SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūras tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu 

8.00 - 16.00

Lietvede, tālr. 64125730

 fakss 64125785

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


ZIŅU ARHĪVS

22.10.2018.

Vidzemes TV raidījums "Esi vesels". Sižets par Daktera Klauna ikdienu Cēsu klīnikas bērnu nodaļā


__________________________________________________

17.10.2018.

Gripas sezona tuvojas!


Ik gadu gripa skar lielu daļu ne tikai Latvijas, bet arī pasaules iedzīvotāju. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka pagājušā 2017.-2018. gada gripas sezonā saslimušo skaits ar gripu bija līdzīgs iepriekšējo sezonu rādītājiem. Atšķirībā no iepriekšējās sezonas, kad gripas izraisītas sekas smagāk skārušas galvenokārt gados vecākus cilvēkus, šajā sezonā kopējais gripas izraisīto pneimoniju skaits bijis ievērojami lielāks nekā pērn, un pneimoniju skaita pieaugums tika novērots visās vecuma grupās. Visaugstākā saslimstība ar gripu 2017.-2018. gada gripas sezonā reģistrēta bērniem 0–4 un 5–14 gadu vecuma grupā. Gripas epidēmiskā izplatība tika novērota astoņas nedēļas – no 2018. gada 7. līdz 14. nedēļai, lai gan parasti šis periods ilgst no divām līdz sešām nedēļām.

Lai pasargātu sevi no saslimšanas ar gripu, ikvienam cilvēkam ieteicams vakcinēties, tomēr SPKC epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tiem cilvēkiem, kuriem ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks.

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar augšējos elpceļus un plaušas. Latvijā gripa izplatās rudens – ziemas periodā. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. Gripas komplikācijas var būt bakteriāla pneimonija, vidusauss un deguna blakus dobumu infekcijas, kā arī hronisku slimību, piemēram, sirds mazspējas, astmas vai diabēta saasināšanās. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

Lai pasargātu sevi un apkārtējos, Cēsu klīnika piedāvā iespēju vakcinēties pret gripu /Vaxigrip Tetra/.

Vakcinācijas cena - 14.50 EUR

Pakalpojumu var saņemt NMP un uzņemšanas nodaļā ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu katru dienu no plkst. 8.00 – 18.00

 

Ja nav nosūtījuma, tad pirms vakcinācijas apskati veic NMP un uzņemšanas nodaļas dežūrinternists, kā maksas pakalpojumu ar 50% atlaidi. Lūgums līdzi ņemt potēšanas pasi.

__________________________________________________

16.10.2018.

Tikšanās ar Vidzemes reģiona ārstniecības iestādēm


Piektdien, 12. oktobrī, Vidzemes slimnīcā norisinājās vairāku Vidzemes reģiona ārstniecības iestāžu pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu un konkretizētu turpmākās sadarbības iespējas. Tikšanās laikā tika apspriesti vairāki dalībniekiem svarīgi jautājumi.

Pirmkārt, tika runāts par kopīgi realizējamiem ERAF līdzfinansētiem projektiem. Otrkārt, tika akcentēts jautājums par ārstniecības iestāžu pakalpojumu attīstību, ar mērķi visiem reģiona iedzīvotājiem nodrošināt vienlīdz pieejamus, savlaicīgus un kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus, paturot prātā, katras slimnīcas rīcībā esošos personāla un finanšu resursus un tehnoloģisko nodrošinājumu. Treškārt, tikšanās laikā tika spriests par personāla nodrošinājumu un speciālistu pieejamību. Sanāksmes dalībnieki vienojās piedāvāt vakances no pārējām sadarbības slimnīcām savas slimnīcas personālam, kurš meklē papildu darba iespējas. Visbeidzot, sanāksmē tika aktualizēts jautājums par reģiona slimnīcu sadarbības saimniecisko procesu optimālu risināšanu, izstrādājot kopīgu kārtību par pacientu pārvadāšanu starp sadarbības partneriem. 


Attēlā (no kreisās): Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa un projektu vadītāja Anita Žukova, Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa, Limbažu slimnīcas veselības aprūpes vadītāja Liene Česle, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un Attīstības un mārketinga nodaļas vadītāja Jolanta Vaido.

 

(Informāciju sagatavoja: Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila)

__________________________________________________

15.10.2018.

Vidzemes TV raidījuma “Konkurents” sižets par Cēsu klīnikas infrastruktūras uzlabojumiem


__________________________________________________

12.10.2018.

Atzinīgs novērtējums no Cēsu klīnikas pacientiem


Cēsu klīnikas pacientiem, izrakstoties no Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas stacionāra un ķirurģijas nodaļas, ir iespēja aizpildīt pacientu aptauju, sniedzot savu viedokli par veselības aprūpes kvalitāti klīnikā. Apkopotie anketu rezultāti liecina, ka klienti atzinīgi vērtē veselības aprūpes kvalitāti Cēsu klīnikā.

Kopumā, laika posmā no šī gada augusta līdz oktobrim tika saņemtas 60 aptaujas no klientiem, kas ir uzturējušies Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas stacionārā un ķirurģijas nodaļā. Pacienti 5 baļļu skalā (5-labi) ir atzinīgi novērtējuši informācijas apmaiņu, aprūpes kvalitāti, kā arī komfortu klīnikas telpās – vizuālo izskatu, tīrību un temperatūru. Tāpat pacientus ir apmierinājusi arī ēdināšanas pakalpojuma kvalitāte. 

Aptaujās pacienti uzsver, ka Cēsu klīnikas aprūpes personāls ir atsaucīgs, laipns un zinošs. Īpaši paldies vārdi no pacientiem par aprūpi, uzturoties klīnikā, tiek veltīti ārstējošām personām – ginekoloģei Dagnijai Ķirsonei, ķirurgiem Erlendam Geruļskim un Gundaram Forstmanim. 

Cēsu klīnika lepojas ar savu augsti kvalificēto, zinošo un iejūtīgo medicīnas personālu, kas rūpējas par pacientu aprūpi un komfortu! 

__________________________________________________

10.10.2018.

Aktualizēts pārskats par rindas garumu plānveida ambulatoro pakalpojumu saņemšanai. Skatīt šeit.

__________________________________________________

07.10.2018.

Infrastruktūras uzlabojumi Cēsu klīnikā


Cēsu klīnikā ir noslēgušies visi šajā gadā plānotie remontdarbi, kas tika veikti par klīnikas finanšu līdzekļiem. Šogad infrastruktūras uzlabojumi tika realizēti trīs Cēsu klīnikas telpu grupās – endoskopisko izmeklējumu kabinetā, kafejnīcā, kā arī sešās pacientu palātās ķirurģijas nodaļā. Pateicoties šim projektam, ir nodrošināta laba izmeklējumu pieejamība un pakalpojuma kvalitāte, kā arī uzlabojusies ārstniecības vide Cēsu klīnikā pacientiem un darbiniekiem.

Medicīnas nozarei un tehnoloģijām strauji attīstoties, endoskopiskās izmeklēšanas metodes arvien tiek pilnveidotas, tādēļ viena no Cēsu klīnikas aktivitātēm ir realizējusies jaunā, mūsdienīgā un plašā endoskopisko izmeklējumu kabinetā. Jaunais kabinets nodrošina kvalitatīvas diagnostiskās un terapeitiskās endoskopisko izmeklējumu iespējas, kā arī uzlabo darba apstākļus klīnikas personālam. Tas ir kļuvis daudz komfortablāks gan pacientiem, gan darbiniekiem. Reizē ar būvniecību ir iegādātas jaunas iekārtas - fibrogastroskops un fibrokolonoskops, kā rezultātā ir iespējams veikt vairāk izmeklējumus ar mazākiem gaidīšanas intervāliem. Jāuzsver, ka kabineta pārbūves procesā, liela uzmanība tika pievērsta pacientu drošībai, lai nodrošinātu un organizētu pacientu plūsmu un uzturēšanos pēcizmeklējuma periodā.

Šī gada augustā Cēsu klīnikā tika atvērta atjaunotā kafejnīca, ko ilgi bija gaidījuši, gan apmeklētāji, gan klīnikas darbinieki. Klīnikas pacientiem kafejnīca kalpo kā mājīga vieta, kur pēc nodotajām analīzēm un veiktajiem izmeklējumiem ir iespēja ieturēt brokastis vai pusdienas. Arī slimnīcas darbiniekiem tiek nodrošinātas siltas pusdienas, ar iespēju iegādāties ēdienu līdzi ņemšanai. Kafejnīcas interjerā ir integrēta fotogrāfiju siena ar Cēsu klīnikas vēsturi, kas klientiem ļauj iepazīt klīnikas vēsturi, savukārt klīnikas darbiniekiem paraudzīties uz saviem kolēģiem no iepriekšējā gadsimta. Ļoti interesants kafejnīcas objekts, ko apmeklētāji jau atzinīgi novērtējuši, ir vertikālais dārzs. Šobrīd attīstības procesā ir norobežota atpūtas stūra vietas izveide, kas kalpos par klusāku un privātāku vietu sarunām klīnikas pacientiem un viņu viesiem.

Realizējot būvprojektu, tika izbūvētas jaunas, labiekārtotas sešas palātas ķirurģijas nodaļā – divas trīsvietīgās palātas un četras vienvietīgās palātas. Katrā palātā ir pieejama tualete un duša, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vienvietīgajās palātās ir īstenojusies Cēsu klīnikas galvenās medicīnas māsas Taigas Galejas Gruntmanes ideja “Četri gadalaiki Cēsīs”, kas bija labs kopdarbs kopā ar cēsiniekiem – fotogrāfu Kasparu Kurcenu un reklāmdruku PRINTMii. Šajās palātās ir izveidotas foto sienas ar dažādiem Cēsu skatiem četros gadalaikos un fotomirkļu stāsts ir Cēsu klīnikas dāvana saviem pacientiem Latvijas simtgades svētkos.

