiem. Biroja darbā īpaši svarīgi sekot līdzi tam, lai būtu iespējami neitrāla poza pie darba galda, saglabājot mugurkaula fizioloģisko izliekumu: kakls taisns, pleci atbrīvoti, elkoņi brīvi pie ķermeņa un plauktas brīvi novietotas uz galda.

Pasaules Veselības dienas uzsvars jau otro gadu likts uz to, lai laba veselība būtu iespējama ikvienam it visur. Un tāpēc runa nav tikai par medicīnas pakalpojumu sasniedzamību, bet arī sabiedrības veselības pratību – lai mēs zinātu, kur meklēt informāciju, pašizglītotos un arī līdzdarbotos savas veselības uzlabošanā un saglabāšanā.

__________________________________________________

03.04.2019.

Cēsu klīnikā darbu sāk cukura diabēta apmācības kabinets


No šā gada 9. aprīļa darbu Cēsu klīnikā sāks cukura diabēta pacientu apmācības kabinets, kurā pacientus (pieaugušos) pieņems un konsultēs sertificēta diabēta apmācības jeb endokrinoloģijas medicīnas māsa Mirdza Krūmiņa ar ilggadēju darba pieredzi šajā klīnikā.  

Diabēta apmācības jeb konsultācijas būs bezmaksas tiešās pieejamības pakalpojums, kam nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums. Pieteikšanās, zvanot uz reģistratūras tālruni 64125634.


Ko pacientiem dod apmācība par diabētu?

Cukura diabēts ir slimība, kuru diemžēl nav iespējams izārstēt, bet ar kuru var iemācīties sadzīvot, ievērojot pareizu dzīvesveidu, uzturu un īpašas higiēnas prasības. Ja pacients ir zinošs par savu slimību un motivēts pats līdzdarboties savas veselības saglabāšanai, viņš var būtiski uzlabot savas dzīves kvalitāti, novērst akūtos sarežģījumus un cukura diabēta vēlīno komplikāciju attīstību. Šī apmācība ir ilgtermiņa process, kurā pacients apgūst zināšanas un praktiskas iemaņas par cukura diabētu un tā ārstēšanu, kas tālāk nepieciešamas efektīvai cukura diabēta pašaprūpei ikdienā.

Kādos gadījumos diabēta pacientiem nepieciešama ambulatorā apmācība?

Latvijā tradicionāli dominējusi stacionārā apmācība, jo tieši stacionārā tiek uzsākta insulīnterapija pirmreizēji diagnosticētiem pacientiem. Taču pēdējā laikā palielinās arī ambulatorās apmācības īpatsvars. Galvenokārt saistībā 2. tipa cukura diabēta pacientu skaita pieaugumu un aktīvāku slimības menedžmentu. Ambulatorā apmācība nepieciešama:

1. hroniski dekompensētiem 2. tipa cukura diabēta pacientiem vai pacientiem ar akūtu miokarda infarktu, 

2. lielākajai daļai to 2. tipa cukura diabēta pacientu, kuriem kompensācijas uzlabošanai pievieno 1 pagarinātas darbības insulīna injekciju, 

3. pacientiem ar diabētiskās pēdas sindromu,

4. ambulatora konsultācija pie apmācības speciālista nepieciešama pacientiem arī 2 – 3 mēnešus pēc stacionārās apmācības pašaprūpes iemaņu kontrolei un motivācijas nostiprināšanai, kā arī citos gadījumos.

Cik bieži notiek diabēta ambulatorās apmācības vienam pacientam?

Vispirms ir primārā apmācība, kuras laikā medicīnas māsa izjautā pacientu par viņa dzīvesveidu, paradumiem, slimības norisi, kā arī sniedz konkrētas rekomendācijas un skaidro to ievērošanas nepieciešamību. Pēc tam seko atkārtota tikšanās, lai noskaidrotu, kā pacientam veicies un pārrunātu vēl neskaidros jautājumus. Mērķtiecīgu atkārtotu apmācību vēlams veikt ik pēc pieciem gadiem. Taču, ja pacientam nepieciešams, par noteiktām tēmām konsultācijas var saņemt jebkurā laikā.

Kāds būs diabēta apmācības kabineta darba laiks?

Pieņemšanas laiki: 

Otrd., trešd. plkst. 12.00 – 16.00, 

ceturtd. 8.00 – 12.00, 

piektd. 8.00 – 16.00.

Kur var uzzināt vairāk par cukura diabēta pacientu apmācību metodi?

Ar izsmeļošu informāciju par diabēta pacientu apmācību var uzzināt Nacionālā Veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Cukura diabēta pacientu apmācība”.

 

__________________________________________________

02.04.2019.

Jaunums - dāvanu kartes diagnostikai un rehabilitācijai

Uzdāviniet saviem tuviniekiem to, kas patiesi vērtīgs - labu veselību! 

No šodienas, 2.aprīļa, Cēsu klīnikas reģistratūrā iespējams iegādāties īpašas dāvanu kartes diagnostikas (vispārējā veselības pārbaudes programma jeb veselības Check up) un rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai.

Vairāk par dāvanu kartes lietošanas noteikumiem un veselības programmām lasiet šeit.


__________________________________________________

01.04.2019.

1.aprīlī, joku dienā, Cēsu klīnikas kolektīvs 

pievienojas daktera Klauna kampaņas atbalstam


Smaids rada smaidu – mēs un mūsu mazākie pacienti to lieliski zinām, tāpēc pievienojamies daktera Klauna labdarības kampaņai, kuras ietvaros Latvijas lielveikalos tiek vākti līdzekļi, kas palīdzēs arī turpmāk labsirdīgajiem un omulīgajiem klauniem slimnīcās apciemot un iepriecināt bērnus.

 

Foto:Dace Spalviņa

__________________________________________________

01.04.2019.

Jauni pakalpojumi un iespējas Cēsu klīnikā 


Cienījamie pacienti / klienti, ar prieku informējam Jūs par jauniem pakalpojumiem un iespējām, kuras turpmāk varēsiet izmantot Cēsu klīnikā.

 • No1.aprīļa tiks pagarināts pediatra ambulatorās pieņemšanas laiks. Turpmāk pediatrs pieņems mazos pacientus katru darbdienu no 8.00 līdz 20.00. Pie pediatra uz ambulatorajām konsultācijām vecāki var vest bērnus bez iepriekšējas pierakstīšanās, ierodoties klīnikā līdz 18.00, jāpiesakās reģistratūrā, pēc 18.00 - uzņemšanā.
 • Līdz ar jauna ārsta piesaisti, Cēsu klīnikā no 1.aprīļa tiks pagarināts arī radiologa darba laiks. Turpmāk šis speciālists būs pieejams pirmdienās - ceturtdienās līdz 18.00 (Piektdienās - līdz 16.00).
 • No 9.04.2019 darbu sāks diabēta apmācības kabinets, kurā pacientus (pieaugušos) pieņems un konsultēs sertificēta diabēta apmācības māsa Mirdza Krūmiņa. Šis būs bezmaksas tiešās pieejamības pakalpojums, kam nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums. Pieteikšanās, zvanot uz reģistratūras tālruni 64125634.

 Pieņemšanas laiki:

 otrdien, trešdien plkst. 12.00 – 16.00,

 ceturtdien 8.00 – 12.00,

 piektdien 8.00 – 16.00.

 • No 8.04.2019. mājas aprūpes māsām būs mainīts pieteikšanās tālrunis. Turpmāk šim pakalpojumam varēs pieteikties, zvanot uz 28656061. Pārējie numuri tiks slēgti.

__________________________________________________

30.03.2019.

Māmiņu skolas nodarbības aprīlī

Mīļi gaidīsim topošos vecākus un vecvecākus uz nodarbībām sertificētu Cēsu klīnikas speciālistu vadībā.


• Individuālās nodarbības pie vecmātes Ivetas Reķes – katra 10 EUR.

• Bērniņa sirdstoņu pieraksts – ar nosūtījumu bez maksas, bez – 9 EUR.

• “Mazuļa hendlings” fizioterapeites Māras Krūzes vadībā – 7 EUR.

• “Zīdīšanas ABC” krūts zīdīšanas ekspertes, vecmātes Daces Dugneses vadībā – 10 EUR.

Māmiņu ērtībām pieejama arī telpa, kur mazuļus pabarot un pārtīt. 

Aicinām pieteikties laicīgi!

__________________________________________________


26.03.2019.

Nodarbība "Mazuļa hendlings" 

“Visbiežāk jaunos vecākus satrauc mazuļu paaugstinātais tonuss, taču svarīgi zināt, ka tonusa regulācija ir daudzpakāpju reakcija. Tas ir nobriešanas process, ko nosaka ģenētiski dotais algoritms, un katram cilvēkam tas ir citādāks. Ar ārējiem stimuliem varam to gan daļēji kavēt, gan veicināt”, māmiņu skolas hendlinga nodarbībās skaidro Cēsu klīnikas fizioterapeite Māra Krūze.


Mīļās māmiņas un tēti! Atnāciet un uzziniet, kā apieties ar savu lolojumu droši, ļaujot mazulim izbaudīt kustību brīvību pašam, kā arī pareizi darbojoties ar zīdaini – auklējot, nēsājot, ceļot un guldinot. Lai mazulis izaug laimīgs un vesels! 😊

Nodarbība "Mazuļa hendlings" 28.martā plkst. 10.00.

