SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūra tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu no 8.00 - 16.00


Uzņemšanas nodaļa: tālr. 64107061

Lietvede tālr. 64125730,

 fakss - 64125785,

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


ZIŅU ARHĪVS

 _________________________________________________

15.02.2018.

Ēnu diena godam pavadīta!


Šogad Cēsu klīniku kā vietu savas nākotnes profesijas izzināšanai izvēlējās 13 "ēnas"!

Meitenes no Vecpiebalgas, Liepas, Cēsīm, Balviem, Āgneskalna, Limbažiem un Mālpils izrādīja vēlmi ēnot Cēsu klīnikas ārstējošos ārstus un māsiņas, tai skaitā pediatrus, bērnu aprūpes māsiņas, ķirurga un traumatologa profesijas pārstāvjus, aktīvi darbojās ne tikai Uzņemšanas un Iekšķīgo slimību nodaļā, bet arī kopā ar fizioterapeiti Māru!

 

Patiess prieks par izrādīto iniciatīvu un interesi medicīnas nozarē! Ceram, ka iespēja pabūt kopā ar Cēsu klīnikas ārstiem deva plašāku priekšstatu par izvēlētās profesijas specifiku!

________________________________________________

Piesakies kādai no savām sapņu profesijām!


14.februārī Latvijā norisināsies Ēnu diena, kuras ietvaros jauniešiem būs iespēja satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem!

Arī CĒSU KLĪNIKA piedāvā iespēju kļūt par "ēnu" fizioterapeitei Mārai Krūzei, iekšķīgo slimību nodaļas ārstam, ķirurgam un citiem ārstējošo personu pārstāvjiem. Pilnu vakanču sarakstu meklē- http://enudiena.lv/vakances?search=&field=908&profession=&organization=1995&region=&p=1&sort=default 

__________________________________________________

29.01.2018.

No 29. janvāra izmaiņas pierakstam uz endoskopisko diagnostiku- turpmāk izmeklējumiem iespējams pieteikties caur reģistratūru, zvanot uz 64125634, vai izmantojot e-pierakstu!

__________________________________________________

29.01.2018.

(Informē Jolanta Vaido, Vidzemes slimnīcas Attīstības un mārketinga nodaļas vadītāja)

Parakstīti sadarbības līgumi ar Vidzemes reģiona ārstniecības iestādēm

Lai reģiona iedzīvotājiem nodrošinātu vienotu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un plānošanu, pieejamu,  savlaicīgu un kvalitatīvu medicīnisko palīdzību, Vidzemes slimnīca noslēgusi sadarbības līgumus ar lielākajām Vidzemes reģiona ārstniecības iestādēm.

Līgumi paredz nodrošināt informācijas apmaiņu starp slimnīcām par medicīnisko pakalpojumu rindu garumiem un iedzīvotāju informēšanu par pakalpojumu pieejamību sadarbības teritorijā, attīstīt sadarbību pakalpojuma kvalitātes kontroles, pacientu drošības un citās jomās, kā arī izveidot vienotu kārtību, kādā notiek pacientu kustība starp šīm ārstniecības iestādēm.

Parakstītie līgumi ar  Cēsu klīniku un Alūksnes slimnīcu ir rakstiski apliecinājumi tam, ka slimnīcas domā par  savstarpējās sadarbības uzlabošanu un pilnveidošanu ar mērķi pietuvināt veselības aprūpes pakalpojumus un to pieejamību  Vidzemes reģiona iedzīvotājiem viņu dzīves vietai.  Līgumi papildus veicinās vairāku ar veselības aprūpi saistītu jautājumu efektīvāku risināšanu, tai skaitā, personālresursu un medicīnas tehnoloģiju optimālāku  izmantošanu.

__________________________________________________

28.01.2018.

Jaunie vecāki ne reti satraucas, kā pareizi turēt un darboties ar bērniņu, lai nenodarītu tam pāri.

Piesakies mazuļa hendlinga nodarbībai sertificētas fizioterapeites Māras Krūzes vadībā un izkliedē raizes!

 

Uz nodarbību nepieciešams ņemt līdzi lāci, lelli vai kādu citu rotaļlietu, kas ir vismaz 50 cm gara.
Nodarbības cena - 7 EUR.