Īsumā par projektu: Tā realizācija tika uzsākta jau 2017. gada pavasarī ar būvprojekta izstrādi un būvniecību 2018. gadā, kas tika realizēta par Cēsu klīnikas līdzekļiem. Projekts iekļauj 4 aktivitātes:

 1. Endoskopisko izmeklējumu kabineta modernizācija un daļēju aprīkojuma iegādi;
 2. Sešu labiekārtotu palātu izveidi ķirurģiskajā nodaļā;
 3. Plaušu slimību kabineta ar atsevišķu ieeju izveidi, lai pārceltu modernās telpās līdz šim Palasta ielā 15 izvietoto tuberkulozes un plaušu slimību kabinetu;
 4. Telpu remontu kafejnīcas vajadzībām, par kuras trūkumu slimnīcas vadībai atkārtoti norādījuši gan slimnīcas darbinieki, gan pacienti, aizpildot Klīnikas darbības novērtējuma anketas. 

Būvniecības darbi plaušu slimību kabineta pārcelšanai no Palasta ielas 15 uz Slimnīcas ielu 9 plānoti 2019. gadā.

Fotogalerija:

  

  

  

  

  

  

  

  

__________________________________________________

05.10.2018.

Brūču aprūpes kabinets Cēsu klīnikā


Brūču aprūpes kabinets ir vieta, kur sertificēta ķirurģijas aprūpes māsa Margarita Kapusta, novērtēs un aprūpēs Jūsu brūci, pielietojot atbilstošu pārsienamo materiālu un aprūpes līdzekļus. Medicīnas māsa Jums vai piederīgajiem pastāstīs un parādīs kā brūci novērtēt un aprūpēt mājās, kā un cik bieži lietot pārsienamos materiālus. Ja, izvērtējot brūci, būs nepieciešama brūces ārstēšana, saņemsiet rekomendāciju pieteikties konsultācijai pie ķirurga.

Brūču aprūpes kabinetā aprūpēs:

 • Operāciju brūces, izņems diegus vai skavas;
 • Hroniskas vai ilgstoši nedzīstošas brūces (arteriālās vai venozas čūlas, onkoloģiskas brūces, diabētiskās pēdas čūlas, izgulējumus, inficētas brūces).

Brūču aprūpes pakalpojumu var saņemt jebkurš pacients bez ārsta nosūtījuma, tas ir maksas pakalpojums. Pacienti tiek pieņemti trīs reizes nedēļā – otrdienās, trešdienās un piektdienās, iepriekš piesakoties klīnikas reģistratūrā vai klīnikas mājaslapā www.cesuklinika.lv e-pierakstā. 

Reģistratūras pierakstu tālrunis: 64125634

__________________________________________________

02.10.2018.

!!

Informējam, ka Cēsu klīnikā pagarināts akcijas periods īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumam.

Akcija spēkā līdz 2019.gada 1.janvārim.

Akcijas cena – 22,40 EUR/par vienu dienu


Vairāk par pakalpojumu lasi: http://www.cesuklinika.lv/lv/arstnieciba/islaicigas-socialas-aprupes-pakalpojums

__________________________________________________

01.10.2018.

Māmiņu skolas nodarbību grafiks oktobrim ir klāt!


Iespēja pieteikties KTG jeb bērna sirdstonīšu pierakstam, iepriekš saskaņojot laiku ar vecmāti.

Tāpat iesakām pieteikties individuālajām nodarbībām pie vecmātes Ivetas Reķes, lai dzemdību dienu sagaidītu ar mierīgu prātu un sirdi!

 • Koferīša kārtošana un kad jābrauc uz dzemdībām
 • Dzemdību nodarbība

Piesakies pa tālr.:64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

__________________________________________________

19.09.2018.

Cēsu klīnikas ķirurgi devās pieredzes apmaiņā uz Spāniju


Cēsu klīnikas ķirurgi – Voldemārs Vaivods un Gundars Forstmanis septembra sākumā devās pieredzes apmaiņā uz Spānijas pilsētu Barselonu, kur iepazinās ar operāciju materiālu-diegu un operāciju tīkliņu ražotni. 

Ražotnē viesiem bija iespēja sekot līdzi tam, kā izgatavo šujamos materiālus un tīklus, kurus speciālisti izmanto trūču operācijās. Pārsteidzoši bija vērot, ka Spānijā, šūšanas materiālu ražošanas procesā joprojām tiek ieguldīts cilvēku roku darbs. 

Dr. Vaivods uzvēra, ka šī pieredzes apmaiņa ir bijusi abpusēji lietderīga gan materiālu ražotājiem, gan speciālistiem, kas ar izgatavotajiem materiāliem ikdienā strādā, tādējādi nodrošinot pēc iespējas labāku šūšanas materiālu kvalitāti un operāciju rezultātus, izmantojot šos materiālus. 

Cēsu klīnikas ārsti minēja, ka sadarbība ir jāturpina, un noteikti sekos nākamās tikšanās reizes, kurās varēs dalīties ar savu pieredzi un iegūt jaunas zināšanas un prasmes. 


Attēlā no labās puses: Dr. Voldemārs Vaivods, Dr. Gundars Forstmanis

 __________________________________________________

19.09.2018.

Aizvadīta labdarības akcija “Pīļu skrējiens 2018”


Trešdien, 12.septembrī, Cēsu klīnikā sadarbībā ar Latvijas Urologu asociāciju norisinājās bezmaksas vīriešu urologa konsultācijas. Šogad konsultāciju izmeklējumus veica Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologs Kārlis Pētersons.

Kopumā bezmaksas akcijai bija reģistrējušies 17 cilvēki, ierodoties uz konsultācijām pat no patāliem Latgales rajoniem, piemēram, Rēzeknes.

Cēsu klīnikas speciālisti uzsver, ka bezmaksas “Pīļu skrējiena” urologa konsultācijas slimnīcā notiek jau otro gadu un pieredze ar pacientu atsaucību ir lieliska, līdz ar to šī varētu kļūt par Cēsu klīnikas un Latvijas Urologu asociācijas kopīgu tradīciju.  

Pasākums “Pīļu skrējiens” tiek rīkots ar mērķi pievērst uzmanību vīriešu veselības nozīmīgumam un aktualitātei, īpaši uz konsultācijām aicinot vīriešus, kuri urologu līdz šim nav apmeklējuši. 

 __________________________________________________

17.09.2018.


No piektdienas, 21. septembra, Cēsu klīnikā darbu uzsāks sertificēta ārstniecības persona – audiologopēds Tince Strazdiņa.

Tince Rīgas Stradiņa universitātē ir ieguvusi profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē ar kvalifikāciju „Audiologopēdija”. Papildus apgūta arī kinezioloģiskās teipošanas metode, kā arī dažādas masāžu un elpošanas tehnikas runas un balss traucējumu mazināšanai. Lai papildinātu savas zināšanas rīšanas un balss traucējumu gadījumos, Tince ir ieguvusi veselības zinātņu maģistra grādu uzturzinātnē.

Tince ir savas jomas profesionāle, jo iepriekš ir strādājusi Vidzemes slimnīcā un SIA Betas nams kā audiologopēde. Šobrīd turpina strādāt Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā, GK neiroklīnikā, SIA Runātprieks un Bērnu veselības centrā kā audiologopēde.

Par sevi Tince saka: “Audiologopēdija ir aizraujoša un vispusīga zinātne, kas piemērota tiem, kas vēlas palīdzēt visu vecumu cilvēkiem ar dažādiem balss, rīšanas, valodas un runas traucējumiem. Tādēļ lielāko gandarījumu sniedz pozitīvs rezultāts, apziņa, ka ieguldītais darbs ir devis augļus! Audiologopēdija man ir aicinājums, aizraušanās un dzīves veids, ne tikai profesija.”


Cēsu klīnikā Tince Strazdiņa pieņems katru trešo piektdienu, 251.kabinetā, valsts apmaksātās konsultācijas no plkst. 15:00 līdz 16:00, bet maksas konsultācijas no plkst. 16:00 līdz 17:00.

Pieteikšanās vizītei, zvanot uz reģistratūru pa tālr. 64125634 vai elektroniski:  epieraksts@cesuklinika.lv


Vairāk par audiologopēdu:

Audiologopēds ir sertificēta ārstniecības persona, kas veic komunikācijas spēju, runas un valodas, fonācijas un rīšanas traucējumu novērtēšanu, diagnostiku, korekciju un rehabilitāciju jebkura vecuma cilvēkiem.

Visbiežāk audiologopēda palīdzība ir nepieciešama, ja novēro:

• ekspresīvās valodas grūtības;

• valodas/runas sapratnes traucējumus;

• valodas attīstības aizturi (bērniem);

• dažādas mācīšanās grūtības (disleksija - nespēja lasīt, saprast izlasīto; disgrafija-traucēta pareiza rakstīšana);

• fonācijas jeb balss kvalitātes traucējumus – disfonija (balss saišu vājums), afonija (balss zudums) u.c.;

• runas tempa un ritma traucējumus, stostīšanās izpausmes (bērniem, pieaugušajiem);

• rīšanas traucējumus;

• dzirdes traucējumus;

• CNS slimību izraisītus runas, sejas muskulatūras traucējumus.

 __________________________________________________

13.09.2018.

Noslēdzies mācību projekts “Pacientu drošība un kvalitātes vadība”


Cēsu klīnikas komanda – pakalpojumu reģistrācijas, uzskaites un kvalitātes kontroles daļas vadītāja Olga Rudzīte un galvenā medicīnas māsa Taiga Galeja - Gruntmane ar rosinošām atziņām un labiem panākumiem pārstāvējušas savu klīniku profesionālās pilnveides programmā un mācību projektā “Pacientu drošība un kvalitātes vadība”.

Mācību process viena gada garumā un trīspadsmit nodarbībās tika realizēts grupu darbos, pieredzes apmaiņā, analizējot gadījumus, kā arī, uzkrājot teorētiskās un uz pētījumiem balstītās atziņas. Noslēguma tikšanās reizē 19 slimnīcu komandas un 37 dalībnieki demonstrēja savus sasniegumus: realizētos mērķus pacientu drošības uzlabošanā. Visu veselības aprūpes iestāžu paveikto vērtēja  pasniedzēji un kolēģi paši. Cēsu klīnikas realizētie mērķi no kolēģiem un pasniedzējiem tika novērtēti kā trešie labākie ārstniecības iestāžu vidū.