Pieteikšanās pa tālr. 26366608

Vieta: Cēsu klīnika, 2.stāvs 250.kab

Maksa: 7 eur

__________________________________________________

13.03.2019

Vīru koris no ASV priecē Cēsu klīnikas pacientus ar koncertu


Sirsnīgi pateicamies vīru korim no ASV un metodistu draudzei Cēsīs, kas vakar klīnikas iekšķīgo slimību nodaļas pacientus priecēja ar koncertu. Mūsu viesi pacientiem bija sarūpējuši arī mazas dāvaniņas – C vitamīna paciņas, lai pavasarī dotu lielāku spēku un prieku atveseļoties.__________________________________________________


12.03.2019

Kā ietaupīt laiku un sazvanīt klīnikas reģistratūru ērtāk:

Noderīgi fakti par pacientu paradumiem


Lai arī pacientu ērtībām piedāvājam iespēju pieteikties ārstu konsultācijām un izmeklējumiem elektroniski, izmantojot e-pierakstu, daudzi Cēsu klīnikas klienti un pacienti vizītes pieteikšanai joprojām labprāt izmanto reģistratūras tālruni. Īpaši aktuāla šī iespēja ir gados vecākiem iedzīvotājiem. 


Apkopojot informāciju par zvaniem, kas tiek saņemti uz reģistratūras tālruni, varam spriest par tendencēm jeb iedzīvotāju paradumiem, piesakoties vizītēm. Šīs atziņas var noderēt, lai ietaupītu laiku un turpmāk pieteiktos konsultācijām ērtāk.

 Reģistratūras tālruņa operatori dienā apkalpo no 130 līdz 280 zvaniem.

 Vislielākais zvanītāju skaits ir pirmdienās, nereti zvanu skaits šajās dienās pieaug par 50 – 100%, salīdzinājumā ir pārējām nedēļas dienām.

 Vislielākā zvanītāju intensitāte parasti ir laikā no plkst. 9.00 līdz 11.00.

 Visbrīvāk reģistratūru var sazvanīt laikā no plkst. 14.00 līdz 16.00

 

Jāpiebilst, ka ar laiku plānots arī tehniski pilnveidot reģistratūras zvanu automātiskā atbildētāja sistēmu, lai zvanītāji, kas to vēlas, varētu izvēlēties palikt uz līnijas un gaidīt, ja visi operatori ir aizņemti.

__________________________________________________


12.03.2019

Iespēja bez rindas saņemt valsts apmaksātu bērnu endokrinologa konsultāciju


Cienījamie bērnu vecāki, informējam, ka gadījumā, ja Jūsu atvasei nepieciešama ārsta endokrinologa konsultācija, nākamnedēļ, 22.martā Cēsu klīnikā ir pieejamas vēl dažas valsts apmaksātas vietas pie bērnu endokrinoloģes Jurgitas Gailītes.

Pieteikšanās vizītei, zvanot uz reģistratūru - 64125634, elektroniski – epieraksts@cesuklinika.lv


__________________________________________________


08.03.2019.

Sieviešu dienā kolēģi sarūpējuši pārsteigumu dāmām


Lai kādu iepriecinātu un raisītu otrā cilvēkā patiesu smaidu, reizēm vajadzīgs tik maz! Sirsnīgi pateicamies mūsu šarmantajiem kolēģiem – Ingum, Edgaram, Jānim, Armandam, Mārim K. un Edgaram P. –, kas šodien, Sieviešu dienā Cēsu klīnikas daiļā dzimuma pārstāvēm sarūpēja milzu klēpi tulpju un saldumus. Lai priecīgi šodien visām dāmām!__________________________________________________

01.03.2019.

Cēsu novada domes deputāti viesojas Cēsu klīnikā


Vakar, 28.februārī Cēsu klīnikā viesojās pieci novada domes deputāti, kuri pārstāv sociālo lietu, veselības un attīstības komitejas, kā arī domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. 

Vizītes mērķis bija iepazīties ar pašreizējo situāciju un klīnikas tuvāko gadu attīstības plāniem, kas paredz vērienīgus infrastruktūras uzlabošanas darbus ERAF projekta piešķirtā finansējuma ietvaros.


Fotoattēlā no kreisās: Cēsu novada domes deputāti Dita Trapenciere, Māris Sestulis, Biruta Mežale, Guntis Grosbergs, Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa, Cēsu klīnikas pakalpojumu un kvalitātes kontroles vadītāja Olga Rudzīte, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Malcenieks, Cēsu klīnikas galvenā māsa Taiga Galeja Gruntmane.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa viesiem izrādīja iekšķīgo slimību nodaļas telpas 4. un 5.stāvā, kur plānoti galvenie rekonstrukcijas darbi, lai uzlabotu un modernizētu ārstniecības vidi pacientiem. Projekta ietvaros tiks nomainīta arī apkures sistēma, izbūvēta jauna ventilācija, izveidoti jauni pasažieru un kravas lifti, kā arī iegādātas nepieciešamās, jaunās tehnoloģiskās ierīces.

Tāpat deputātiem bija iespēja apskatīt jau izremontētās palātas ķirurģijas nodaļā, gūstot priekšstatu par to, kā pēc remontdarbiem varētu izskatīties iekšķīgo slimību nodaļa, un iepazīt jaunās, modernās tehnoloģijas, kuras klīnikas pacienti jau paspējuši atzinīgi novērtēt un kas ārstiem palīdz veikt mūsdienu prasībām atbilstošus diagnostiskos izmeklējumus un manipulācijas. 

Skaidrojot šo uzlabojumu nepieciešamību, Ingūna Liepa uzsvēra, ka “klīnikas mērķis ir turpināt attīstīties un nostiprināties neatliekamās palīdzības funkciju nodrošināšanā, lai garantēti varētu sniegt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību visiem Cēsu un apkārtējo novadu iedzīvotājiem. Priecē tas, ka jau pašlaik redzam progresīvu izaugsmi gan profesionālajā ziņā, gan finansiālajos rādītājos.”

Jau informējām, ka 2018. gada nogalē Cēsu klīnika un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu 1 394 049,00  eiro apmērā, papildus projektā piešķirtajam finansējumam 1,7 miljonus plānots nodrošināt no saviem līdzekļiem.  

Infrastruktūras pārbūves darbi un jaunu tehnoloģiju iegāde tiek veikta projekta Nr. 9.3.2.0/18/I/019 “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē" ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā un 9% valsts budžeta finansējums.

__________________________________________________

28.02.2019.

Māmiņu skolas piedāvājums martam 

Aicinām topošos vecākus – māmiņas un tētus – , kā arī vecvecākus pieteikties nodarbībām, kuras vadīs sertificēti Cēsu klīnikas speciālisti.


 Individuālās nodarbības pie vecmātes Ivetas Reķes (“Ievadnodarbība” līdz 12.grūtniecības nedēļai, kurā runāsim par jaunās māmiņas aktivitātēm, uzturu, gaidību laiku, “Koferīša kārtošana”, “Dzemdību nodarbība”) –  katra nodarbība 10 EUR.

 Bērniņa sirdstoņu pieraksts – ar nosūtījumu bez maksas, bez – 9 EUR

 “Mazuļa hendlings” fizioterapeites Māras Krūzes vadībā – 7 EUR 

 “Zīdīšanas ABC”, par ko stāstīs krūts zīdīšanas speciāliste, vecmāte Dace Dugnese – 10 EUR.

Mīļie vecāki, nodarbībām aicinām pieteikties savlaicīgi! 

__________________________________________________

27.02.2019.

Cēsu klīnikā palielinās urologa konsultāciju pieejamība


No marta konsultācijas uroloģijā Cēsu klīnikā sniegs jauns ārsts Kārlis Pētersons, kurš pieņems pacientus divas reizes mēnesī. Līdz ar to uroloģiskās konsultācijas kļūs vēl pieejamākas, jo turpmāk klīnikā šajā nozarē konsultēs divi speciālisti. Kārlis Pētersons strādās gan valsts pasūtījuma ietvaros, gan pieņems maksas pacientus.

Cēsu klīnikā ārsts strādā jau kopš pagājušā gada maija, kad viņš sāka darbu par dežūrķirurgu uzņemšanas nodaļā. Paralēli K.Pētersons kā urologs rezidents darbojas arī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

__________________________________________________


25.02.2019.

Cēsu klīnika veicina darbinieku vadītprasmju attīstību


Šogad februārī 20 Cēsu klīnikas darbiniekiem – nodaļu vadītājiem un virsmāsām – bija lieliska iespēja piedalīties praktiskā divu dienu profesionālajā mācību ciklā “Menedžments”.

Mācību mērķis bija pilnveidot kursu dalībnieku komunikācijas prasmes un iemaņas pārrunu vadībā, kā arī padziļināt zināšanas par tādām vadības funkcijām kā plānošana, darba organizēšana, motivēšana, kontrole un darbinieku novērtēšana. Tāpat tika pievērsta uzmanība tik būtiskajai laika plānošanai. Minētās prasmes ir ļoti svarīgas ikvienam vadītājam; tās ne tikai paaugstina paša darba efektivitāti, bet palīdz profesionāli augt arī savai komandai.


“Profesionalitāte un attīstība ir divas no Cēsu klīnikai ļoti būtiskām vērtībām. Tādēļ lielu uzmanību veltām, lai veicinātu mūsu komandas izaugsmi ne tikai zināšanās, kas saistītas ar darbinieku profesiju, bet arī komunikācijas un menedžmenta jomā. Tas ir svarīgi, jo ar savu aptuveni 290 darbinieku lielo kolektīvu esam liels darba devējs Cēsu novadā. Un tieši labi vadītāji ir tie, kas veido pozitīvu darba vidi, iedvesmo un motivē pārējos kolēģus klīnikas mērķu sasniegšanai”, stāsta Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.

Mācības vadīja viens no labākajiem vadības treneriem Baltijā “Perfect sales” direktors Armands Ābelītis, kurš ir apmācījis vairāk nekā 2000 dažādu uzņēmumu vadītājus. 