 

Lai pieteiktos zvani pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

__________________________________________________

24.01.2018.

Līdz ar 2018.gada iestāšanos, ir mainījušās cenas dažādiem pakalpojumiem. Aicinām būt informētiem un, pirms apmeklējat Cēsu klīniku, ieskatīties cenrādī!

__________________________________________________

08.01.2018.

Garīgās veselības dienas centrs atsāk savu darbību!

No 8. janvāra Garīgās veselības centra dienas stacionāra darba laiks:

 

  • Pirmdien no plkst. 8.00 - 15.00 
  • Otrdien no plkst. 8.00 - 15.00
  • Trešdien no plkst. 8.00 - 15.00

 

Ar ārstu psihiatru darba laikiem iespējams iepazīties šeit!

__________________________________________________


 13.12.2017.

Katram no grūtniecības laikā veiktajiem izmeklējumiem ir sava nozīme.

Ar augļa sirds toņu un dzemdes aktivitātes pierakstu jeb kardiotokogrāfijas (KTG) palīdzību vecmāte vai ginekologs var precīzāk izvērtēt vēl nedzimušā bērniņa labsajūtu un veselības stāvokli. Augļa sirdsdarbības pieraksts un tā izvērtēšana jāveic laikā no 38. līdz 41. grūtniecības nedēļai.


Uzzināt bērniņa labsajūtu iespējams arī CĒSU KLĪNIKA Grūtnieču aprūpes kabinetā.
KTG pierakstu veic iepriekš piesakot vizīti zvanot - 64125743 (katru darba dienu no 10.00 līdz 15.00).

Ja grūtnieci uz vizīti ir nosūtījis ārsts, kas ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, KTG pieraksts ir bezmaksas, bet, ja nosūtījuma nav, tad šis pakalpojums izmaksā 9 EUR.

__________________________________________________

13.11.2017.

Gripas sezona tuvojas!

Ik gadu gripa skar lielu daļu ne tikai Latvijas, bet arī pasaules iedzīvotāju. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka pagājušā  2016.–2017.gada gripas sezonā saslimušo skaits ar gripu bija gandrīz divas reizes lielāks nekā iepriekšējā sezonā un gripas izraisīto pneimoniju skaits, kad bija nepieciešama pacientu hospitalizācija, bija par trešdaļu lielāks nekā 2015.–2016. gada sezonā. Vissmagāk gripa skāra gados vecākus cilvēkus. 


Latvijā ir vieni no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā (katru gadu pret gripu vakcinējas mazāk nekā 1% Latvijas iedzīvotāju un vecuma riska grupā virs 65 gadiem –  no 2% līdz 4%), tāpēc, lai pasargātu sevi no gripas, vakcinācija ieteicama ikvienam, tomēr SPKC epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks (vairāk info: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/500 ).


Gripa ir akūta vīrusu infekcija, kas rudens–ziemas periodā ātri izplatās no cilvēka uz cilvēku. Gripas vīrusu infekcija skar augšējos elpceļus un plaušas. Gripa izraisa no  vieglas līdz smagai saslimšanai un dažreiz var izraisīt nāvi. Gripas komplikācijas var būt bakteriāla pneimonija, vidusauss un deguna blakus dobumu infekcijas, kā arī hronisku slimību, piemēram, sirds mazspējas, astmas vai diabēta saasināšanās. 


Lai pasargātu sevi un apkārtējos, Cēsu klīnika piedāvā iespēju vakcinēties pret gripu /Vaxigrip Tetra/.

Vakcinācijas cena- 14.50 EUR

Pakalpojumu var saņemt NMP un uzņemšanas nodaļā ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumukatru dienu no plkst. 8.00 – 18.00


 

Ja nav nosūtījuma, tad pirms vakcinācijas apskati veic NMP un uzņemšanas nodaļas dežūrinternists, kā maksas pakalpojumu ar 50% atlaidi. Lūgums līdzi ņemt potēšanas pasi.

___________________________________________________

18.10.2017.