Mācību programmu īstenoja Rīgas Stradiņa universitāte, Nacionālā attīstības plāna ietvaros un ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, apmācot veselības aprūpes iestāžu vadītājus un kvalitātes sistēmas speciālistus pacientu drošības un kvalitātes vadības jautājumos. 

Apsveicam Cēsu klīnikas kolēģus ar sasniegtajiem rezultātiem!


Attēlā no labās puses: pakalpojumu reģistrācijas, uzskaites un kvalitātes kontroles daļas vadītāja Olga Rudzīte, pasniedzēji Dina Lazdiņa, Evija Palčeja, Reinis Upenieks, galvenā medicīnas māsa Taiga Galeja - Gruntmane

 __________________________________________________

12.09.2018.

Cēsu klīnikā mediķi un pacienti apguva skābekļa terapijas ābeci


Ceturtdien, 6.septembrī, Cēsu klīnikā norisinājās divu stundu apmācību seminārs “Skābekļa terapijas ABC”, ko apmeklēja 20 dalībnieki, tostarp mediķi un pulmonālās hipertensijas pacienti.

Pneimonoloģes Andas Nodievas vadībā tika aplūkoti jautājumi par elpošanas sistēmu, par indikācijām un kontrindikācijām ilgstošai skābekļa terapijai, kādos gadījumos skābekļa piegāde organismam ir apgrūtināta, kas ir izplatītākās diagnozes, kad vajadzīga papildu skābekļa terapija, kas tā ir un ko sniedz, kāds ir skābekļa terapijas monitorings un titrēšana. Kā uzsvēra RSU docente Anda Nodieva: “Jāatceras, ka skābeklis ir arī zāles un tāpēc pret to jāizturas tikpat nopietni un atbildīgi kā pret zālēm.” 

Praktiskajā semināra daļā tika demonstrēti portatīvie un stacionārie skābekļa koncentratori, stāstīts par praktiskiem jautājumiem, tādiem  kā – lidošana ar skābekļa aparātu, tā uzturēšana un apkope.

Lai padziļinātu izpratni par skābekļa terapiju, bezmaksas semināru rīkoja pacientu organizācija Pulmonālās hipertensijas biedrība projekta “Atbalsts  cilvēkiem ar pulmonālo arteriālo hipertensiju” ietvaros. Ārstniecības personas par semināra noklausīšanos saņēma 2.7. tālākizglītības punktus. Projektu finansē A/S “Latvijas valsts meži” sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē fonds “Ziedot.lv”. 

(Informāciju sagatavoja: Ieva Plūme, Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētāja)

 __________________________________________________

09.09.2018.

Aktualizēts pārskats par rindas garumu plānveida ambulatoro pakalpojumu saņemšanai. Skatīt šeit.

 __________________________________________________

04.09.2018.

Septembris atnācis ātriem soļiem!🍁🍂
Māmiņas, aicinām pieteikties sev interesējošām nodarbībām jau laicīgi!

Tāpat arī atgādinām, ka visas nodarbības bezmaksas var apmeklēt arī vecvecāki. 

Lai pieteiktos zvani pa tālr.:64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

 

__________________________________________________

03.09.2018.

Cēsu klīnikā jauns pakalpojums - Veselības pārbaudes programma!


Ikvienam nepieciešams rūpēties par savu veselību, tāpēc piedāvājam vispārējās veselības pārbaudes un agrīnu sirds asinsvadu, kuņģa zarnu trakta, elpošanas sistēmas, neiroloģisku, ķirurģisku, endokrinoloģisku saslimšanu diagnostiku un risku izvērtējumu.

Veselības pārbaudes programmas ietvaros katra pacienta plāns tiek individualizēts, nepieciešamības gadījumā piesaistot papildus speciālistus, piemēram, kardiologu, flebologu, acu ārstu u.c. Programmas priekšrocība ir iespēja veikt visas veselības pārbaudes procedūras 1-2 dienu laikā!

Izvēloties veikt veselības pārbaudi Cēsu klīnikā, nepieciešama savlaicīga pieteikšanās pie māsas Baibas Lubiņas (20238111). Ja ir kādi neskaidri jautājumi, Baiba sniegs atbildes arī uz tiem 

Neesi vienaldzīgs, pārbaudies sirdsmieram!


   

__________________________________________________

27.08.2018.

 __________________________________________________

23.08.2018.

                                __________________________________________________

13.08.2019.


No trešdienas, 8.augusta, Cēsu klīnikā darbu sākusi ergoterapeite Baiba Gorovenko, kuras galvenais uzdevums būs palīdzēt apgūt/atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs.Jāatzīst, ka šīs ir pozitīvas pārmaiņas, jo līdz šim klīnikā netika pārstāvēta ergoterapija kā veselības aprūpes nozare. 

Ergoterapeite Gorovenko par sevi saka: “Jūtu, ka esmu īstajā profesijā. Man patīk palīdzēt cilvēkiem un redzēt, ka viņiem paliek labāk un uzlabojas viņu dzīves kvalitāte. Ar mērķtiecīgām aktivitātēm spēju pacientiem dot zināšanas, kas viņiem nepieciešamas, lai viņi kļūtu neatkarīgi sev svarīgās ikdienas aktivitātēs.”

Baiba Cēsu klīnikā būs sastopama no pirmdienas līdz ceturtdienai, ambulatorās konsultācijas pieņemot šādos laikos: pirmdien no 15:00 līdz 17:00, otrdien no 9:30 līdz 11:30. Pārējo laiku Baiba darbosies ar stacionārajiem pacientiem, lai palīdzētu ātrāk pilnvērtīgi iekļauties ikdienas aktivitātēs.

Pieteikties iespējams zvanot uz reģistratūru - 64125634

Vairāk par ergoterapiju:

Ergoterapija ir veselības aprūpes nozare, kuras galvenais uzdevums ir ar mērķtiecīgām darbībām veicināt cilvēka spējas pašam par sevi parūpēties, tikt galā ar ikdienas pienākumiem un iekļauties darba tirgū pēc pārciestas smagas slimības vai traumas, kā arī kavēt dažādu slimību progresēšanu un invaliditātes veidošanos. 

Ergoterapeits savā darbā izmanto nodarbes, kuras ir nozīmīgas un svarīgas pacientam – to mērķis ir kavēt slimības progresēšanu, invaliditātes attīstīšanos un veicināt indivīda neatkarību ikdienas darbībās. Speciālists palīdz cilvēkam adaptēties jauniem apstākļiem, mazinot vai novēršot vides šķēršļus, tāpat arī apmāca pacientus lietot tehniskos palīglīdzekļus ikdienas aktivitātēs, pielāgo tos.

 Pie ergoterapeita var vērsties cilvēki ar kustību traucējumiem, pēc pārciesta insulta, ar galvas traumām, lūzumiem, perifēro nervu bojājumiem, politraumām, reimatoloģiskām saslimšanām, apdegumiem, garīgās saslimšanām, vai cilvēki, kuriem nepieciešamas konsultācijas par vides pieejamību, ergonomikas principu pielietošanu darba vidē vai mājas ikdienas dzīves nodarbju veikšanas laikā.

                    __________________________________________________

09.08.2018.

Jau 11. augustā savu pirmo darba dienu Cēsu klīnikā aizvadīs bērnu alergoloģe Kristina Amosova.

Dr. Amosova palīdzēs tikt skaidrībā, ja Jūsu bērnam ir aizdomas par pārtikas alerģiju, neskaidri izsitumi uz ādas, gremošanas trakta problēmas, ilgstošas iesnas vai aizlikts deguns, apgrūtināta elpošana vai ilgstošs klepus, aizdomas par astmu vai atkārtoti bronhīti.

Kristina pacientus uz ambulatorām konsultācijām pieņems katra mēneša otrajā sestdienā! Pati speciāliste stāsta: “Konsultācijas laikā noskaidrosim cēloni un piemeklēsim atbilstošu terapiju, jo mūsu rīcībā ir draudzīga problēmas analīze, nepieciešamie izmeklējumi, silta atmosfēra, empātiska un rūpīga speciālista attieksme pret katru pacientu. Ar vislielāko rūpību un uzmanību izdarīsim visu nepieciešamo Jūsu bērna veselības labā. Ar vērību uzklausīšu Jūs un kopā palīdzēsim Jūsu bērnam dzīvot savu bērnību priecīgāku un laimīgāku.”

Tuvākie datumi konsultācijām:

11. augusts, 8. septembris no plkst. 10:00 – 15:00 valsts apmaksāta konsultācija, bet no plkst. 15:00 – 16:00 maksas konsultācija.

Iepriekšēja pieteikšanās zvanot uz reģistratūru pa tālr. 64125634

__________________________________________________

08.08.2018.

__________________________________________________

07.08.2018.

Pacientu drošība ir kopīgs mērķis visiem – gan veselības aprūpes profesionāļiem, gan pacientiem, gan sabiedrībai kopumā, tāpēc ar jūlija mēnesi Cēsu klīnikā darbu sākusi Infekciju kontroles ārste Areta Vītola.

Dr.Vītola ir savas jomas profesionāle, jo iepriekš 12 gadus strādājusi pediatrijā, vērā ņemamu pieredzi ieguvusi arī strādājot Veselības inspekcijā, 7 gadus strādājusi Pārtikas un veterinārā dienesta inspektores amatā, un nu jau vairāk kā 10 gadi epidemologa darba pieredzē.

Par galvenajiem mērķiem un uzdevumiem Cēsu klīnikā Arita stāsta: Veiksim darbinieku apmācību un izglītošanu slimnīcas higiēniskā un pretepidemiskā režīma jautājumos un sniegsim atbalstu infekciju novēršanā. 50-80 % gadījumu ir novēršami, veicot gadījuma analīzi un atrodot kļūdu problēmcēloni, bet tas panākams vien ar darbinieku uzticēšanos un aktīvu līdzdalību.”

Infekciju kontrole ir pacientu aprūpes kvalitātes standarts un tās pamats ir pacientu veselība, kā arī pacientu (viņu tuvinieku, apmeklētāju utt.) un personāla drošība.