Jāpiebilst, ka pagājušā gada nogalē klīnikas darbiniekiem, kuru darbs ikdienā cieši saistīts ar klientu apkalpošanu, bija iespēja piedalīties arī uzņēmuma apmaksātās mācībās “Efektīva komunikācija”. 

__________________________________________________


19.02.2019.

Fizioterapeite iesaka: Kā ar vingrojumiem palīdzēt bērnam, 

 ja dzirdami trokšņi un klepus ir neproduktīvs


Mokošs, mitrs klepus, kuru pavada krūtīs dzirdami trokšņi – daudzās ģimenēs bērni pašlaik cieš no elpošanas sistēmas saslimšanām, kas nereti noved līdz plaušu karsonim. Vai palīdzēt varam tikai ar zālēm? “Elpošanu veicinoši vingrojumi var palīdzēt bērniem ātrāk atgūt veselību un neiedzīvoties dziļākās komplikācijās”, uzskata SIA “Cēsu klīnika” fizioterapeite Māra Krūze un sniedz praktiskus ieteikumus vienkāršiem, efektīviem vingrojumiem, kurus vecāki ar bērniem droši var veikt mājas apstākļos.


“Klepus traucē normālai elpošanas sistēmas darbībai, šūnas nesaņem skābekli, tiek traucēta šūnu vielmaiņa, organisma termoregulācija, vājinās imunitāte”, skaidro fizioterapeite Māra Krūze. “Tīri psiholoģiski cilvēkiem ir vēlēšanās klepu pēc iespējas ātrāk nomākt, un to cenšamies izdarīt ar zālēm. Patiesībā klepus ir organisma aizsargreakcija. Mitra klepus gadījumā, kad dzirdami trokšņi, ir ļoti svarīgi pareizi veicināt atklepošanu, krēpu izvadīšanu, kā arī kustināt krūšu kurvi, lai uzlabotu gāzu maiņu plaušās, un ķermeņa šūnas saņemtu ļoti vajadzīgo skābekli.”

Fizioterapeite Māra Krūze iesaka trīs veidu aktivizāciju jeb vingrojumus: ““Cēsu klīnikā” mēs šādi strādājam ar mazuļiem no aptuveni divu gadu vecuma, taču mājās var vingrot arī ar mazākiem, atbilstoši viņu fiziskājai attīstībai un veselības stāvoklim .” 


Pasīvā aktivizācija – veicot bērna krūšu kurvja vibrāciju un drenāžu ar rokām

Tie ir vingrojumi, kad bērns ir salīdzinoši pasīvs, bet aktivitāti veic pieaugušais ar drenāžu vai vibrāciju. Pārtrauktā vibrācija ir viegla klauvēšana ar pirkstiem pa bērna krūšu kurvi virzienā no lejas uz augšu gan no priekšpuses, gan mugurpuses un sāniem, bet nepārtrauktā – kad pieaugušais abas rokas uzliek uz bērna krūšu kurvja ribu kustību virzienā un bērna izelpas laikā, neatraujot rokas, ar vibrējošām kustībām pastiprina izelpu.

Pasīvajiem vingrinājumiem svarīgi ir izvēlēties dažādas pozas un vērot, kuras labāk veicina atklepošanu. “Krūšu kurvi mēs varam salīdzināt ar tādu kā ūdens trauciņu, uz kuru iedarbojas gravitācijas spēks. Ja mēs bērnu kustinām, arī šķidrums viņā pārvietojas atbilstoši gravitācijai. Noderīgas ir lielās bumbas vai dīva spilveni, uz kuriem bērnu ar noguldīt uz muguras, vēdera vai sāniem, tā, lai galva būtu zemāk par iegurni”, stāsta M.Krūze. Reizēm pietiek tikai ar to, ka slimnieks tiek nolikts gulēt šādās pozās uz 15 minūtēm, sekojot līdzi galvas stāvoklim un bērna elpošanai.


Aktīvie elopošanas vingrojumi ar un bez palīglīdzekļiem

Arī aktīvos elpošanas vingrojumus vēlams veikt, mainot pozas, piemēram, guļus, sēdus, rāpus, stāvus. “Šie vingrojumi bērniem patīk, tie ir kā rotaļas. Tie dod vecākiem radošu brīvību, un bieži vien tieši bērni paši parāda priekšā, kā viņi vēlas tos izpildīt. Pieaugušajam atliek tikai sekot līdzi pāris svarīgām niansēm, uzsvaru liekot uz izelpas pastiprināšanu un bērna spēju izprast šo procesu. Bērniem var piedāvāt pūst spalvas, papīra puķes jeb dzirnaviņas, burbuļus, balonus, svilpītes vai citas skaņu radošas rotaļlietas. Labi noder arī tāda vienkārša un pieejama lieta kā papīra salvete, saveidota bumbā”. Svarīgi ir katru vingrojumu atkārtot: “Man bērnu vecāki bieži jautā, cik daudz, vai cik bieži jāvingro? Iesaku veikt vismaz 10 izelpas pēc kārtas, lai tam būtu efekts, uz brīdi radot hiperventilāciju plaušās. Maksimums varētu būt 30 reizes. Elpošanas uzdevumus atkārtot var ne tikai reizi dienā, bet akūtas slimības gadījumā pat katru stundu. Reizēm gadās, ka bērnam vingrojums apnīk vai viņš to atsakās pildīt, tad jāizvērtē, vai viņam tas ir par grūtu, piemēram, papīra dzirnaviņas negriežas. Tādā gadījumā mamma vai tētis palīdz.” 


Dinamiskie vingrojumi krūšu kurvja mobilizācijai 

“Kustoties, mēs paši sevi dziedinām, jo uzlabojas asinsrite, skābekļa pieejamība. Tā uzlabojas visām muskuļu grupām, kas iesaistās kustībās un pat tām, kas to nedara.”, skaidro M.Krūze. Fizioterapeite iesaka vingrot daudzveidīgi, iesaistot rokas un kājas. “Var pikoties ar bumbām, mētāt tās, celt augšā ar kājām, guļot uz muguras, izpildīt rotācijas vingrojumu –  “braukt ar ritenīti”, guļot uz bumbas uz vēdera, var “braukt ar ķerru”. Stāvot kājās, veikt stiepšanās vingrojumus. Kustībām nav ierobežojumu, galvenais, lai tās sagādā prieku un sajūsmu. Smiešanās palīdz atveseļoties. Pakutiniet bērnus un pasmejieties paši!”


Veicot jebkurus vingrojumus, tie jāpiemēro bērna veselības stāvoklim. Tas un bērna spēja iesaitīties uzdevumos nosaka vingrojumu secību. Ļoti maziem bērniem vai tad, ja viņi jūtas vāji, noteikti varētu būt vairāk pasīvo vingrojumu, bet bērniem, kas paši kustās – aktīvie. “Ja no šiem vingrojumiem neko nevar izdarīt, paņemiet bērnu klēpī, pieglaudiet sev klāt un ieklausieties bērna un savā elpā. Sadzirdiet, sajūtiet, kā, miera stāvoklī esot kopā, bērns pielāgojas jūsu elpas ritmam un dziļumam. Vadiet to, un bērns kļūs apzinātāks, mazāk trauksmains un varēs pats sev palīdzēt atveseļoties.”, iesaka fizioterapeite. 

Sausa un kairinoša klepus gadījumā vingrojumus vairāk ieteicams veikt uz krūšu kurvja mobilizāciju, bet mitra klepus gadījumā derīgi būs visi trīs vingrojumu veidi. M.Krūze iedrošina vecākus nebaidīties veikt šos vingrojumus: “Tie var būtiski uzlabot Jūsu bērna labsajūtu un veicināt atveseļošanos, turklāt tiem pat var nebūt speciāli sagatavota vide. Bērni Jums paši parādīs, kā viņi grib vingrot, mums tikai jābūt gataviem līdzdarboties un būt acīgiem. Lai izdodas!”

__________________________________________________


15.02.2019.

Mūsdienīgi ķirurģiskie pakalpojumi Cēsu klīnikā


Viena no Cēsu klīnikas prioritātēm ir kvalitatīvas un mūsdienu prasībām atbilstošas ķirurģiskās palīdzības sniegšana – sākot no akūtām operācijām, sniedzot neatliekamo ķirurģisko palīdzību 24h diennaktī, līdz mūsdienīgām, mazinvazīvām laparospkopiskām plānveida operācijām un fleboloģijas pakalpojumiem. Arī turpmākajos gados ķirurģisko pakalpojumu attīstībai veltīsim būtisku uzmanību. Uzziniet par to vairāk VTV raidījumā “Konkurents”. 

__________________________________________________

14.02.2019.

Ēnu dienā “Cēsu klīnikā” viesojas piecpadsmit jaunieši no dažādām pilsētām

Šogad lielākā piekrišana – ķirurga un fizioterapeita profesijām


13.februārī “Cēsu klīnikā” viesojās kupls skaits 9. – 12. klašu skolēnu, kurus interesē medicīna, un vairāki no viņiem jau nolēmuši savu nākotni saistīt ar šo jomu. Savukārt klīnika bija parūpējusies par to, lai Ēnu dienas dalībnieki varētu ielūkoties daudzveidīgu profesiju pārstāvju ikdienā. Pieredzē dalījās gan ķirurgi, pediatri un fizioterapeiti, gan anesteziologs-reanimatologs, traumatologs, uzņemšanas nodaļas ārste, ergoterapeite un radiologa asistente.