Rudens ir laiks, kad ikvienam no mums ir jārūpējas par savu veselības stāvokli, bet jo vairāk uzmanības jāpievērš pašiem mazākajiem! Noskaties video un iepazīsties ar pakalpojumu spektru, kas pieejams tikko dzimušiem bērniņiem līdz pat pilngadības sasniegšanai!

Saņem atbildes uz daudziem jautājumiem, piemēram, kas nepieciešams pašiem mazākajiem pacientiem? Vai klīnikā varu nakšņot kopā ar savu bērnu? Kādos laikos iespējams nākt pie pediatra uz ambulatoru pieņemšanu? u.c.

Sākuma laiks sižetam - 6:25 


 

 

__________________________________________________

13.10.2017.

Cēsu klīnikas valdes priekšēdētāja Dr.Ingūna Liepa un kolektīvs  sveic jaunos sertificētos speciālistus - pediatri Dr. Ingu Strazdu un internisti Dr. Martu Grūbi!


__________________________________________________

11.10.2017.

Cēsu klīnikas kolektīvam Iekšķīgo slimību nodaļā pievienojusies jauna ārste, 

sertificēta interniste, Marta Grūbe!

Uz ilgstošu un veiksmīgu sadarbību!

    

__________________________________________________
10.10.2017.

Izmantojiet iespēju!!!
Cēsu klīnikā  bez rindas iespējams  pieteikties uz
   ultrasonoskopiju vēdera dobumam.
__________________________________________________
10.10.2017.

          

Vidzemes koncertzāle “Cēsis” kamerzālē 6. oktobrī notika mūsu kolēģes Iekšķīgo slimību nodalas māsas Sarmas Eneres grāmatas “ Pusceļa pietura” atvēršanas svētki. Svētku sajūtu, kopā ar Sarmu Eneri ,papildināja Neredzīgo biedrības amatieru teātris “Aina”, režisore Aina Karele un vīru vokālais ansamblis.  


__________________________________________________
28.09.2017.

JAUNAS TEHNOLOĢIJAS LABĀKAM REZULTĀTAM – 

Septembrī Cēsu klīnikā viesojās laikraksta Druva pārstāve Monika Sproģe , kura apmeklēja mazinvazīvās ķirurģijas dienas centru, tikās ar ķirurģijas speciālistiem, kuri strādā šajā centrā ar jaunajām tehnoloģijām.

“Medicīna ir viena no jomām, kur jaunas tehnoloģijas var ne vien atvieglot ārsta dzīvi, ļaujot viņam profesionāli pilnveidoties, bet arī kvalitatīvāk aprūpēt pacientu “, uzsver valdes priekšsedētāja Ingūna Liepa.

“Nepārtraukti notiek darbs pie mazinvazīvās ķirurģijas pilnveidošanas, tapēc klīnika iegādājusies harmonisko skalpeli – iekārtu, ar kuras palīdzību audus pārdala ar ulstraskaņu. Jaunais instruments ir daudz saudzīgāks audiem un mazāk tos bojā”, skaidro Cēsu klīnikas valdes priekšēdētāja Ingūna Liepa, akcentējot, ka manipulācija ar jauno instrumentu paaugstina pacientu drošību un samazina asiņošanas riskus.

“Par mazinvazīvām izmeklēšanas metodēm ir uzskatāmas ari gastrointestinālās endoskopijas jeb barības vada, kuņģa, divpadsmitpirkstu un resno zarnu izmeklējumi. Šī ir visprecīzākā metode agrīnai kuņģa un zarnu trakta slimību diagnostikai un ārstēšanai,” informē Cēsu klīnikas Ķirurģijas nodaļas virsārsts ,flebologs, endoskopists Voldemārs Vaivods.

Savkārt klīnikas radiologi, diagnostiķi un radiologu asistentes ir gandarīti par jauno Bolus injektoru –aparāts ,ar kura palīdzību cilvēka organismā ievada kontrastvielu padziļinātam izmeklējumam. Ar šo aparātu viegli strādāt, viss ir datorizēts un savienots ar monitoriem, statīvs viegls un pārvietojams, kas atvieglo manipulāciju veikšanu izmeklējuma laikā,”paskaidro vecākā radiologa asistente Jeļena Andžāne.