Infekciju kontroles pieprasa pastāvīgu infekciju riska izvērtējumu visos aprūpes līmeņos un praksēs. Galvenais uzdevums ir epidemoloģiski drošas vides uzturēšana gan pacientiem, gan personālam, nepieļaut vai maksimāli samazināt ar veselības aprūpi saistīto infekciju izplatību Cēsu klīnikā.


__________________________________________________

01.08.2018.

No 1.augusta Cēsu klīnikā fizioterapeitēm Mārai Krūzei, Ludmilai Dubinskai un Lailai Grīnbergai pievienojas kolēģe Alise Buceniece!

Alisei ir profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē, ar kvalifikāciju - fizioterapeits. Papildus apguvusi arī masāžas un teipošanas kursus.

Cēsu klīnikā Alise Buceniece pieņems katru dienu no plkst. 8:00 - 15:00 gan dienas stacionāra pacientus, gan stacionāra, gan ambulatoros, piedāvājot ārstniecisko vingrošanu, masāžu, teipošanu.

Par sevi Alise saka : "Fizioterapija ir kustību terapija, un kustība ir dzīvības pamats. Kopš izvēlējos šo profesiju ir mainījusies mana dzīves kvalitāte, vēlos ar to dalīties un dot pacientiem. Apzinos, ka esmu ceļa sākumā ar vēlmi nepārtraukti pilnveidoties, un apgūt jaunākās tendences."

Pieteikties iespējams zvanot pa tālruni: 29166845 (Alise Buceniece)


__________________________________________________

25.07.2018.

Nu jau par tradīciju kļuvis lukturīšu gājiens ne tikai pašām Cēsīm, savus svētkus svinot, bet arī mums, Cēsu klīnikai!


   
     
__________________________________________________

18.07.2018.

Aktualizēts pārskats par rindas garumu plānveida ambulatoro pakalpojumu saņemšanai. Skatīt šeit.

__________________________________________________

17.07.2018.


Bērnu aprūpe Cēsu klīnikā

Bērni ir svarīgākais, kas mums šajā dzīvē dots, tāpēc to veselības aprūpei pievēršam īpaši lielu uzmanību. Pie mums, Cēsu klīnikā, Bērnu slimību nodaļā tiek pieņemti pacienti no dzimšanas brīža līdz pat pilngadības sasniegšanai..

Par veselības aprūpi gādā klīnikas pediatri – pieņem katru darba dienu ambulatori no plkst. 8.00 līdz 16.00 Bērnu nodaļā, un no plkst. 16.00 līdz 8.00 dežūrās Uzņemšanas nodaļā. Savukārt, nedēļas nogalē bērnu ārsti pieejami visu diennakti Uzņemšanas nodaļā. Šāds darba grafiks garantē, ka bērnam tiks sniegta medicīniskā palīdzība 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā.

Klīnikā strādājošie pediatri ir specializējušies visa vecuma bērnu slimībās, tāpēc ārstēšana notiek tepat Cēsīs. Jāatzīst, ka ir specifiski un komplicēti gadījumi, kad pacienti tiek pārvesti uz citām ārstniecības iestādēm. Piemēram, bērni līdz 3 gadu vecumam ar nopietnām vēdera dobuma orgānu ķirurģiskām slimībām, vai bērns līdz 8 gadu vecumam ar nopietnām kaulu locītavu sistēmas traumām tiek nosūtīts uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Cēsu klīnikā pacienti tiek apskatīti visos gadījumos un izvērtēts tālākais ārstēšanās process.

__________________________________________________

11.07.2018.

Mūsu Māmiņu skolas grūtniecēm ir iespēja iegūt šos abus žurnālus - "Mammām un Tētiem. Zīdainis"un "Mammām un Tētiem.Bērnudārznieks". Jautā vecmātei Ivetai Reķei.

__________________________________________________

25.06.2018.

Īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumam piemērota atlaide 30% apmērā! (akcija spēkā līdz 2018.gada 1.oktobrim)

__________________________________________________

11.06.2018.

Samazinājušās rindas pie bērnu neirologa!


Cēsu klīnikā palielinājusies pieejamība bērnu neirologa konsultācijām. Tagad ambulatorajām vizītēm pie Dr. Baibas Treijas iespējams pieteikties katru trešdienu no plkst. 8.00 līdz 12.00! Iepriekš pieteikšanās ārsta vizītēm bija iespējama mēneša pirmajā un trešajā trešdienā.

Līdz ar konsultāciju skaita palielināšanos, rinda pie bērnu neirologa ir samazināta vairāk kā par pusotru mēnesi. Tas nozīmē, ka jauni pieraksti tiek veikti nevis uz oktobri, bet sākot jau ar 15.augustu.

Lai gan bērnu neirologa konsultācijas ir pieprasīts pakalpojums, bieži sastopamies ar situāciju, kad netiek atteiktas vizītes gadījumos, kad ārstu tomēr nav iespējams apmeklēt. Tāpēc svarīgi ir laicīgi paziņot par plānu maiņām, lai samazinātu rindu garumu un ļautu ātrāk pieteikties tiem, kuriem vizīte ir paredzēta citā laikā un dienā!

__________

Bērnu neirologs ir ārsts, kurš specializējies nervu, galvas un muguras smadzeņu – to apvalku un asinsvadu slimību diagnostikā un ārstēšanā. Vizītes laikā tiek veikta bērna profilaktiskā apskate, novērtēta normālā fiziskā (runa, kustība, koordinācija, līdzsvars, stāja, gaita) un garīgā attīstība, kā arī kustību aktivitāte un runas attīstība attiecīgajos vecumposmos.

__________________________________________________

08.06.2018.


Šodien, 8.jūnijā, Cēsu klīnikā norisinājās tikšanās sociālā projekta “Soli tuvāk” ietvaros. Notikumā piedalījās visas iesaistītās puses, tai skaitā klīnikas administrācija, klīnikas sociālā darbiniece, Valsts Probācijas dienesta Cēsu filiāles pārstāve, “Soli tuvāk” vadītāja Cēsīs, Cēsu novada bāriņtiesas pārstāve, Pašvaldības policijas pārstāvji, Cēsu sociālie darbinieki un Cēsu sociālā dienesta darbinieki.

Klātesošie tika iepazīstināti ar klīnikas darbību un aktualitātēm, tāpat arī kopā tika apskatītas nodaļas, kuras tieši saistītas ar projektu “Soli tuvāk” jeb sieviešu un bērnu vardarbību ģimenē- Uzņemšanas nodaļu, Bērnu nodaļu, Māmiņu aprūpes kabinetu, Iekšķīgo slimību nodaļu.

Tikšanās laikā diskutēja par sadarbības iespējām, un kā sistemātiski (un kādos gadījumos) ziņot iesaistītajām personām par bērna vai sievietes vardarbības gadījumiem. Tāpat arī ārpus šī projekta ietvariem nākas saskarties ar situācijām, kad sociālā darbinieka vai Valsts policijas un citu organizāciju palīdzība ir būtiska un nepieciešama.

 

Iepriekš rakstīto par projektu uzzini šeit: https://www.facebook.com/cesuklinika/photos/a.230182340781130.1073741829.225335334599164/424627931336569/?type=3

__________________________________________________

08.06.2018.

Cēsu klīnikā pieejamas bērnu endokrinologa konsultācijas bez rindas!


Endokrinologs ir speciālists, kas izmeklē un ārstē bērnus, kuriem ir problēmas ar augšanu, pubertāti, diabētu un citām patoloģijām, kas saistītas ar dziedzeriem un to ražotajiem hormoniem, kas ietekmē visa organisma darbību, piemēram, nodrošinot vielu maiņu, organisma augšanu un attīstību u.t.t.

 

Endokrinoloģe Dr. Jurgita Gailīte pieņem piektdienās, 1x mēnesī!

 

__________________________________________________

07.06.2018.


Saistībā ar arodārsta atvaļinājumu, veselības komisijas nebūs pieejamas no 4.jūnija līdz 3.jūlijam!

__________________________________________________

06.06.2018.

Mēs zinām, kā apvienot patīkamo ar lietderīgo - tas ir masāžas apmeklējums!

 

Masāža tiek rekomendēta veseliem cilvēkiem profilaksei, lai uzturētu labu pašsajūtu, kā arī dažādu, galvenokārt neiroloģisku, slimību ārstēšanai.  CĒSU KLĪNIKA piedāvā ārstniecisko masāžu bērniem no 5 gadu vecuma (ar nosūtījumu bezmaksas pakalpojums) un pieaugušajiem. Pakalpojumu sniedz sertificēts masieris Jānis Bisnieks ( 2. stāva 259.kabinetā )!

Lai pieteiktos pakalpojumam, nepieciešams iepriekšējs pieraksts pa tālruni- 29518234

 

Vairāk info: http://www.cesuklinika.lv/…/arstnieci…/rehabilitacija/masaza

________________________________________________

28.05.2018.

Rakveres slimnīcas medicīnas māsas viesojas Cēsīs!


Piektdien, 25.maijā, Cēsu klīnikā viesojās “Patstāvīgā māsu aprūpes nodaļa” no Rakveres slimnīcas Igaunijā.

Kaimiņvalsts viesi vēlējās apmeklēt klīniku, lai dalītos pieredzes apmaiņā. Vizītes laikā Rakveres māsiņas apskatīja dažādu nodaļu darbību un iepazinās ar jau remontētajām telpām un tām, kurās aktīvi noris pārmaiņas.

Viesi šo vērtē kā patīkamu pieredzi un atlikušo dienu pavadīja ekskursijā pa Cēsīm. 

_________________________________________________

28.05.2018.

Mācības par bīstamajām infekcijām - Cēsu klīnikas rīcība ārkārtas medicīniskajā situācijā


Ceturtdien, 24.maijā, pie mums, Cēsu klīnikā, viesojās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas gatavības plānošanas un koordinācijas nodaļas pārstāves. Semināra mērķis bija pastāstīt par aktuālajām bīstamās infekcijas slimībām, kas reģistrētas pasaulē pēdējo piecu gadu laikā, un soli pa solim iziet cauri gadījuma simulācijai.

Mūsu medicīnas personāls patiesi novērtēja šīs mācības un iesaistījās kvalitatīvās diskusijās, lai pēc iespējas labāk spētu reaģēt situācijās, kad palīdzību nepieciešams sniegt pacientam, kuram ir bīstamu infekciju slimību simptomi, vai infekcija jau diagnosticēta.