“Kā jūs domājat, kuras ir divas vissvarīgākās īpašības, lai kļūtu par labu un veiksmīgu ārstu, fizioterapeitu vai medmāsiņu?” uzrunājot jauniešus, jautāja SIA “Cēsu klīnika” valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa. "Tās ir mērķtiecība un pacietība. Ir jābūt gataviem daudz mācīties, taču ar to vien nepietiek. Tieši pacietība un empātija saskarsmē ar pacientiem palīdz veikt šo atbildīgo darbu labi un panākt pozitīvu rezultātu”, skaidroja Ingūna Liepa. 

Arī “Cēsu klīnikas” galvenā ārste Anda Skrastiņa jauniešus motivēja būt mērķtiecīgiem: “Gribu jums atgādināt vienu sengrieķu teiku –  stāstu par Odiseju jeb, kā citās tautās saka –  Ulisu, kas brauca gar salu, kur brīnišķīgi skanēja sirēnu dziesmas. Lai kuģis netiktu novirzīts no kursa, viņš visiem saviem ceļa biedriem aiztaisīja ausis ar vasku un piesēja viņus pie masta, lai tie nedzirdētu šīs dziesmas un viņus nevilinātu tas, kas nav viņu ceļa mērķis.” 

Pieredzējusī ārste atsaucās arī uz ārstu dinastijas aizsācēja Paula Stradiņa ceļa vārdiem topošajiem mediķiem par to, ka sākumā visiem jaunajiem ārstiem un māsiņām godīgi un no sirds daudz jāstrādā “savam vārdam”. “Šī darba rezultātā jūsu vārds sāks strādāt jūsu labā – pacienti  gribēs ārstēties tieši pie jums. Kamēr jūs strādāsiet savam vārdam, jums bieži vien nebūs laika pat paēst. Un nebūs arī tik daudz naudas, lai varētu vakariņās izvēlēties vīngliemežus vai šampanieti. Bet tad, kad būsiet sasnieguši darba augļus, jums to visu nemaz vairs nevajadzēs, jo būsiet gandarīti par sasniegto.” 


Mēs, “Cēsu klīnikas” kolektīvs, esam patiesi priecīgi, ka jauniešiem ir liela interese par klīniku. Šogad uzņēmām “ēnas” ne tikai no Cēsīm, bet arī Rīgas, Valmieras, Smiltenes, Rūjienas un Vecpiebalgas. Ceram, kāda no mūsu “ēnām” ne tikai izvēlēsies medicīnu par savu nākamo profesiju, bet, iespējams, pēc pieciem vai desmit gadiem pievienosies klīnikas speciālistu kuplajam kolektīvam.


Jaunieši par ēnu dienu “Cēsu klīnikā”


Līva no Valmieras mācās 12.klasē. Šogad viņa izvēlējās ēnot “Cēsu klīnikas” uzņemšanas nodaļas ārsti Ināru Zandi. “Man tiešām patika, esmu priecīga par šo dienu, dakterīte ļoti daudz ko stāstīja un rādīja, arī pati uzdevu jautājumus. Šeit bija daudz pacientu”, sajūtās par ēnu dienu dalījās Līva.


Savukārt Cēsiniece Elizabete, kura mācās 11.klasē, jau tagad zina, ka nākotnē vēlēsies kļūt par fizioterapeiti. “Mēģināšu tikt budžeta grupā Stradiņos, kur mācību programma ilgs četrus gadus. Domāju, ka nopietnākais būs eksāmens bioloģijā. Mans sapnis būtu nākotnē izveidot pašai savu privātpraksi. Visvairāk mani interesētu darbs ar sportistiem,” par saviem plāniem teic Elizabete.


Par ergoterapeites Baibas Gorovenko ēnām kļuva Markuss no Valmieras (11.klase) un Elīza no Smiltenes (12.klase). Abi atzina, ka priekšstats par šo profesiju pirms tam bijis aptuvens. Runājot ar jauniešiem, Baiba Gorovenko ergoterapeita profesiju salīdzināja ar plaša spektra speciālistu, jo šajā profesijā jābūt zinošam gan par cilvēka ķermeņa uzbūvi un darbību, gan dažādām tehnoloģiskām ierīcēm, universālo dizainu un visu, kas skar darba vai mājas vides pareizu un ērtu iekārtojumu. “Ergoterapeits strādā ne tikai ar pacientiem pēc traumām, lai sekmētu kustību atjaunošanos, bet palīdz arī arodslimību gadījumos”, stāsta ergoterapeite.


Visilgāk šajā dienā ēnoja trīs jaunieši, kas bija izvēlējušies sekot ķirurgiem – Jānis un Artūrs no Cēsīm un Elizabete Kate no Vecpiebalgas. Viņiem bija iespēja novērot divas mazinvazīvās laparoskopiskās operācijas un jaunieši vienprātīgi atzina, ka tas bijis interesanti. 

__________________________________________________

12.02.2019.

Mīļās māmiņas un tēti! 


Informējam, ka 14.februārī plānotā nodarbība “Mazuļa hendlings” diemžēl nenotiks. Laipni aicinām apmeklēt nākamo nodarbību 28.februārī. 

Pieteikšanās pa tālr.: 64125743 vai, rakstot e-pastu, uz maminuskola@cesuklinika.lv


__________________________________________________

11.02.2019.

“Cēsu klīnikā” norsinās ESF rīkotas mācības 

par pacientu tiesību aspektiem medicīniskās aprūpes jomā


Šā gada 8.februārī “Cēsu klīnikā” notika pirmais modulis kursiem par pacientu, tostarp bērnu, tiesību ievērošanu veselības un sociālās aprūpes jomās. Mācības notiek ESF projekta “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana” ietvaros.

 

Tajās piedalās gan vairāki SIA “Cēsu klīnika” medicīnas darbinieki, gan dažādi speciālisti no citām organizācijām: ģimenes ārstu praksēm, skolām un medicīnas iestādēm.

SIA “Cēsu klīnika” galvenās ārstes vietniece Inga Vilka skaidro: “Mēs vēlamies, lai mūsu darbinieki ir profesionāli un zinoši, jo saviem pacientiem gribam nodrošināt visaugstākā līmeņa medicīnisko aprūpi, tāpēc regulāri veicinām un piedāvājam iespējas piedalīties profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumos. Esam gandarīti par iespēju ESF mācībām piedāvāt klīnikas telpas. Tas ir īpaši ērti mūsu kolēģiem, kas tajās piedalās.” 


 

Mācības nodrošina Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde “Salvum TD”. Kursos tiks sniegtas zināšanas par veselības aprūpi regulējošo tiesību normu saturu, par pacientu tiesībām un pienākumiem, kā arī par ārstniecības atbalsta personu un farmācijas speciālistu tiesībām, pienākumiem un atbildību. Kopumā “Cēsu klīnikā” paredzētas četras nodarbības – 8. un 9. februārī, kā arī 15. un 16. februārī.

__________________________________________________

07.02.2019.

Apmeklētāju ievērībai


Ņemot vērā strauji pieaugošo saslimstību ar gripu un citām augšējo elpceļu infekcijām, aicinām pacientu apmeklētājus izvērtēt apmeklējumu biežumu un ilgumu! 

Sajūtot pirmās saslimšanas pazīmes (klepu, iesnas, paaugstinātu temperatūru), lūdzam pacienta apmeklēšanu nodaļā atcelt. Lūdzam bez īpašas vajadzības uz klīniku nevest līdzi bērnus. 

Kā arī pirms un pēc apmeklējuma aicinām dezinficēt rokas un iesakām lietot aizsargmaskas, kas bez maksas pieejamas “Cēsu klīnikas” garderobē.

 

Rūpēsimies gan par savu, gan klīnikas pacientu veselību!


__________________________________________________

07.02.2019.

Rezidenti viesojas Cēsu klīnikā

 

Februāra sākumā Cēsu klīnikā viesojās rezidenti. Tikšanās tika organizēta, lai uzzinātu par rezidentu mācībām, prakses un darba iespējām Cēsīs jau mācību laikā, kā arī, lai rastu iespēju rezidentiem iepazīties savā starpā. Vizītes laikā rezidentiem bija iespēja iepazīties ar Cēsu klīnikas telpām un darba vidi. Rezidenti varēja gūt pārliecību, ka ir šeit ļoti gaidīti. Arī paši rezidenti atzina, ka šādas tikšanās ir vajadzīgas un ļoti noderīgas.


__________________________________________________

05.02.2019.

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Andra Skrides vizīte Cēsu Klīnikā


Pirmajā februārī Cēsu Klīnikā viesojās Saeimas darba un sociālo lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Vizītes laikā Andris Skride tikās ar Cēsu Domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu un Klīnikas valdes locekļiem, kā arī apmeklēja NMP un uzņemšanas nodaļu, reanimācijas nodaļu un operāciju bloku. Ārsts Andris Skride atzinīgi novērtēja Cēsu Klīnikas iespējas mūsdienīgas un profesionālas neatliekamās palīdzības nodrošināšanā un jaunu ārstniecības speciālistu piesaistē. Vizītes laikā tika pārrunātas arī dažādas ar veselības aprūpi Latvijā saistītas aktualitātes.


Attēlā: Andris Skride un Cēsu NMP dienests 

Attēla autors: Partija Izaugsme

__________________________________________________

04.02.2019.

Māmiņu skolas grafiks februāra mēnesim ir klāt!


Aicinām visas topošās, esošās māmiņas, kā ar vecvecākus pieteikties uz maksas un bezmaksas nodarbībām sertificētu speciālistu pavadībā.

*Mazuļa hendlings – 7 EUR

*Krūts zīdīšana – 10 EUR

*Ik ceturtdienu individuālās nodarbības pie vecmātes Ivetas Reķes (koferīša kārtošana; dzemdību nodarbība), iepriekš vienojoties par nodarbības laiku – katra nodarbība 10 EUR.

 

Piesakies pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

__________________________________________________

01.02.2019.