Papildināts ir ne vien tikai tehniskais nodrošinājums,bet arī speciālistu loks ,ārstu kolektīvam piepulcējies  ārsts –ķirurgs Gundars Forstmanis, kurš vairākus gadus specializējies Vācijas klīnikās minimāli invazīvajā ķirurģijā un laparoskopijā.

__________________________________________________
22.09.2017.

Jaunums !!!
 13.10.2017  Cēsu klīnikā  no 10.00  līdz 13.00 pieņems  bērnu endokrinologs Dr. Jurgita Gailīte. 
Maksas konsultācija .Par  tālākajām pieņemšanām sekot līdzi informācijai Cēsu klīnikas mājas lapā.
Pieteikšanās pa tālruni 64125634 vai e -pieraksts : www.cesuklinika.lv

__________________________________________________
20.09.2017.

Jaunums !!!
No 14.10.2017 turpmāk  Cēsu klīnikā  divas reizes mēnesī (sestdienās) no 10.00 līdz 15.00   bērnus ar elpceļu saslimšanas simptomiem pieņems bērnu alergoloģe - pulmonoloģe Dr. Līga Berķe, kā arī veiks spirogrammu jeb grafisku elpošanas kustību pierakstu.
Pieteikšanās pa tālruni 64125634 vai e -pieraksts : www.cesuklinika.lv
__________________________________________________
15.09.2017.

Informācija!

 

Cēsu klīnikas Garīgās veselības aprūpes centra darba laiks no 18. septembra

Pirmdien no 9 – 13

Trešdien no 9 – 17

Piektdien no 9-17

Garīgās veselības aprūpes centra dienas stacionārs no 18. septembra slēgts.

Par izziņām un citiem dokumentiem zvanīt centra darba laikā.


__________________________________________________

14.09.2017.

Atkārtota informācija! 
Izmantojiet iespēju veikt veloergometrijas slodzes testu Cēsu klīnikā 2 līdz 3 dienu laikā pēc iepriekšejās pieteikšanās.
Pieteikties pa tālruni 64125634 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00 vai visu diennakti elektroniski : www.cesuklinika.lv/ e- pieraksts.

__________________________________________________
23.07.2017.
Jau vairākus gadus Cēsu pilsētas svētkos ir atjaunota tradīcija - svētku lukturu gājiens. 
Arī šogad Cēsu klīnikas darbinieki kopā ar saviem ģimenes locekļiem piedalījās svētku gājienā lukturu gaismās par godu Cēsu 811. gada  jubilejai.

 


19.07.2017.

                                                                                      Svarīgi !!!

 Sakarā ar ikgadējiem plānotajiem ārstniecības personu atvaļinājumiem laikā no 2017.gada 7. augusta līdz 21. augustam  plkst. 8.00, tiek slēgta Dzemdību un grūtnieču patoloģijas nodaļa. No 3. augusta plkst 8.00  pārtraucam pacientu uzņemšanu.

Dzemdību palīdzību šajā laika periodā nodrošinās SIA Vidzemes slimnīca un SIA Siguldas slimnīca.

Ambulatorā ginekolōģiskā palīdzība tiek sniegta iepriekšējā apjomā . Pieteikšanās pa tālruni 64125634 vai rakstot e -  pierakstā : www.cesuklinika.lv

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

 Administrācija.


13.07.2017.

Jūnijs ar izlaidumu satraukumu un prieku ir jau aiz muguras, un tāpēc noslēdzot mācību gadu, mēs Cēsu klīnikā, lepojamies un sveicam savus kolēģus ar diplomiem, kas apstiprina jaunus zināšanu un prasmju pakāpienus. Mūsu lielajam ārstniecības personu kolektīvam pievienojas divi māsu palīgi un divas medicīnas māsas. Iekšķīgo slimību nodaļas sanitāre Laura un Vidzemes Mazinvazīvā ķirurģijas dienas centra sanitāre Ludmila Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžā ieguva arodizglītību – māsu palīgs, savukārt Garīgā veselības centra dienas stacionāra medicīnas asistente  Sanita saņēma LU Rīgas Medicīnas koledžas diplomu ar kvalifikāciju – māsa un NMP un uzņemšanas nodaļas māsa Madara LU ieguva diplomu par otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību bakalaura programmā – anestēzijas, intensīvās terapijas un neatliekamās aprūpes māsa.