Seminārs sākās ar teorētiskās daļas pārskatu un nelielu pamācošu īsfilmu par drošības pasākumiem pirms došanās pie inficētā pacienta. Pēc tam sekoja praktiska nodarbība, kurā klīnikas medicīnas māsas vilka speciālo aizsargtērpu, simulējot situāciju, kad realitātē to būtu nepieciešams vilkt, lai pēc iespējas labāk pasargātu gan sevi, gan pārējos klīnikas pacientus ārkārtas situācijā.

Šādi mācību cikli klīnikā noris periodiski, lai sekotu līdzi jaunākajām tendencēm, atsvaidzinātu zināšanas, un spētu efektīvāk reaģēt ārkārtas situācijās. 

________________________________________________

25.05.2018.

Latvijas Māsu asociācijas Operācijas māsu apvienības izbraukuma konference


Latvijas Māsu asociācijas Operāciju māsu apvienībai ir tāda tradīcija - vienu reizi gadā doties izbraukuma konferencē. Šogad par galamērķi tika izvēlēta Cēsu klīnika.

Atklājot konferenci, Latvijas Māsu asociācijas valdes locekle Ilze Neparte uzrunā: “Šodien pulcējamies skaistā un nozīmīgā laikā – ārā ir pavasaris, viss plaukst un zied, skaists gads Latvijai, un skaists gads tāpat kā Latvijas Māsu asociācijai, tā arī mums, Operāciju māsu apvienībai, svinot savu 30 gadu kopābūšanu. Sveiciens visiem, un lai patīkama diena.”

Konferences programmu atklāja Cēsu klīnikas ķirurgs Dr. Gundars Forstmanis ar prezentāciju par laparoskopiskas trūces operācijas metodēm - klīnikas gadījumu. Tāpat arī galvenā medicīnas māsa Taiga Galeja sniedza nelielu ieskatu klīnikas darbībā, bet trūces laparoskopiskām operācijām. Programmu turpināja lekcijas ne tikai par klīnikas operāciju māsa Ieva Meiere pastāstīja par preoperatīvo aprūpi pie instrumentu apstādi, dezinfekciju, bet arī par inovācijām, jaunumiem un dažādiem risinājumiem ķirurģiskos procesos.

Izbraukuma konferencē kopā piedalījās 47 operāciju māsas, māsu palīgi no Rīgas, Rēzeknes, Jelgavas, Cēsīm, Lielvārdes novada, Tukuma, Ogres, Alūksnes un Aizkraukles novada.

Paldies par kvalitatīvām diskusijām un patīkamu kopābūšanu!

________________________________________________

22.05.2018.


Mēs ne vienmēr spējam būt klāt tuviniekiem pēcoperāciju periodā, vai citās situācijās,  kad nepieciešama medicīniska aprūpe.

Cēsu klīnika piedāvā sniegt profesionālu palīdzību- rūpēties par Jūsu tuvinieku tepat nodaļā, jeb īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumu, kurā ietilpst:

 • aprūpes komandas (virsmāsa, medicīnas māsa, sociālais darbinieks, māsu  palīgs/sanitārs) vizīte pie Klienta ne retāk kā vienu reizi dienā;
 • medicīnas māsas novērtēta un plānota, Klienta stāvoklim atbilstoša, ikdienas aprūpe kopā ar māsu palīgu/ sanitāru;
 • klienta veselības stāvoklim atbilstoša ēdināšana trīs reizes dienā;
 • ģimenes ārsta nozīmēto medikamentu ievade;
 • sociālā darbinieka pirmreizēja vizīte/ konsultācijas;
 • klienta un tuvinieku izglītošana par Klienta pašaprūpes spējām.

Tāpat nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināti arī tehniskie pārvietošanās palīglīdzekļi, ģimenes ārsta un speciālistu konstultācijas un neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Par Pakalpojuma saņemšanas laiku vienojas ar Iekšķīgo slimību nodaļas virsmāsu darba dienās no plkst. 9.00 – 16.00, vai zvanot pa tālr. 64125368, vai elektroniski isap@cesuklinika.lv.

 

Vairāk par pakalpojumu lasi: http://www.cesuklinika.lv/lv/arstnieciba/islaicigas-socialas-aprupes-pakalpojums 

_________________________________________________

21.05.2018.

Cēsu klīniku izvēlējās pēc kolēģa ieteikuma


 Kārlis Pētersons ir viens no jaunajiem dežūrķirurgiem klīnikas Uzņemšanas nodaļā.

Savu rezidentūru Kārlis iziet Rīgā, bet darba gaitas par dežūrķirurgu uzsācis Cēsu klīnikā, kurā nonācis pēc kolēģu ieteikumiem, kuri guvuši klīnikā vai nu darba, vai rezidentūras pieredzi. Jautāts par abu medicīnas iestāžu priekšrocībām, Kārlis min, ka savs šarms ir arī Cēsu klīnikā - nav tā plūsma tik liela, var strādāt nedaudz relaksētāk un pacientam pievērsties vairāk individuāli, aprunāties. Tāpat Pētersons novērtē arī Cēsis kā pilsētu, tās Gaujas krastus, vecpilsētu, viduslaiku pili, kā arī kultūras dzīvi.

Jautāts, kā izvēlējās ceļu līdz savai profesijai, Kārlis stāsta: “Sākumā vēlējos kļūt par sporta ārstu, tālāk turpināt mācības Igaunijā, Tartu, bet, kamēr mācījos Latvijā, tikmēr tur šo starptautisko programmu aizvēra. Pa to laiku domas no sporta medicīnas jau bija aizvirzījušās uz ķirurģiju, pēc tam specifiskāk uz uroloģiju. Tā šobrīd esmu jau 2.gada rezidents uroloģijā. Šis medicīniskais virziens ietver vairākas specialitātes- endoskopiskā uroloģija, vienkārši konsultants jeb andrologs, ķirurģiskais virziens, kas interesē vairāk arī mani.”

Pēc mācībām, rezidentūras un darba gaitām jaunajam dežūrķirurgam nedaudz atliek laika arī vaļaspriekiem - rudens, ziemas sezonā Kārlis atvēl laiku medībām, bet vasarā labprāt braukā ar velosipēdu.

________________________________________________

18.05.2018.

  Cēsu klīnika kā pievilcīgākais variants profesionālai pieredzei  


Gustavs Laurāns ir Rīgas Stradiņa universitātes pirmā gada rezidents ķirurģijā, kurš savas darba gaitas kā dežūrķirurgs uzsācis pie mums, Uzņemšanas nodaļā.

“Mans ceļš uz medicīnu sākās ar interesi par praktiskām darbībām tieši ar cilvēkiem, vēlējos, lai tas, ko es daru, cilvēkiem dzīvē varētu noderēt. Tāpat arī vairāk iedziļinājos ķīmijā un bioloģijā - tā nonācu līdz medicīnai,” Gustavs stāsta par aizsākumiem medicīnas nozarē. Šobrīd jau aizritējuši vairāk kā seši gadi medicīnas studijās. Pēdējos kursos rezidents sācis domāt, ko darīt tālāk, izvēlē bija divas iespējas - vai nu terpija, vai ķirurģija. Gustavu terapija nevilināja, tāpēc kā savu pamata profesiju izvēlējās apgūt vispārīgo ķirurģiju, vairāk interesē tieši vēdera jeb abdominālā ķirurģija.

“Līdz ar rezidentūras sākumu, uzsāku arī dežūrķirurga gaitas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā. Es novērtēju Stradiņu slimnīcas iespējas un visu to, ko sniedz šī pieredze. Taču tajā pašā laikā arī domāju par praktisko zināšanu nostiprināšanu citā pilsētā, tāpat arī nākotnē ir doma pārcelties dzīvot ārpus Rīgas, respektīvi, paplašināt redzes loku un paskatīties, kā ir citās slimnīcās. Palēnām pētīju iespējas, un Cēsis likās vispievilcīgākā pilsēta ne tikai tāpēc, ka citas jau ir piesātinātas ar rezidentiem, bet arī tāpēc, ka šeit ir laba vide un patīkama, pievilcīga apkārtne,” tā Gustavs stāsta par ceļu līdz Cēsīm.

Jautāts, kā iespējams salīdzināt pieredzi abās slimnīcās, Gustavs min, ka Cēsu klīnikā dežūru laikā sastopas ar gana daudz traumām - pacienti ir, un ir ko darīt. “Varbūt lielākā pilsētā ir pieejamas plašākas izmeklējumu iespējas visu diennakti, bet Cēsīs liek domāt no klīniskā viedokļa, un es pats varu apsvērt, kas pacientam kaiš, un veltīt lielāku uzmanību, vairāk pievērsties traumai un rūpīgāk iedziļināties, un nepalaist garām kādu kļūdu, kuru var nepamanīt lielākas slimnīcas intensīvākā pacientu plūsmā,” stāsta Gustavs un uzsver, ka līdzšinējā pieredze klīnikā ir patīkama un uz šādas nots arī turpinās darboties.

Domājot par tālākiem plāniem, Gustavs par svarīgāko uzskata apgūt praksi pēc vislabākās gribēšanas, un atzīst, ka teorētiskās zināšanas iespējams papildināt jebkurā laikā. Iespējams, kādā mirklī plāno savu rezidentūru turpināt arī šeit, bet tas ir tikai laika jautājums.

 

Pa vidu sešām dežūrām Laurāns paspēj atrast laiku arī vaļaspriekam- riteņbraukšanai, ko uztver vairāk kā hobiju un brīvā laika pavadīšanu, un iesmej: “Kā saka- pēc dežūrām stundu paguli un esi attapies”.

 __________________________________________________

14.05.2018.

"Medmāsa ir ne tikai palīgs ārstam, bet arī sabiedrības skolotājs." 

Noskaties, kā mums gāja Starptautiskajā Māsu dienā!


__________________________________________________

14.05.2018.

Arvien vairāk jauno ārstu novērtē reģionālās slimnīcas.

Re:TV sižets par pediatru piesaisti Cēsu klīnikā (sākuma laiks 6:14)


__________________________________________________

07.05.2018.