Cēsu klīnika iekļauta Padziļinātās sadarbības programmas Bronzas līmeņa dalībnieku reģistrā


Cēsu klīnika šī gada sākumā ir iekļauta Padziļinātās sadarbības programmas Bronzas līmeņa dalībnieku reģistrā. Programmas ietvaros Cēsu klīnika saņem atpazīstamības zīmi, kas apliecina, ka ir iegūts programmas dalībnieka statuss un uzņēmuma vērtības ir balstītas uz godprātīgu nodokļu nomaksu, tādējādi paaugstinot uzņēmuma reputāciju. 

Padziļinātās sadarbības programma ir izveidota, lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu. Dalība programmā ir brīvprātīga un katrs dalībnieks tiek izvērtēts pēc noteiktiem kritērijiem, tai skaitā saimnieciskās darbības ilgums, godprātīga rīcība, u.c. kritēriji. Programmas dalībniekiem tiek atvieglota komunikācija ar Valsts Ieņēmumu Dienestu un konsultāciju saņemšana, iespēja ātrāk saņemt pievienotās vērtības nodokļa atmaksu, atvieglotas muitas procedūras u.c. priekšrocības.


__________________________________________________

23.01.2019.

Kļūsti par Cēsu klīnikas darbinieku ēnu!


Straujiem soļiem tuvojas februāris, kas ikvienam jaunietim ir notikumiem bagāts mēnesis – jau 13. februārī visā Latvijā, tai skaitā Cēsu klīnikā, norisināsies Ēnu diena 2019, kuras ietvaros jauniešiem būs iespēja sekot līdzi savas kārotās profesijas pārstāvju ikdienai, kā arī satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem. 

Cēsu klīnika piedāvā kļūt par ēnām deviņām dažādām profesijām, ieskaitot ķirurga, medicīnas māsas, fizioterapeita un ergoterapeita profesijas. Pilnu vakanču sarakstu meklē zemāk norādītajā linkā.  

Links: https://enudiena.lv/vakances?profession=&organization=2231&region=&search=&p=1&sort=default

Pieteikties kādai no vakancēm iespējams līdz 3.februārim.

Informējam, ka Ēnu dienas 2019 norise var tikt fiksēta fotogrāfijās, kas ilustratīvam mērķim var tikt publicētas "Cēsu klīnikas" mājalapā un citos elektroniskajos informācijas kanālos. 

__________________________________________________

11.01.2019.

Parakstīts ERAF līgums par projekta realizāciju Cēsu klīnikā un Vidzemes slimnīcā2018. gada nogalē Cēsu klīnika un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu 1 394 049,00  eiro apmērā, papildus projektā piešķirtajam finansējumam 1,7 miljonus plānots nodrošināt no saviem līdzekļiem.

Projekts tiks realizēts kopā ar sadarbības partneri Vidzemes slimnīcu. 

Projekta ietvaros paredzēts atjaunot Cēsu klīnikā Iekšķīgo slimību nodaļas infrastruktūru un nomainīt divus liftus. Papildus būvdarbiem plānots  iegādāties mūsdienīgas medicīnas tehnoloģijas. Daļa tehnoloģiju jau ir un tiek iegādāta - fibrogastroskops un fibrokolonoskops, 3D laparoskopiskā video sistēma, ultrasonogrāfs un operāciju galds. Projekta noslēgumā 2021. gadā iegādāsimies digitālo rentgena iekārtu.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa uzsver: “Šis ir viens no lielākajiem investīciju projektiem Cēsu klīnikā. Galvenais akcents ir likts uz ārstniecības vidi, kā rezultātā tiek pilnībā projektēta un izbūvēta Iekšķīgo slimību nodaļa 4. un 5. stāvā, nomainīts pasažieru lifts un gultu (kravas) lifts. Projekta ietvaros pilnībā nomainīta apkures sistēma un no jauna izbūvēta vēdināšana, tai skaitā pārējās ēkas komunikācijas, kas nav mainītas kopš Cēsu klīnikas būvniecības 1975. gadā. Šīs projekta darbības veicinās tālāku ārstniecības korpusa energoefektivitāti. Jāpiemin, ka 34% no ERAF finansējuma, tiek ieguldīti jaunu un mūsdienīgu tehnoloģiju iegādei, pakāpeniski nomainot vecās medicīnas iekārtas.”

Sadarbības partneris Vidzemes slimnīca iegādāsies mūsdienīgas medicīnas tehnoloģijas - divus ultrasonogrāfus, videogastroskopu un videokolonoskopu, operāciju galdu.

Infrastruktūras pārbūves darbi un jaunu tehnoloģiju iegāde tiek veikta projekta Nr. Nr. 9.3.2.0/18/I/019 “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē" ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds ( ERAF) 85 % apmērā un 9% valsts budžeta finansējums.


__________________________________________________

07.01.2019.

No 14. janvāra Cēsu klīnikā darbu uzsāk divi jauni speciālisti - pediatrs-dietologs un bērnu ķirurgs!


Pediatrs-dietologs Diāna Lagzdiņa:

-> Sertificēta pediatre un dietoloģe,

-> Ilgstoši strādājusi par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Dietoloģijas un ēdināšanas dienesta vadītāju.


Pediatrs-dietologs sniedz konsultācijas:

-> Visa vecuma bērniem ar gremošanas sistēmas problēmām (sāpes vēderā, aizcietējumi, u.c. sūdzības),

-> Zīdaiņu barošana (dabīgā vai mākslīgā, piebarojumi) – konsultē par to, kad sākt barot mazuli, ar ko sākt un, cik daudz, kā arī sniedz atbildes uz citiem saistošiem jautājumiem,

-> Uztura rekomendācijas bērniem ar lieko svaru, cukura diabētu, nepietiekošu svara dinamiku.


Konsultācijas gan bērniem, gan pieaugušajiem:

-> Ārstnieciskā uztura lietošana, kad ikdienas uzturs nenodrošina organisma palielinātās prasības pēc uzturvielām – pacientiem pēc insulta, onkoloģiskiem pacientiem, slimniekiem ar slikti dzīstošām brūcēm.

Diagnožu precizēšanai daktere Diāna Lagzdiņa veiks nepieciešamos papildus izmeklējumus un analīzes, uzraudzīs ārstēšanu, izvērtēs izmeklējumu rezultātus un veiks novērošanu dinamikā.


Pieņemšanas laiki:

Katra otrā un ceturtā pirmdiena

Valsts apmaksātās konsultācijas no plkst. 10:00 līdz 16:30

Maksas konsultācijas no plkst. 16:30 līdz 17:00

315.kabinets


Bērnu ķirurgs Egils Lavendelis:

-> 32 gadu darba pieredze specialitātē bērnu ķirurgs,

-> 16 gadu darba pieredze veselības aprūpes vadībā,

-> Šobrīd strādā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā kā virsārsta vietnieks, specializētā bērnu centrā “Bērnu Veselības centrs” kā galvenais ārsts, AS “Veselības centru apvienība” poliklīnikās “Aura” un “Vesels”, SIA “Talsu veselības centrs” kā bērnu ķirurgs.


Egils Lavendelis veic:

-> Izmeklēšanu un ārstēšanu bērniem līdz 18 gadu vecumam ar dažāda veida ķirurģiskām saslimšanām vai aizdomām par tām.


Pieņemšanas laiki:

Katra otrā pirmdiena

No plkst. 10:15 līdz 14:00

320.kabinets


Pieteikšanās vizītei pie speciālistiem:

Zvanot uz reģistratūru: 64125634

Elektroniski: epieraksts@cesuklinika.lv

__________________________________________________

03.01.2019.

Jauno 2019. gadu iesākam ar "Māmiņu skolas" nodarbību grafiku Janvārim!😇


Aicinām pieteikties "Māmiņu skolas" maksas un bezmaksas nodarbībām sertificētu speciālistu pavadībā.

-> Mazuļa hendlings – 7 EUR

-> Krūts zīdīšana – 10 EUR

-> KTG jeb bērna sirdstonīšu pieraksts. Iesakām iepriekš saskaņot pieņemšanas laiku ar vecmāti, lai nebūtu jāpavada laiks rindā!

Bez ginekologa nosūtījuma 9 EUR, ar nosūtījumu bez maksas.

-> Vecmātes Ivetas Reķes individuālās nodarbības, iepriekš saskaņojot laikus. 

Katra nodarbība 10 EUR

Uz nodarbībām laipni aicinām topošās un esošās māmiņas, kā arī vecvecākus!😊

Piesakies pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

__________________________________________________

31.12.2018.

Veco gadu noslēdzot, vēlamies padalīties ar mūsu pacientu atsauksmēm par uzturēšanos Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas stacionārā un ķirurģijas nodaļā. Cēsu klīnikas pacientiem, ar anketu palīdzību ir iespēja izteikt savu viedokli par veselības aprūpes kvalitāti klīnikā. Apkopotie anketu rezultāti liecina, ka klienti atzinīgi vērtē gan informācijas apmaiņu, aprūpes kvalitāti, komfortu klīnikas telpās un ēdināšanas pakalpojuma kvalitāti, kā arī ārstējošo personālu.

 

Liels paldies par Jūsu ieteikumiem un labajiem vārdiem, kas liek mums attīstīties un būt vēl labākiem!

 

__________________________________________________

28.12.2018.

Šodien Cēsu klīnikā viesojās SirdsDarbs rūķu darbnīcas Ziemassvētku vecītis ar saviem rūķu palīgiem, lai ar svētku paciņām iepriecinātu bērnu slimību nodaļas pacientus, kuriem diemžēl svētki ir jāpavada slimnīcā. 

Paldies SirdsDarbs komandai par burvīgo atmosfēru un bērnu smaidiem! 

 

 

__________________________________________________

27.12.2018.