Lai tiek nosprausti un piepildās jaunie mērķi!Attēlā no kreisās puses: Taiga Galeja – Gruntmane galvenā medicīnas māsa, Madara Šauro NMP un uzņemšanas nodaļas māsa, Sanita Jansone Garīgā veselības centra dienas stacionāra māsa, Ludmila Ņikitina Vidzemes Mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra māsu palīgs, Ingūna Liepa valdes priekšsēdētāja.03.07.2017.

                                                                Informācija!!! 
Vingrošana grūtniecēm  pie Māras Krūzes 03.07.2017 un 05.07.2017 nenotiek, sakarā ar atvaļinājumu.
                                                                              ***********

Jauns pakalpojums CĒSU KLĪNIKĀ - tehnisko palīglīdzekļu noma.

 ·        Inventāra iznomāšanas un nodošanas kārtība:

Inventārs tiek saņemts Iznomātāja telpās, 242. kabinetā, Slimnīcas iela 9, Cēsis,Cēsu novads, LV-4101, darba dienās no plkst. 8.00 - 16.00, Inventārs uzskatāms par nodotu ar brīdi, kad puses ir parakstījušas Līgumu.

·        Nomnieks var pagarināt līguma termiņu, informējot par to Iznomātāju 3 dienas iepriekš, telefoniski +37125761158 vai elektroniskā veidā uz e-pastu: maris.kuplis@cesuklinika.lv un samasājot nomas maksu par turpmāko inventāra nomas periodu.

 

 Tehnisko palīglīdzekļu saraksts - skatīt šeit

 Tehnisko palīglīdzekļu nomas cenrādis - skatīt šeit


 


                                                           *******                                      Tiks uzsākta informatīvā kampaņa (11.08.2016)

                                  "Rūpes par veselību ir ģimenes laime !"

Nacionālais veselības dienests vēlas informēt nozares profesionāļus un pacientu organizācijas, ka Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests uzsāk informatīvo kampaņu "Rūpes par veselību ir ģimenes laime!",lai informētu iedzīvotājus par vēža profilaktisko pārbaužu veikšanas nozīmīgumu un aicinātu iedzīvotājus veikt profilaktiskās pārbaudes.

Kāds ir kampaņas mērķis? 

-informēt iedzīvotājus par iespējām veikt valsts apmaksātas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu (kolorektālā) vēža profilaktiskās pārbaudes*, uzsverot pārbaužu veikšanas nozīmīgumu gan paša cilvēka,gan viņa tuvinieku skatījumā.
Kampaņas sauklis ir "Rūpes par veselību ir ģimenes laime!". Šis vēstījums tiks ietverts ikvienā informatīvās kampaņas aktivitātē.Kampaņā tiks īpaši uzsvērts, ka profilaktisko pārbaužu veikšana ir svarīga ne vien pašam cilvēkam, bet arī viņa ģimenes locekļiem un arī citiem tuviniekiem,kuriem rūp viņa veselība, jo slimības gadījumā tā emocionāli un tieši ietekmē ikvienu ģimenes locekli.

Kapēc šāda kampaņa tiek veidota?

Latvijā valsts apmaksāta vēža savlaicīgas atklāšanas programma tiek īstenota ko[š 2009. gada.Programmas ietvaros sievietēm un vīriešiem noteiktos vecumos tiek nodrošināta iespēja bez maksas veikt profilaktiskās pārbaudes dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu (kolorektālā) vēža noteikšanai. Neskatoties uz to, joprojām tikai neliela daļa iedzīvotāju atsaucas pārbaužu veikšanai.

Ar informatīvās kampaņas palīdzību iedzīvotāji tiks informēti par pārbaužu veikšanas nozīmīgumu un pārbaužu veikšanas kārtību, kā arī to, ka , regulāri pārbaudot veselību, iespējams noteikt slimību agrīni un uzsākt savlaicīgu ārstēšanu.