Starptautiskā Māsu diena Cēsu klīnikā


Piektdien, 11.maijā, no plkst. 10.00 līdz 13.30 pie Cēsu klīnikas norisināsies dažādas bezmaksas aktivitātes saistībā ar Starptautisko Māsu dienu. Programmas ietvaros paredzētas četras konsultāciju stacijas par ikdienā nozīmīgām tēmām, kurās klīnikas medicīnas māsas sniegs gan informatīvas konsultācijas, gan praktiskas nodarbības.

Infekciju slimību un kontroles māsa Evija Šmite sniegs konsultācijas saistībā ar roku higiēnu. Cik bieži, kad un kur mazgāt rokas/ievērot higiēnu gan pieaugušajiem, gan bērniem, un kādas būs izrietošās sekas, ja higiēna netiks ievērota.

Pirmās palīdzības stacijā pie Internās aprūpes māsas Marijas Ozolas būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas insulta un infarkta atpazīšanā. Bet NMP un uzņemšanas nodaļas māsas Dagnijas Žukovskas vadībā saņemt praktiskas mācības situācijā - ko darīt ja piesūkusies ērce.

Diabēta konsultāciju stacijā varēs aprunāties ar endokrinoloģijas aprūpes māsu Mirdzu Krūmiņu par uzturu un ūdens lietošanas nozīmi veselībā, kā arī izmērīt cukura līmeni asinīs.

Savukārt Kardioloģijas stacijā ķirurģijas nodaļas virsmāsas Gintas Poriņas un Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra virsmāsas Birutas Zelčas vadībā varēs izmērīt asinsspiedienu un aprunāties par vingrošanas un dažādu aktivitāšu nozīmi ikdienā.


Starptautiskā Māsu diena tiek atzīmēta visā pasaulē katru gadu 12.maijā saistībā ar Florensas Naitingeilas – māsu profesijas pamatlicējas dzimšanas gadadienu. Viņa ir devusi būtisku ieguldījumu māsu profesijas attīstībā. Florensa Naitingeila formulēja māsu profesijas pamatmērķus un bija pirmā, kas uzsvēra, ka māsas prioritārais uzdevums ir pacienta aprūpe. Viņas iesāktais virziens - atbalstīt veselības kopšanu un novērst slimības - kā galvenais mērķis turpinās arī mūsdienu māsu praksē.


2018.gada Starptautiskās Māsu dienas moto ir ”Māsu vadošā balss – Veselība ir cilvēktiesības”.

_______________________________________________

26.04.2018.

Svarīga ir līdzdalība!


Ne tikai šobrīd, bet vienmēr aktuāla ir bijusi tēma par sievietes vardarbību ģimenē. Arī Cēsu klīnika ir iesaistījusies iniciatīvā pretvardarbibu.lv un projektā „Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbile uz vardarbības pret sievietēm gadījumiem”, kuras mērķis ir ne tikai sniegt ģimenes vardarbībā cietušajiem informāciju par aizsardzības un atbalsta iespējām, bet arī veicināt sadarbību starp pašvaldību sociālajiem darbiniekiem, policiju un medicīnas personālu.

Iesaistoties projektā, Cēsu klīnikas personāls un sociālais darbinieks sniedz palīdzību vardarbībā cietušajām sievietēm sniedzot atbalstu un aprunājoties, iedrošinot neklusēt un lūgt palīdzību. Tāpat, mediķi veido sadarbību ar sociālajiem dienestiem un policiju jebkāda veida vardarbības situācijās.

Cēsu klīnikas sociālā darbiniece uzsver, ka sadarbību ar pašvaldību sociālajiem dienestiem un policiju turpinās arī pēc projekta, jo šis ir gana nozīmīgs temats, lai nepaliktu neievērots.

_________________________________________________

23.04.2018.

Cēsu klīnikas administrācijas darba laiks vasaras sezonā (02.05.2018-30.09.2018.)

Pirmdiena: 8.00-18.00 (pārtraukums 30min)

Otrdiena,Trešdiena, Ceturtdiena: 8.00-16.30 (pārtraukums 30min)

Piektdiena: 8.00-14.30 (bez pārtraukuma)

__________________________________________________

20.04.2018.

Pirmdien, 30.aprīlī, Cēsu klīnikā norisināsies klīnikai piederošās, saimnieciskajā darbībā neizmantojamās kustamās mantas - medicīniskās iekārtas ar aprīkojumu un transportlīdzekļu atsavināšanas izsole.

 

 
Interesentiem lūdzam izskatīt izsoles noteikumus-http://www.cesuklinika.lv/lv/aktualitates/izsoles
_______________________________________________

18.04.2018.

30.aprīlī Cēsu klīnika strādā pēc kalendārā plāna- pilnu darba dienu!

_______________________________________________

16.04.2018.

Jaunie ārsti pozitīvi vērtē Cēsu klīniku!


No aprīļa Cēsu klīnikas Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļā darbu sāk reanimatoloģe/anestezioloģe Maija Apine. Savu ceļu līdz klīnikai jaunā speciāliste atradusi pateicoties citu ārstu ieteikumiem. 

Paralēli rezidentūrai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS), kur apgūst specializāciju - anesteziologs/reanimatologs, Maija izvēlējās Cēsu klīniku kā vietu, kur strādāt savā profesijā, stažēties savā specializācijā. “Šeit ir pavisam citādāk kā lielā slimnīcā – telpas mājīgākas, atmosfēra daudz patīkamāka. Tāpat arī kolektīvs ir draudzīgs un pretimnākošs,”atzīst Maija un uzsver, ka arī Cēsīm kā pilsētai ir savs šarms.

______________________________________________

10.04.2018.

Cēsu klīnikā darbu uzsāk rezidente Ķirurģijas nodaļā


No aprīļa sākuma, rotācijas cikla laikā, uz praktiskām mācībām Cēsu klīnikas Ķirurģijas nodaļā darbu uzsāk 4.gada rezidente Baiba Gabrāne. Topošās speciālistes mācību bāze ir Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, taču katru otro mēnesi Baiba praktiskās zināšanas papildinās Cēsu klīnikā.

Darba laikā rezidente iesaistās Ķirurģijas nodaļas darbā, asistē dienas stacionāra operācijās un ambulatorās pacientu pieņemšanās, kā arī strādā dežūrās, lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību (NMP) Uzņemšanas nodaļā. Pati Baiba Gabrāne atzīst: “Grūti salīdzināt darbu lielākajā iestādē, kas nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību, ar praktisku darbību lokālā slimnīcā. Tāpat grūti salīdzināt ikdienā veicamos uzdevumus, piemēram, nodaļā ar pacientiem un NMP dežūrās.”  Par Baibas ikdienas darba gaitām Ķirurģijas nodaļā ir atbildīgs apmācīt tiesīgais ārsts – ķirurgs Gundars Forstmanis. 

Arī no Cēsu domes puses tiek sniegts jaunajiem speciālistiem - dzīvoklis, kurā uzturēties laikā, kamēr rezidents strādā Cēsu klīnikā.

_______________________________________________

06.04.2018.

Cēsu klīnikā piesaistīti seši jauni pediatri


Lai nodrošinātu bērnu veselības pakalpojumu pieejamību, no aprīļa sākuma Cēsu klīnikā esošo divu pediatru kolektīvu papildina seši jauni ārsti - pediatri, kas specializējušies bērnu slimībās. Jauno ārstu piesaiste bērniem nodrošina medicīniskās palīdzības saņemšanu visu diennakti.

Turpmāk Cēsu klīnikā valsts apmaksāta pediatru konsultācija pieejama klātienē no plkst. 8.00 līdz plkst. 18.00 darba dienās stacionāra un ambulatoro pacientu aprūpei Bērnu nodaļā, bet atlikušo diennakts laiku Uzņemšanas nodaļā. Valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa pauž: “Esam gandarīti par iespēju papildus pamatdarbā strādājošiem ārstiem, starp kuriem divi ir jaunie speciālisti pēc rezidentūras, vēl blakus darbā piesaistīt jaunus ārstus diennakts dežūru nodrošināšanai. Līdz ar ārstu skaita papildināšanu turpināsim pildīt vienu no pašvaldības vadmotīviem- Cēsis kā izcila vieta ģimenēm un bērniem.”

Pavasaris ir laiks, kad bērnu veselībai jāpievērš pastiprināta uzmanība. Aprīlis ir alerģiju un bronhītu mēnesis - ja māc raizes par bērna veselību, Cēsu klīnikā  iespējams konsultēties ar bērnu pneimonologu. Savukārt problēmas ar bērna augšanu, pubertāti, diabētu un citām patoloģijām skaidro ārsts- bērnu endokrinologs. Tāpat profilaktiskās apskates un konsultācijas vecākiem sniedz bērnu neirologs. 

Cēsu klīnika piedāvā plašu pakalpojumu spektru bērniem no pirmajām dzimšanas dienām līdz pilngadības sasniegšanai. Iespējams saņemt ne tikai pediatra konsultācijas, bet arī diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību akūtu saslimšanu gadījumos, bērnu izmeklēšanu, ieilgušu un hronisku slimību saasinājumu ārstēšanu, nepieciešamības gadījumā citu speciālistu konsultācijas un diagnostikas pakalpojumus. 

_____________________________________________

06.04.2018.

Cēsu klīnikā darbu uzsāk rezidente Ķirurģijas nodaļā


No 3.aprīļa, rotācijas cikla laikā, uz praktiskām mācībām Cēsu klīnikas Ķirurģijas nodaļā darbu uzsāk 4.gada rezidente Baiba Gabrāne. Topošās speciālistes mācību bāze ir Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, taču katru otro mēnesi Baiba praktiskās zināšanas papildinās Cēsu klīnikā.