Veiksmes un attīstības gads Cēsu Klīnikā


Cēsu Klīnikā šis gads bijis pozitīviem notikumiem bagāts – ir attīstījušies veselības aprūpes pakalpojumu veidi, par ko lielākoties jāpateicas esošajiem darbiniekiem un jaunu speciālistu piesaistei, ir iegādātas jaunas medicīniskās tehnoloģijas, domājot gan par pacientu drošību un ērtību, gan darbinieku darba vides uzlabošanu, kā arī esam saņēmuši daudz pozitīvu atsauksmju no Klīnikas pacientiem. 

Personāls

Cēsu Klīnika ir viens no Cēsu novada lielākajiem uzņēmumiem, kā arī būtisks nodokļu maksātājs. Pēc darbinieku skaita Cēsu Klīnika nodrošina darba vietas 290 strādājošajiem, no kuriem 75% ir pamatdarbā strādājošie, savukārt 25% darbinieku Cēsu Klīnika ir blakusdarbs.

Lūkojoties plašāk, ārstniecības personu trūkums joprojām ir nopietna problēma veselības nozarē visos valsts reģionos. Arī Cēsu Klīnikā joprojām ir specialitātes, kurās medicīnas personāla nodrošinājums ir nepietiekams, taču gadu no gada situāciju mērķtiecīga darba un dotāciju rezultātā izdodas uzlabot. Šogad ir izdevies piesaistīt darbam Cēsu Klīnikā 16 ārstus, trīs rehabilitācijas speciālistus, septiņas medicīnas māsas un trīs māsu palīgus. Kā arī Cēsu Klīnika ir noslēgusi līgumus ar 13 jaunajiem ārstiem, par darba attiecībām pilna darba laika apjomā pēc rezidentūras beigšanas Cēsīs.

Cēsu Klīnika ļoti atsaucīgi praksēs pieņem studentus, lai apmācītu un ieinteresētu topošos speciālistus un praktikantu skaits aug.

Ārstniecība, diagnostika un slimību profilakse

Katru dienu Cēsu Klīnikas neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļā pēc palīdzības griežas 35 līdz 45 pacienti. Palīdzību pacientiem nodrošina četri dežūrējošie speciālisti: internists, pediatrs, ķirurgs vai traumatologs un anesteziologs reanimatologs, kā arī tiek nodrošināta diennakts laboratoriskā un radioloģiskā diagnostika. Savukārt darbdienās ir pieejams arī neirologs un ginekologs. Cēsu Klīnikā ārstēto pacientu skaits jau vairākus gadus svārstās robežās no 4000 līdz 4500 pacientiem.

Šogad uzsākta jauna valsts programma - hronisko pacientu aprūpe, kas ir pieprasīta, un ātri ieguva atpazīstamību ārstu un pacientu vidū. Ķirurģiskajās specialitātēs – traumatoloģijā, ginekoloģijā un ķirurģijā – aktīvi darbojas jaunā programma “Īslaicīgā plānveida ķirurģija”, kas pacienta drošības apsvērumu dēļ, ļauj pie noteiktiem operāciju veidiem, pēcoperācijas periodu līdz 3 dienām pavadīt mediķu diennakts uzraudzībā.

Kā ļoti lielu ieguvumu kompleksas un pēctecīgas ārstnieciskās palīdzības nodrošināšanā vērtējam jaunu speciālistu papildinājumu mūsu rehabilitācijas speciālistu komandā. Kopš augusta rehabilitācijas nodaļas sniegtos pakalpojumus nodrošina multiprofesionāla komanda septiņās specialitātēs: viens rehabilitācijas un fizikālās terapijas ārsts, četri fizioterapeiti, viens ergoterapeits, viens audiologopēds, viens uztura speciālists, divi masieri un divas fizikālās terapijas māsas.

Īpaši vēlamies atzīmēt strauji augošo palīdzības apjomu un piedāvājumu bērniem. Klīnikas mērķis ir pieprasītāko pediatrijas specialitāšu ārstus piesaistīt konsultācijām Cēsīs, lai mazie pacienti un viņu vecāki speciālista konsultāciju saņemtu tuvāk mājām. Kopumā konsultācijas bērniem sniedz seši speciālisti: pediatrs, alergologs, endokrinologs, neirologs, pneimonologs un psihiatrs. Sākot ar nākamā gada janvāri ikmēneša konsultācijas sāks sniegt bērnu ķirurgs un dietologs. 

Klientu apmierinātība

Klīnikas pacientu apmierinātība ir tas, kas virza mūs uz priekšu. Šogad slimnīca  nav saņēmusi nevienu sūdzību, bet ir saņemtas 37 pateicības. Neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļai, bērnu slimību nodaļai ar dienas stacionāru, ķirurģijas nodaļai, iekšķīgo slimību nodaļai, reģistratūrai. Īpaša pateicība ir jāizsaka Cēsu Klīnikas ārstniecības personālam: traumatologam-ortopēdam Arnim Barkam, ginekoloģei Jolantai Krauzei, pediatrei Ilzei Dambei, internās medicīnas dienas stacionāra virsārstei Silvijai Ozoliņai un internistei Sandrai Baltrokai. Tāpat, pamatojoties uz klientu izteiktajiem ierosinājumiem, esam iekārtojuši kafejnīcu, kur izveidota arī norobežota sarunu un atpūtas vieta klīnikas apmeklētājiem, ir mainīti atsevišķu kabinetu un speciālistu darba laiki, kā arī veikti atsevišķi tehniski un infrastruktūras uzlabojumi.

Tā kā mazinvazīvā ķirurģija ir viena no Klīnikas prioritātēm ar labu attīstības potenciālu, tad bez ārstniecisko rezultātu monitorēšanas, jaunu modernu operāciju veidu un kvalitātes standartu ieviešanas operāciju riska mazināšanai un pacientu drošības paaugstināšanai, Cēsu Klīnika veic arī pacientu anketēšanu. 2018. gadā Klīnikas pacienti ir atzinīgi novērtējuši informācijas apmaiņu, aprūpes kvalitāti, kā arī komfortu klīnikas telpās – vizuālo izskatu, tīrību un temperatūru. Tāpat pacientus ir apmierinājusi arī ēdināšanas pakalpojuma kvalitāte. Anketās regulāri tiek uzsvērts, ka Cēsu Klīnikas aprūpes personāls ir atsaucīgs, laipns un zinošs. Visus anketās iegūtos vērtējumus analizējam un pieņemam lēmumus par nepieciešamajām darbībām augstākas pacientu apmierinātības nodrošināšanai.

Infrastruktūras uzlabojumi un medicīnisko tehnoloģiju attīstība

Lai panāktu kvalitatīvu un efektīvu ārstēšanu, nepieciešama ne tikai ārstu profesionalitāte, bet arī mūsdienām atbilstošas medicīniskās iekārtas. Cēsu Klīnikā šogad iegādātas vairākas jaunas medicīnas ierīces, aprīkojums un instrumenti, piemēram, endoskopu žāvēšanas un uzglabāšanas skapis, vēl viens kolonoskops, videolaringoskops, lensometrs un tonometrs oftalmologa kabinetam, anestēzijas gāzu analizators, kā arī mobils mākslīgās plaušu ventilācijas aparāts, lai nodrošinātu mākslīgo plaušu ventilāciju pacienta transportēšanas laikā. Tāpat, lai nodrošinātu efektīvu telpu un virsmu dezinfekciju, ir iegādāta virsmu dezinfekcijas iekārta. Operāciju blokā ķirurgu un ginekologu mūsdienīgu, griezienu precīzu un drošu operāciju veikšanai ir iegādāta 3 D laparoskopiskā video sistēma. Izmantojot šo metodi, samazinās operācijas laiks un palielinās pacienta drošība un operācijas kvalitāte, bet ar 3D tehnoloģiju ir nodrošināta autentiska dziļuma izpratne, kas palīdz ķirurgiem operācijas laikā veikt drošākas un precīzākas darbības. Sieviešu ambulatorās aprūpes pilnveidošanai, gada nogalē Klīnika ir iegādājusies digitālās ultrasonogrāfijas iekārtu. Jaunā iekārta nodrošina augstu izšķirtspēju izmeklējumiem, kā arī spēj novērtēt augļa attīstību un biometriju grūtniecības laikā. Svarīgi, ka tagad izmeklējumus un konsultācijas varēs veikt vienā kabinetā, nedalot konsultāciju laiku ar izmeklējumu laiku.

2018. gada laikā, esam pilnveidojuši Informācijas Tehnoloģiju infrastruktūru, veicot ārstu radiologu datortomogrāfijas attēlu apstrādes informācijas sistēmas atjaunināšanu uz jaunāku versiju, lai nodrošinātu ārstus ar modernākajiem radioloģijas attēlu apstrādes un analīzes rīkiem, kā arī, paplašinot medicīnisko dokumentu apriti elektroniskā vidē, izmantojot klīnikas informācijas sistēmu “’Ārsta birojs” un e-veselības sistēmu. 

Droša vide pacientiem un darbiniekiem ir viens no Cēsu Klīnikas stūrakmeņiem, veiksmīgai darbībai un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanai. Domājot par to, Cēsu Klīnikā ir veikti pārbūves darbi Ķirurģijas nodaļā, Iekšķīgo slimību nodaļas 4. stāvā, kā arī endoskopijas kabinetā. Klīnikā ir izbūvētas dušas un tualetes pacientu palātās, arī pacientiem ar kustību traucējumiem.  

Uzsākti priekšdarbi Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzfinansēta projekta infrastruktūras uzlabošanai ārstniecības korpusā un medicīnas tehnoloģiju iegādei laika posmā līdz  2021. gadam. Mūsdienīgu, modernu tehnoloģiju iegāde sekmēs kvalitatīvu, drošu un profesionālu ārstniecības pakalpojumu nodrošināšanu.