Kādi komunikācijas kanāli un rīki tiks izmantoti kampaņā?

kampaņas laikā tiks pārraidīts videoklips televīzijā,norisināsies informatīvi raidījumi par katru profilaktiskās pārbaudes veidu, tiks izvietota vides reklāma,bukleti,plakāti u.c. Kampaņas ietvaros tiks īstenotas informatīvās aktivitātes arī Nacionālā veselības dienesta profilos sociālajos tīklos un mājaslapā. Informāciju par profilaktisko pārbaužu programmu iedzīvotāji varēs saņemt arī zvanot uz NVD informatīvo tālruni 80001234.

dzemdes kala vēža pārbaudes tiek nodrošinātas sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem (reizi trijos gados),savukārt krūts vēža pārbaudes sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem ( reizi divos gados).Šo pārbaužu veikšanai Nacionālais veselības dienests nosūta uzaicinājuma vēstules uz deklarēto dzīves adresi. Zarnu (kolorektālā) vēža profilaktisko pārbaudi reizi gadā var veikt sievietes un vīrieši vecumā no 50 līdz 74 gadiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Saziņai par informatīvo kampaņu-

Evija Štālberga, Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

E- pasts:evija stalberga@vmnvd.gov.lv,tālrunis: 67045007, 28383970


CĒSU KLĪNIKAS  mediķi prot svinēt svētkus.

 

Cēsu klīnikas darbinieki kopā ar saviem ģimenes locekļiem piedalījās Cēsu 810 gades svētkos. Zem klīnikas karoga bija ap 100 darbinieku. Gatavojoties gājienam, īpaši tika piedomāts pie noformējuma. Mediķiem klīnikā ir ne tikai balta , bet arī karaliski violetas krāsas forma. Šādos ģērbos gājienā medicīnas darbinieki bija redzami pilsētas ielās un saņēma sveicienus , ienākot skatītāju pārpildītajā Pils parka estrādē.

                                                          **************


Jauns pakalpojums CĒSU KLĪNIKĀ  - Īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums.

 

Īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums ir aprūpes pakalpojums, kuru var saņemt Klienti:

·        kuriem nepieciešamais pakalpojuma apjoms pārsniedz aprūpei mājās vai dienas  centra un naktspatversmē noteikto pakalpojumu apjomu,

·        pēcoperācijas atveseļošanās periodā vai līdz pakalpojuma saņemšanai ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijā.

 

Lai saņemtu Pakalpojumu, nepieciešams:

·        klienta iesniegums,

·        ne agrāk kā 10 (desmit) dienas iepriekš izsniegts ģimenes ārsta nosūtījums – veidlapa Nr. 027/u “Izraksts no stacionārā pacienta/ ambulatorā pacienta medicīniskās kartes” ar informāciju par klienta saslimšanām, norādot diagnozes,medikamentiem un to devām un nepieciešamo aprūpi.

 

 Klients Pakalpojumu saņem sekojošā apjomā:

·        aprūpes komandas (virsmāsa, medicīnas māsa, sociālais darbinieks, māsu  palīgs/sanitārs) vizīte pie Klienta ne retāk kā vienu reizi nedēļā,

·        medicīnas māsas novērtēta un plānota, Klienta stāvoklim atbilstoša ikdienas aprūpe   kopā ar māsu palīgu/ sanitāru,

·        klienta veselības stāvoklim atbilstoša ēdināšana trīs reizes dienā,

·        ģimenes ārsta nozīmēto medikamentu ievade,

·        sociālā darbinieka pirmreizēja vizīte/ konsultācijas,

·        klienta un tuvinieku izglītošana par Klienta pašaprūpes spējām.

Klientam, ja nepieciešams, tiek nodrošināti:

·        tehniskie pārvietošanās palīglīdzekļi,

·        ģimenes ārsta un speciālistu konstultācijas,

·        neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Par Pakalpojuma saņemšanas laiku vienojas ar Neiroloģijas – terapijas virsmāsu darba dienās no plkst. 9.00 – 16.00 vai zvanot pa tālr. 64125368, vai elektroniski isap@cesuklinika.lv

Pakalpojuma cena par vienu dienu 26,50 EUR

 