Darba laikā rezidente iesaistās Ķirurģijas nodaļas darbā, asistē dienas stacionāra operācijās un ambulatorās pacientu pieņemšanās, kā arī strādā dežūrās, lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību (NMP) Uzņemšanas nodaļā. Pati Baiba Gabrāne atzīst: “Grūti salīdzināt darbu lielākajā iestādē, kas nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību, ar praktisku darbību lokālā slimnīcā. Tāpat grūti salīdzināt ikdienā veicamos uzdevumus, piemēram, nodaļā ar pacientiem un NMP dežūrās.”  Par Baibas ikdienas darba gaitām Ķirurģijas nodaļā ir atbildīgs apmācīt tiesīgais ārsts – ķirurgs Gundars Forstmanis

Arī no Cēsu domes puses tiek sniegts materiāls un finansiāls atbalsts jaunajiem speciālistiem- dzīvoklis, kurā uzturēties laikā, kamēr rezidents strādā Cēsu klīnikā.

_________________________________________

22.03.2018.

Klīnikas prioritātes šim gadam: pakalpojumu kvalitāte, pacientu komforts!


2018.gadam esam izvirzījuši vairākas prioritātes, lai ne tikai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, bet arī pieejamību, komfortu un patīkamu atmosfēru ārstniecības procesā, par to vairāk lasi http://www.cesis.lv/lv/sakums/aktualitates/pasvaldiba/klinikas-prioritates-sim-gadam--pakalpojumu-kva

 

Tāpat, lai sasniegtu mērķus, tai skaitā pacientu un darbinieku drošību un medicīnisko pakalpojumu kvalitāti, 2017.gadā klīnikā iegādātas 25 jaunas medicīnas tehnoloģijas, kā arī personālu papildinājuši 18 jauni ārsti. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir medicīnas personāla zināšanu  līmenis. Tādēļ, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, Cēsu klīnikas darbinieki 176 reizes izmantojuši iespēju papildināt savas profesionālās prasmes un celt kvalifikāciju dažādos kursos un semināros, ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs!

__________________________________________________

19.03.2018.

Cēsu klīnikā paplašinātas operāciju iespējas


Cēsu klīnikā pirmo reizi veikta operācija, izmantojot harmonisko skalpeli un laparoskopu, kas ļauj viena liela griezuma vietā veikt vairākus mazākus. Jaunais instruments paplašinās to operāciju iespējas, ko slimnīcā var veikt, un turpmāk pacientiem ievērojami atvieglos atlabšanas procesu pēc operācijas.

Pacientei izdarītā operācija tika veikta, lai izveidotu resnās zarnas stomu. Kā norādīja Cēsu klīnikas ķirurgs, sievietei veiktā operācija iepriekš būtu bijusi iespējama vien tad, ja izdarītu konvenciālo jeb parasto operāciju laparotomiju, kur divdesmit līdz divdesmit piecu centimetru garumā tiek veikts iegriezums. Savukārt ar jauno instrumentu tas nav nepieciešams: „harmoniskais skalpelis un šuvēji laparoskopiskām operācijām ļauj šo operāciju veikt laparoskopiski, tas nozīmē - ar mazām incīzijām jeb griezieniem ievada vēdera dobumā instrumentus, un ķirurgs skatās ekrānā, jo laparoskops – tās ir mūsu acis.”

Harmoniskais skalpelis ir ultraskaņas aparatūra, kas paredzēta mazāk traumējošai audu pārdalīšanai. Tā kā vien viena liela griezuma vietā ir vairāki mazāki, tad operācijas process ir ātrāks, notiek mazāk asiņošanas, rada papildu drošību gan pacientam, gan operatoram. Savukārt pacienta atveseļošanās laikā ir mazāk sāpju, kā arī infekcijas briesmas nav tik lielas nekā ar konvenciālo operācijas metodi.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu ārstēšanu, pērnajā gadā Cēsu klīnikā iegādāts arī citas tehnoloģijas: endoskopijas iekārta, ultraskaņas instrumentu mazgājamā mašīna un cits operāciju zāles aprīkojums. Tāpat tiek iegādātas jaunas fizikālās terapijas tehnoloģijas pieprasītākajām procedūrām, piemēram, magnetoterapijai, kas pacientiem palīdz novērst sāpes un veicina drīzāku atlabšanu.

__________________________________________________

14.03.2018.


__________________________________________________

08.03.2018.

Cēsu klīnikas personāls pilnveido savas profesionālās kompetences!


Pirmdien, 5.martā, Cēsu klīnikā norisinājās pirmā no trijām mācību programmas “Komandas loma pacienta drošības un ārstniecības procesu kvalitātes nodrošināšanā” lekcijām. Tajā piedalījās 45 Cēsu klīnikas ārsti, nodaļu virsārsti, nodaļu virsmāsas, medicīnas māsas un Vidzemes zonas NMP dienesta ārstu palīgi un māsas. Nākamajā lekcijā plānots dalībnieku skaits līdz 85 ārstniecības personām.

Mācību programmā paredzētas trīs lekcijas, kuru mērķis un galvenais uzsvars ir uz komandas darbu ārstniecības procesos. Efektīvākai zināšanu apguvei, tiek izmantotas dažādas interaktīvas metodes, tai skaitā video , grupu darbi, situāciju analīze un diskusijas. Pirms katra nodarbību cikla personālam jānoklausās aptuveni divu stundu gara teorētiskā materiāla audiolekcija, lai sekmētu kvalitatīvākas diskusijas klātienē un pilnvērtīgāku programmas apguvi.

 

Cēsu klīnikā lekcijas plānotas 5., 13., un 26.martā. Mācību programma tapusi sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitātes pasniedzējiem un Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu.

__________________________________________

06.03.2018.

Cēsu klīnikā starptautisks seminārs ķirurgiem un paraugoperācijas!


Pirmdien, 5.martā, Cēsu klīnikā norisinājās seminārs ķirurgiem “Bioloģiski inerta materiāla trūču tīkliņu pielietošana efektīvās porainības palielināšanai iegurņa un ventrālo trūču plastikai ar samazinātu svešķermeņa efektu pacientiem”. Semināru un paraugoperācijas vadīja profesore un ķirurģe no Zviedrijas- Dr. Johanna Osterberga.

Cēsu klīnika ir strauji virzījusies uz priekšu ne tikai tehnoloģiju attīstībā, bet arī kvalitatīvā ķirurģijā, kurā ar profesionāla personāla un medicīnas iekārtu palīdzību tiek izmantotas mūsdienām atbilstošākās metodes. Ņemot vērā šos argumentus, klīnika tika atzīta kā advancēta vieta starptautiskam semināram, kurā piedalījās 12 ķirurgi no Vidzemes reģiona un citām tuvākajām ārstniecības iestādēm.

Dr. Osterberga pasniedza lekcijas, kas saistītas ar cirkšņa trūces un IPOM operāciju specifiku. Semināra programmā tika ietvertas arī divas, ar semināra tematiku saistītas, paraugoperācijas. Tās praktiski veica klīnikas viese, Zviedrijas ķirurģe, asistējot Cēsu klīnikas ķirurgam Dr. Plīkšam. 

Iepriekš šādā pieredzes apmaiņā uz citām valstīm, tai skaitā Angliju un Vāciju, bija devušies Cēsu klīnikas ķirurgi. Šoreiz bija tas gods uzņemt viesus un vadīt semināru tepat Cēsīs.

 _________________________________________________

02.03.2018.

Cēsu klīnikā uzsākts telpu remonts!


Ceturtdien, 1.martā, uzsākts atsevišķu Cēsu klīnikas telpu remonts. Līdz šī gada jūlijam no jauna tiks izbūvētas kafejnīcas telpas diagnostikas korpusa pirmajā stāvā, ārstniecības korpusa otrā stāvā ķirurģijas nodaļas telpās  izbūvētas divas trīsvietīgas un četras vienvietīgas palātas ar WC un dušu, trešajā stāvā endoskopijas izmeklējumu kabinets ar palīgtelpām, ceturtajā stāvā divas tualetes.

Būvdarbu laikā tiek veikti visi aizsardzības pasākumi, lai norobežotu darba zonas un samazinātu pacientu neērtības, atrodoties klīnikas telpās. Telpu pārbūvē, protams, ietverti arī demontāžas darbi. Lai būtu iespējams efektīvāk organizēt ikdienas ritmu un radītu mazāku diskomfortu klīnikas pacientiem, pārbūve ar augstāku trokšņa līmeni tiek veikta laika posmā no plkst. 14.00 līdz 19.00.

Realizēt remontdarbus strādājošā ārstniecības iestādē ir sarežģīti, un tas prasa iecietību un sapratni gan no pacientiem, gan personāla. Projekts tiek realizēts ar mērķi uzlabot ārstēšanās vidi un komfortu mūsu klientiem jau šī gada laikā, tādēļ visiem kopā jāsamierinās ar šīm īslaicīgajām neērtībām.

Remontējamo telpu pārbūves projektēšana veikta 2017. gadā. Minēto telpu tehniskais stāvoklis un funkcionālā nepieciešamība tika izvērtēta kā pirmā nepieciešamība, kas veicama, negaidot ERAF projekta realizāciju, kad telpu remontu sagaidīs pārējās ārstniecības korpusa vēl nerenovētās telpas. 

Atklāta konkursa kārtā “Cēsu klīnikas telpu remonts, pandusa izbūve un kanalizācijas stāvvada vienkāršotā atjaunošana” būvdarbu līgums slēgts ar iepirkuma uzvarētājiem, firmu SIA “SANART”.

 _________________________________________________

15.02.2018.

Ēnu diena godam pavadīta!


Šogad Cēsu klīniku kā vietu savas nākotnes profesijas izzināšanai izvēlējās 13 "ēnas"!

Meitenes no Vecpiebalgas, Liepas, Cēsīm, Balviem, Āgneskalna, Limbažiem un Mālpils izrādīja vēlmi ēnot Cēsu klīnikas ārstējošos ārstus un māsiņas, tai skaitā pediatrus, bērnu aprūpes māsiņas, ķirurga un traumatologa profesijas pārstāvjus, aktīvi darbojās ne tikai Uzņemšanas un Iekšķīgo slimību nodaļā, bet arī kopā ar fizioterapeiti Māru!

 

Patiess prieks par izrādīto iniciatīvu un interesi medicīnas nozarē! Ceram, ka iespēja pabūt kopā ar Cēsu klīnikas ārstiem deva plašāku priekšstatu par izvēlētās profesijas specifiku!

________________________________________________

Piesakies kādai no savām sapņu profesijām!