Attēlā: Endoskopisko izmeklējumu kabinets. Sertificēta māsa Diana Gulbe.

(Rakstu iespējams izlasīt arī drukātajā izdevumā "Cēsu Vēstis", decembra numurā.)

__________________________________________________

14.12.2018.

Pacientu drošībai


Pasaulē eksistē milzīgs daudzums mikroorganismu, kuri spēj nodarīt cilvēka veselībai nelabojamu kaitējumu, veicinot inficēšanos ar slimībām, kuras ir ļoti grūti izārstējamas. Lai nodrošinātu epidemioloģisko drošību mūsu pacientiem, SIA „Cēsu klīnika” iegādājās franču firmas OXY ’PHARM visjaunākās paaudzes automātisko virsmu dezinfekcijas iekārtu Nocospray, kas ir pārvietojama, vienkārši lietojama ar ieprogrammētiem darbības režīmiem atbilstoši telpas tilpumam līdz pat 1000 m3, kas darbojas pati bez cilvēka klātbūtnes, ievērojami atvieglojot mediķu darbu.

Dezinfekcijas līdzekļi Nocolyse un Nocolyse one shot nesatur kaitīgas ķīmiskas vielas, neizraisa materiālu koroziju. Tie veidoti uz ūdeņraža peroksīda bāzes, kas pēc dezinfekcijas ātri sadalās, veidojot ūdeni un skābekli, kas draudzīgi gan cilvēkam, gan dabai. Šī ir ekoloģiskā biodezinfekcija. 

Dezinfekcijas procesu kontrolē ar speciālām sloksnēm, kuru krāsas maiņa liecina, ka Nocospray izsmidzinātais dezinfekcijas līdzeklis piekļūst pat visgrūtāk pieejamām telpas virsmām. Līdzeklis ir iedarbīgs pret baktērijām, vīrusiem, sēnīšu slimību ierosinātājiem un sporām. Iekārta tiks izmantota gan profilaktiski, lai novērstu infekciju slimību izcelšanos, kā arī pie noslēguma dezinfekcijas.

 

__________________________________________________

13.12.2018.

Izmanto iespēju! Pārbaudies sirdsmieram!


Apzinoties mūsdienu straujo dzīves ritmu un to, cik šobrīd dārgs ir laiks ikvienam no mums, Cēsu klīnika saviem pacientiem piedāvā individualizētu veselības pārbaudes programmu, kuras ietvaros, vienas līdz divu dienu laikā pacientam būs iespēja ātri, ērti un padziļināti iegūt informāciju par savu veselības stāvokli. 

Vispārējās veselības pārbaudes programma piedāvā agrīnu sirds asinsvadu, kuņģa zarnu trakta, elpošanas sistēmas, onkoloģisku, neiroloģisku, ķirurģisku, endokrinoloģisku saslimšanu diagnostiku un risku izvērtējumu.

Veselības pārbaudes programmas ietvaros, pacientam tiek norīkota ārsta internista/terapeita konsultācija ar veselības riska izvērtēšanu un noteikti nepieciešamie laboratoriskie izmeklējumi. Pēc konsultācijas pacientam pēc ārsta ieteikuma tiek nozīmēti nepieciešamie diagnostiskie izmeklējumi, piemēram, ultrasonogrāfiska vēdera dobuma, mazā iegurņa orgānu, galvas un kakla asinsvadu un ehokardiogrāfiskā izmeklēšana, kāju vēnu slimību diagnostika, elektrokardiogramma, veloergometrijas slodzes tests, ārējās elpošanas tests, kuņģa un zarnu trakta endoskopiskā izmeklēšana, kā arī datortomogrāfiskie un radioloģiskie izmeklējumi.

Katra pacienta plāns tiek individualizēts, nepieciešamības gadījumā piesaistot papildus speciālistus, piemēram, kardiologu, flebologu, acu ārstu, u.c.

Veselības pārbaudes pamatprogrammas cena - no 110 eiro/vienai personai.

Izvēloties veikt veselības pārbaudi Cēsu klīnikā, nepieciešama savlaicīga pieteikšanās pie māsas Baibas Lubiņas (20238111 vai baiba.lubina@cesuklinika.lv). Ja ir kādi neskaidri jautājumi, Baiba sniegs atbildes arī uz tiem.


__________________________________________________

12.12.2018.

Pacientu ievērībai!

Iesakām apmeklēt mājaslapu www.rindapiearsta.lv, kur iespējams iegūt informāciju par Cēsu klīnikas valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pieejamību.

Atverot mājaslapu, laukā “Ārstniecības iestāde” jāievada Cēsu klīnika un jāizvēlas Slimnīcas ielas 9 vai Palasta ielas 15 filiāle. Atlasot izvēlēto filiāli, tiks uzrādīta informācija par pieejamo pakalpojumu rindu garumu un gaidīšanas ilgumu.

__________________________________________________

10.12.2018.

Lai izvairītos no situācijas, kad, ierodoties Cēsu klīnikā, stāvlaukums Viestura ielā ir pilns, un Tavam auto nav vietas, Cēsu klīnikas apmeklētājiem un darbiniekiem ir pieejams arī otrs stāvlaukums, kurā iespējams nokļūt no Viestura ielas pagriezienā uz Turaidas ielu.  

Lai ērtāk un saprotamāk – seko ceļazīmēm!


__________________________________________________

10.12.2018.

Dalība seminārā par “Slimnīcu sadarbības teritorijām”


Šī gada 27. un 28. novembrī, Veselības ministrijā, norisinājās pirmās divas sesijas Eiropas Komisijas Reformu Atbalsta Dienesta (EKRAD) rīkotajam projektam par “Slimnīcu sadarbības teritorijām”. Cēsu klīniku sesijās pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa un galvenā ārsta vietniece Inga Vilka. Diskusijās piedalījās arī NMPD direktore Liene Cipule un Latvijas Ārstu biedrības viceprezidente Ilze Aizsilniece.

Divu sesiju laikā tika diskutēts par galvenajām sadarbības jomām un šķēršļiem sadarbības uzlabošanai, kā arī par sadarbības jomu prioritizēšanu.

Cēsu klīnikas galvenā ārsta vietniece Inga Vilka akcentē: “Diskusijās izkristalizējas jomas, kurās slimnīcas varētu sadarboties. Šajās diskusijās notiek liela pieredzes apmaiņa dažādos jautājumos par ārstniecības iestāžu darbību un sadarbību ar ģimenes ārstiem, sociālajiem dienestiem un citām iestādēm. Domāju, ka sadarbībai būtu jānotiek daudzās jomās, jo vienoti standarti, vadlīnijas noteikti atvieglotu darbu ne tikai darbiniekiem, kuri mēdz strādāt dažādās ārstniecības iestādēs, bet arī ļautu drošāk justies pacientiem, kuri varētu nokļūt kādā citā slimnīcā. Ļoti ceru, ka šī projekta galarezultāts būs cieša sadarbība un kopīgi projekti, kas ļaus ietaupīt līdzekļus apvienojot darbības, kas katram atsevišķi izmaksātu dārgāk, lai ieguvēji būtu gan pacienti, gan darbinieki.”

Nākamā sesija, kurā piedalīsies arī Cēsu klīnika, paredzēta jau šī gada 12. decembrī. 

Par projektu: EKRAD rīkotā projekta mērķis ir aktuālo reformu kontekstā veicināt efektīva slimnīcu sadarbības modeļa izstrādi un ieviešanu, izstrādājot praktiskus un realizējamus ieteikumus slimnīcu sadarbības pilnveidei.


__________________________________________________

07.12.2018.

Laikraksts “Druva” (07.12.2018.) – par plānveida operācijām

Raksta autors - Monika Sproģe

   Cēsu klīnika savā mājaslapā paudusi informāciju, kurā teikts, ka sakarā ar gripas epidēmijas tuvošanos no šā. gada 17. decembra Cēsu klīnikā plānveida operācijas tiks veiktas tiem pacientiem, kuri būs vakcinēti pret gripu. Izņēmums ir pacienti ar ģimenes ārsta apstiprinātām vakcinācijas kontrindikācijām. Šādos gadījumos ārstējošā ārsta vadībā tiks meklēti individuāli risinājumi.

   Cēsu klīnikas infekciju slimību kontroles ārste Areta Vītola akcentējusi, ka šāda prasība noteikta rūpējoties par pacientu drošību un pēcoperācijas komplikāciju riska samazināšanu. Tāpat ārste uzsver, ka visdrošāko profilakses pasākumu - vakcināciju, ieteicams veikt, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Ņemot vērā gripas epidēmijas ilgumu, kas ilgst līdz pat 14 nedēļām, parasti no janvāra līdz martam, un imunitātes izstrādei nepieciešamo periodu, vakcināciju ieteicams veikt vismaz divas nedēļas līdz plānotai operācijai.

    "Mūsu mērķis ir veikt visu nepieciešamo, lai nepieļautu saslimšanu ar gripu operētajiem pacientiem, jo komplikāciju iespējamība paildzina ārstēšanās laiku slimnīcā un pagarina atveseļošanas periodu," uzsver A. Vītola.

    Lielākajās Rīgas slimnīcās, dodoties uz plānveida operācijām, jau šobrīd jābūt vakcinētam pret gripu – uzrādot potēšanas pasi ar atzīmi par vakcinācijas veikšanu vai ģimenes ārsta izziņu. Kā skaidro klīnikas vadība, šāds lēmums pieņemts gan tāpēc, ka slimnīca ir vide, kur gripas vīruss viegli pārceļo no viena slimnieka pie otra, gan arī tāpēc, ka pēcoperācijas periodā organisms var būt novājināts. Un, pievienojoties vēl vīrusa infekcijai, operēto pacientu stāvoklis var krasi pasliktināties. “Vairākās Ārstniecības iestādēs šāda prakse notiek jau gadiem, mēs  esam sapratuši, ka tādā veidā samazinām riskus,” uzsver Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.