                                              **************


CĒSU KLĪNIKĀ  ievieš pacientu identifikācijas aproces. Sākot ar šī gada 1. maiju, Cēsu klīnikā ir uzsākta pacientu identifikācija, lietojot baltas apdrukātas plastikāta aproces. Identifikācijas aproces mērķis ir paaugstināt pacienta drošu un kvalitatīvu ārstēšanu un aprūpi klīnikā. Aproce ir plāna balta plastikāta lenta, uz kuras tiek uzdrukāta informācija par pacientu – vārds, uzvārds, dzimšanas dati, medicīnas kartes numurs. Aproce nesatur iebūvētas mikroierīces vai biometriskos datus un to apliek pacientam ap roku. Cēsu klīnikā identifikācijas aproces tiek lietotas Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra pacientiem, pacientiem, kuri tiek stacionēti un jaundzimušajiem. Lai ikdienā ikviens pacients varētu iepazīties ar identifikācijas aproci, ir izgatavota informācijas lapa, skatīt zemāk, kā arī tā ir pieejama katrā klīnikas nodaļā.  Informāciju skatīt šeit 
2016.gada 10. februārī „Cēsu klīnikā” notika Ēnu diena.

 Ēnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, ko Latvijā jau desmito gadu rīko Junior Achievement - Latvija (JAL). Ēnu dienas mērķis ir veicināt un pilnveidot skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem, bet Ēnu dienas galvenie uzdevumi ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes darbības jomā.

Viena no Ēnotāju pieprasītākajām nozarēm ir slimnīcu darbība un no profesijām - ārsts.

Esam pagodināti, ka skolēni  pieteicās arī šogad „ēnot"  „Cēsu klīnikas” ārstus.

Skolēni vairāku stundu garumā kļuva par  Bērnu slimību nodaļas ar dienas stacionāru virsārstes  Dr.  S.Kides, Ķirurģijas nodaļas virsārsta Dr. V.Vaivoda, Uzņemšanas nodaļas vadītājas Dr.  I.Zandes, Radioloģijas un diagnostikas nodaļas visārstes Dr. S Kiršteines un  Dr. Klauna „ēnām”.

Ārsta profesija ir īpaša. Paldies visiem kolēģiem, kuri iesaistījās Ēnu dienās un dalījās ar savu pieredzi savā profesijā.

Lai kolēģu ikdienas gaitas un profesionalitāte iedvesmo skolēnus nākamās profesijas izvēlē! 

Kā galvenos iemeslus piedalīties Ēnu dienā un iepazīt ārsta profesiju skolēni min interesi par medicīnu, vēlmi izzināt ārstu ikdienu, kā arī pilnveidot savas prasmes un zināšanas. Šāda veida pieredze ir solis tuvāk skolēnu sapņa īstenošanai - nākotnē kļūt par mediķiem, skaidro Ēnu dienas dalībnieki.

Ēnotāju atsauksmes:

Sandis – mērķis bija iepazīties tuvāk ar ārsta profesiju. Tas īstenojās par 100 %. Klīnikas kolektīvs ir ļoti draudzīgs un laipns.

Ance Elīna – mans mērķis bija pavērot cik saspringts, grūts un neparedzams darbs ir uzņemšanas nodaļas mediķiem, jo nevar zināt  kas atgadīsies. Šos darbiniekus man patika ēnot,tie bija atsaucīgi.Bet par ārsti nekad nekļūšu.

Veronika- mans apmeklējuma mērķis bija ēnot bērnu nodaļas māsiņas. Mērķis neīstenojās,jo esmu pārāk emocionāla, bailes no asinīm.Atsauksmes labas,darbinieki  runīgi un atsaucīgi.

Madara – Ēnu dienas mērķis redzēt kā strādā māsiņas un dakteres. Labprāt uzzinātu vairāk par saslimšanām un slimībām.

Anete Līga - mans mērķis bija iepazīties ar Dr. Klauna darbību. Diena bija jauka kopā ar Dr. Tūtu.

Ilze - mērķis bija saprast kā strādā Dr. Klauns. Tas īstenojās. Bija viss ļoti labi.Esmu apmierināta, gribētu garāku ēnošanas laiku.

Roberta – redzēju cik daudz pienākumu ķirurgam. Bija ļoti interesanti operāciju zālē.

Marta – man mērķis bija noskaidrot , cik grūti būt ārstam.