    Arī Slimības un profilakses centra pārstāve Edīte Tettere saprot Cēsu klīnikas rīcību un sarunā uzsver, ka plānveida operācijas veic par valsts līdzekļiem un mediķi nedarbojas savtīgos nolūkos, lai lobētu gripas vakcīnu, bet gan nosaka prasības tālab, ka - tieši pretēji - darbojas pacienta interesēs. “Pēc operācijas pacienta veselība ir pakļauta virknei ārējo risku, un tā kā atveseļošanās process turpinās slimnīcā, kuru apmeklē ļoti daudzi cilvēku, tostarp arī tuvinieki, kuri nāk pie pacienta, bet par savu veselību nerūpējās, var aplipināt istabiņā esošos pacientus ar gripu. Izoperētajam pacientam, kuram ārsti darījuši visu, lai viņš taptu vesels, un kuram valsts nākusi pretī apmaksājot operāciju, pēc ķirurģiskām manipulācijām krītas imunitāte, risks inficēties, pat nomirt no gripas ir ļoti augsts. Rezultātā izoperētais pacients var nomirt nevis no pamatslimības, ar kādu iestājies ārstniecības iestādē, bet gan no gripas, pret kuru pastāv droša un pieejama vakcīna,” skaidro E. Tettere.

    Tomēr iedzīvotāji ir sašutuši, vai šāda slimnīcas rīcība ir uzskatāma par tiesisku un vai ārstniecības iestāde drīkst lemt par to, kurš saņems valsts apmaksātu operāciju, ja reiz gripas vakcinācija valstī nav obligāti noteikta?  

    Veselības ministrijas Preses sekretāre Anna Strapcāne uzsver, ka nekā pretlikumīga šajā rīcībā nav: “Prakse ārstniecības iestādēm gripas sezonas laikā noteikt ierobežojumus plānveida operāciju veikšanai, ja pacients nav vakcinēts pret gripu, ir atbalstāma. Tas ir pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitātes jautājums. Ja pacientam tiek veiktas nopietnas manipulācijas, tas nav pieļaujams. Gripas infekcija var nopietni apdraudēt ārstēšanās procesu un radīt komplikācijas, kas paildzina un sarežģī ārstniecības procesu un tostarp rada papildus izmaksas. Ārstniecības iestādēm ir noteiktas prasības ieviest pretepidēmijas pasākumus. Prasība vakcinēties pret gripu ir viens no infekciju slimību ierobežošanas pasākumiem, līdz ar to ārstniecības iestādēm ir tiesības izvirzīt šādus nosacījumus plānveida pakalpojumu saņemšanai. Līdzīga prakse jau ilgstoši tiek īstenota, piemēram, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.”

__________________________________________________

04.12.2018.

Par vakcināciju pirms plānveida operācijām

Sakarā ar gripas epidēmijas tuvošanos un ar to saistīto risku plānveida operāciju veikšanai, no 2018. gada 17. decembra Cēsu klīnikā, stājoties uz plānveida operācijām, līdzi ņemt apliecinājumu par veiktu vakcināciju pret gripu. 

Vakcinācijai būtu jābūt veiktai ne vēlāk kā 14 dienas pirms plānotās operācijas. Apliecinājums par vakcināciju ir ieraksts potēšanas pasē vai ģimenes ārsta apliecinājums veidlapā 027/u. Tie pacienti, kuriem vakcinācija kontrindicēta, uzrāda atbilstošu ģimenes ārsta slēdzienu. Šajos gadījumos risinājums tiks meklēts ar ārstējošo ārstu palīdzību, risinot individuāli. 

Pacientu par nepieciešamību vakcinēties informē ārsts, nozīmējot pacientu uz operāciju.

Ja iestāšanās brīdī Cēsu klīnikā netiek uzrādīti vakcinācijas dokumenti, operācijas diena var tikt pārplānota. Ja pacients nevēlas vakcinēties pret gripu, saskaņojot ar ārstējošo ārstu, plānotās operācijas laiku var pārcelt uz periodu pēc gripas epidēmijas beigām.


Šī kārtība ir spēkā no 2018. gada 3. decembra līdz 2019. gada 30. aprīlim. Ja gripas epidēmija beigsies ātrāk, kārtība tiks atcelta.


Vakcinēšanās iemeslus pirms plānveida operācijām skaidro Cēsu klīnikas infekciju slimību kontroles ārste A.Vītola:

"Cēsu klīnika, rūpējoties par pacientu drošību un pēcoperācijas komplikāciju riska samazināšanu, ir noteikusi prasības vakcinācijai pret gripu pirms plānveida operācijām. Visdrošāko profilakses pasākumu – vakcināciju, ieteicams veikt, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Ņemot vērā gripas epidēmijas ilgumu (līdz pat 14 nedēļām, parasti no janvāra līdz martam) un imunitātes izstrādei nepieciešamo periodu (vidēji 10-14 dienas pēc vakcinācijas), vakcināciju ieteicams veikt vismaz 2 nedēļas līdz plānotai operācijai. Ievadot organismā vakcīnu, tā izraisa antivielu veidošanos, bet neizraisa slimību. Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīna ir jāizstrādā no jauna, līdz ar ko arī jāvakcinējas ir katru gadu no jauna. 

Mūsu mērķis veikt visu nepieciešamo, lai nepieļautu saslimšanu ar gripu operētajiem pacientiem, jo komplikāciju iespējamība paildzina ārstēšanās laiku slimnīcā un pagarina atveseļošanas periodu.

Vakcinēties pret gripu ir iespējams pie ģimenes ārsta.

 

Ar sīkāku informāciju par vakcināciju  pret gripu var iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājās lapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/vakcinacija/pret-gripu 

https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/650

Vidzemes Televīzijas sižets:


__________________________________________________

03.12.2018.

Esam sagaidījuši pirmo svētku adventi, un kopā ar to arī māmiņu skolas nodarbību grafiks Decembrim ir klāt!🤗


Decembrī iespēja pieteikties KTG jeb bērna sirdstonīšu pierakstam, iepriekš saskaņojot laiku ar vecmāti.

Tāpat iesakām pieteikties individuālajām nodarbībām pie vecmātes Ivetas Reķes, lai dzemdību dienu sagaidītu ar mierīgu prātu un sirdi!

*Koferīša kārtošana

*Dzemdību nodarbība

Atgādinām, ka arī topošajiem vecvecākiem ir iespēja apmeklēt māmiņu skolas nodarbības bez maksas! Aicinām pievienoties!☺️

Piesakies pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

Cenas:

*Mazuļa hendlings – 7 eur

*Krūts zīdīšana – 10 eur

*KTG pieraksts – bez ginekologa nosūtījuma 9 eur, ar nosūtījumu bez maksas

*Vecmātes Ivetas Reķes nodarbības – katra 10 eur

__________________________________________________

23.11.2018.


Neaizmirsti līdzi paņemt pasi vai ID karti un bankas konta numuru!

__________________________________________________

13.11.2018.

Hronisko pacientu aprūpes pakalpojums


Cēsu klīnika, no šī gada augusta, saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumu Nr.555, piedāvā hronisko pacientu aprūpes pakalpojumu. Cēsu klīnikā hronisko pacientu aprūpi nodrošina personām ar hroniskām progresējošām slimībām, hronisku slimību paasinājumu vai komplikācijām, ja ir precizēta diagnoze, veselības stāvokļa dēļ nepieciešamo ārstēšanu nav iespējams veikt ambulatori, kā arī, ja stacionēšanas laikā nav nepieciešama sarežģīta diagnostika, ķirurģiska operācija vai cita sarežģīta ārstniecība.

Hronisko pacientu aprūpes pakalpojums tiek sniegts pacientiem:

 • ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norīkojumu;
 • kuri patstāvīgi vērsušies hronisko slimību paasinājuma vai komplikāciju gadījumā - pacienta stāvoklis neprasa tūlītēju intensīvu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un komplicētu ārstēšanu ar augstu intensitāti;
 • kuri pārvesti pēc akūta ārstēšanās perioda stacionārā, ja viņiem ir nepieciešama turpmākā ārstēšana ar kādu no saistošajām diagnozēm. Nodrošina atbilstošas specialitātes sertificēta ārsta un medicīnas māsas diennakts uzraudzību;
 • hronisko pacientu aprūpi stacionārā var saņemt personas arī ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu. 
 • Vienlaicīgi Cēsu klīnikā iespējams nodrošināt deviņu hronisko pacientu aprūpi: četras vietas iekšķīgo slimību nodaļā, trīs neiroloģiskiem pacientiem un divas ķirurģiskajā nodaļā.

  Pacientu iemaksas apmērs ir 7,11 eiro par katru dienu par ārstēšanos klīnikā, sākot ar otro dienu.


  __________________________________________________

  05.11.2018.

  Sargāsim sevi un apkārtējos!


  Novembris ir gripas sezonas sākums!

  Atgādinām, ka Cēsu klīnikā, NMP un uzņemšanas nodaļā, katru darba dienu ir iespēja vakcinēties pret gribu.


  __________________________________________________

  31.10.2018.

  Māmiņu skolas nodarbību grafiks novembrim!  Piesakies pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

  Informējam, ka līdz 12.novembrim atvaļinājumā ir devusies vecmāte Iveta Reķe.

  __________________________

  Cena maksas nodarbībām:

  • Mazuļa hendlings – 7 eur
  • Krūts zīdīšana – 10 eur