14.februārī Latvijā norisināsies Ēnu diena, kuras ietvaros jauniešiem būs iespēja satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem!

Arī CĒSU KLĪNIKA piedāvā iespēju kļūt par "ēnu" fizioterapeitei Mārai Krūzei, iekšķīgo slimību nodaļas ārstam, ķirurgam un citiem ārstējošo personu pārstāvjiem. Pilnu vakanču sarakstu meklē- http://enudiena.lv/vakances?search=&field=908&profession=&organization=1995&region=&p=1&sort=default 

__________________________________________________

29.01.2018.

No 29. janvāra izmaiņas pierakstam uz endoskopisko diagnostiku- turpmāk izmeklējumiem iespējams pieteikties caur reģistratūru, zvanot uz 64125634, vai izmantojot e-pierakstu!

__________________________________________________

29.01.2018.

(Informē Jolanta Vaido, Vidzemes slimnīcas Attīstības un mārketinga nodaļas vadītāja)

Parakstīti sadarbības līgumi ar Vidzemes reģiona ārstniecības iestādēm

Lai reģiona iedzīvotājiem nodrošinātu vienotu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un plānošanu, pieejamu,  savlaicīgu un kvalitatīvu medicīnisko palīdzību, Vidzemes slimnīca noslēgusi sadarbības līgumus ar lielākajām Vidzemes reģiona ārstniecības iestādēm.

Līgumi paredz nodrošināt informācijas apmaiņu starp slimnīcām par medicīnisko pakalpojumu rindu garumiem un iedzīvotāju informēšanu par pakalpojumu pieejamību sadarbības teritorijā, attīstīt sadarbību pakalpojuma kvalitātes kontroles, pacientu drošības un citās jomās, kā arī izveidot vienotu kārtību, kādā notiek pacientu kustība starp šīm ārstniecības iestādēm.

Parakstītie līgumi ar  Cēsu klīniku un Alūksnes slimnīcu ir rakstiski apliecinājumi tam, ka slimnīcas domā par  savstarpējās sadarbības uzlabošanu un pilnveidošanu ar mērķi pietuvināt veselības aprūpes pakalpojumus un to pieejamību  Vidzemes reģiona iedzīvotājiem viņu dzīves vietai.  Līgumi papildus veicinās vairāku ar veselības aprūpi saistītu jautājumu efektīvāku risināšanu, tai skaitā, personālresursu un medicīnas tehnoloģiju optimālāku  izmantošanu.

__________________________________________________

28.01.2018.

Jaunie vecāki ne reti satraucas, kā pareizi turēt un darboties ar bērniņu, lai nenodarītu tam pāri.

Piesakies mazuļa hendlinga nodarbībai sertificētas fizioterapeites Māras Krūzes vadībā un izkliedē raizes!

 

Uz nodarbību nepieciešams ņemt līdzi lāci, lelli vai kādu citu rotaļlietu, kas ir vismaz 50 cm gara.
Nodarbības cena - 7 EUR.

 

Lai pieteiktos zvani pa tālr.: 64125743 vai raksti uz maminuskola@cesuklinika.lv!

__________________________________________________

24.01.2018.

Līdz ar 2018.gada iestāšanos, ir mainījušās cenas dažādiem pakalpojumiem. Aicinām būt informētiem un, pirms apmeklējat Cēsu klīniku, ieskatīties cenrādī!

__________________________________________________

08.01.2018.

Garīgās veselības dienas centrs atsāk savu darbību!

No 8. janvāra Garīgās veselības centra dienas stacionāra darba laiks:

 

 • Pirmdien no plkst. 8.00 - 15.00 
 • Otrdien no plkst. 8.00 - 15.00
 • Trešdien no plkst. 8.00 - 15.00

 

Ar ārstu psihiatru darba laikiem iespējams iepazīties šeit!

__________________________________________________


 13.12.2017.

Katram no grūtniecības laikā veiktajiem izmeklējumiem ir sava nozīme.

Ar augļa sirds toņu un dzemdes aktivitātes pierakstu jeb kardiotokogrāfijas (KTG) palīdzību vecmāte vai ginekologs var precīzāk izvērtēt vēl nedzimušā bērniņa labsajūtu un veselības stāvokli. Augļa sirdsdarbības pieraksts un tā izvērtēšana jāveic laikā no 38. līdz 41. grūtniecības nedēļai.


Uzzināt bērniņa labsajūtu iespējams arī CĒSU KLĪNIKA Grūtnieču aprūpes kabinetā.
KTG pierakstu veic iepriekš piesakot vizīti zvanot - 64125743 (katru darba dienu no 10.00 līdz 15.00).

Ja grūtnieci uz vizīti ir nosūtījis ārsts, kas ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, KTG pieraksts ir bezmaksas, bet, ja nosūtījuma nav, tad šis pakalpojums izmaksā 9 EUR.

__________________________________________________

13.11.2017.

Gripas sezona tuvojas!

Ik gadu gripa skar lielu daļu ne tikai Latvijas, bet arī pasaules iedzīvotāju. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka pagājušā  2016.–2017.gada gripas sezonā saslimušo skaits ar gripu bija gandrīz divas reizes lielāks nekā iepriekšējā sezonā un gripas izraisīto pneimoniju skaits, kad bija nepieciešama pacientu hospitalizācija, bija par trešdaļu lielāks nekā 2015.–2016. gada sezonā. Vissmagāk gripa skāra gados vecākus cilvēkus. 


Latvijā ir vieni no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā (katru gadu pret gripu vakcinējas mazāk nekā 1% Latvijas iedzīvotāju un vecuma riska grupā virs 65 gadiem –  no 2% līdz 4%), tāpēc, lai pasargātu sevi no gripas, vakcinācija ieteicama ikvienam, tomēr SPKC epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks (vairāk info: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/500 ).


Gripa ir akūta vīrusu infekcija, kas rudens–ziemas periodā ātri izplatās no cilvēka uz cilvēku. Gripas vīrusu infekcija skar augšējos elpceļus un plaušas. Gripa izraisa no  vieglas līdz smagai saslimšanai un dažreiz var izraisīt nāvi. Gripas komplikācijas var būt bakteriāla pneimonija, vidusauss un deguna blakus dobumu infekcijas, kā arī hronisku slimību, piemēram, sirds mazspējas, astmas vai diabēta saasināšanās. 


Lai pasargātu sevi un apkārtējos, Cēsu klīnika piedāvā iespēju vakcinēties pret gripu /Vaxigrip Tetra/.

Vakcinācijas cena- 14.50 EUR

Pakalpojumu var saņemt NMP un uzņemšanas nodaļā ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumukatru dienu no plkst. 8.00 – 18.00


 

Ja nav nosūtījuma, tad pirms vakcinācijas apskati veic NMP un uzņemšanas nodaļas dežūrinternists, kā maksas pakalpojumu ar 50% atlaidi. Lūgums līdzi ņemt potēšanas pasi.

___________________________________________________

18.10.2017.

Rudens ir laiks, kad ikvienam no mums ir jārūpējas par savu veselības stāvokli, bet jo vairāk uzmanības jāpievērš pašiem mazākajiem! Noskaties video un iepazīsties ar pakalpojumu spektru, kas pieejams tikko dzimušiem bērniņiem līdz pat pilngadības sasniegšanai!

Saņem atbildes uz daudziem jautājumiem, piemēram, kas nepieciešams pašiem mazākajiem pacientiem? Vai klīnikā varu nakšņot kopā ar savu bērnu? Kādos laikos iespējams nākt pie pediatra uz ambulatoru pieņemšanu? u.c.

Sākuma laiks sižetam - 6:25 


 

 

__________________________________________________

13.10.2017.

Cēsu klīnikas valdes priekšēdētāja Dr.Ingūna Liepa un kolektīvs  sveic jaunos sertificētos speciālistus - pediatri Dr. Ingu Strazdu un internisti Dr. Martu Grūbi!


__________________________________________________

11.10.2017.

Cēsu klīnikas kolektīvam Iekšķīgo slimību nodaļā pievienojusies jauna ārste, 

sertificēta interniste, Marta Grūbe!

Uz ilgstošu un veiksmīgu sadarbību!

    

__________________________________________________
10.10.2017.

Izmantojiet iespēju!!!
Cēsu klīnikā  bez rindas iespējams  pieteikties uz
   ultrasonoskopiju vēdera dobumam.
__________________________________________________
10.10.2017.

          

Vidzemes koncertzāle “Cēsis” kamerzālē 6. oktobrī notika mūsu kolēģes Iekšķīgo slimību nodalas māsas Sarmas Eneres grāmatas “ Pusceļa pietura” atvēršanas svētki. Svētku sajūtu, kopā ar Sarmu Eneri ,papildināja Neredzīgo biedrības amatieru teātris “Aina”, režisore Aina Karele un vīru vokālais ansamblis.  


__________________________________________________
28.09.2017.

JAUNAS TEHNOLOĢIJAS LABĀKAM REZULTĀTAM – 

Septembrī Cēsu klīnikā viesojās laikraksta Druva pārstāve Monika Sproģe , kura apmeklēja mazinvazīvās ķirurģijas dienas centru, tikās ar ķirurģijas speciālistiem, kuri strādā šajā centrā ar jaunajām tehnoloģijām.

“Medicīna ir viena no jomām, kur jaunas tehnoloģijas var ne vien atvieglot ārsta dzīvi, ļaujot viņam profesionāli pilnveidoties, bet arī kvalitatīvāk aprūpēt pacientu “, uzsver valdes priekšsedētāja Ingūna Liepa.

“Nepārtraukti notiek darbs pie mazinvazīvās ķirurģijas pilnveidošanas, tapēc klīnika iegādājusies harmonisko skalpeli – iekārtu, ar kuras palīdzību audus pārdala ar ulstraskaņu. Jaunais instruments ir daudz saudzīgāks audiem un mazāk tos bojā”, skaidro Cēsu klīnikas valdes priekšēdētāja Ingūna Liepa, akcentējot, ka manipulācija ar jauno instrumentu paaugstina pacientu drošību un samazina asiņošanas riskus.

“Par mazinvazīvām izmeklēšanas metodēm ir uzskatāmas ari gastrointestinālās endoskopijas jeb barības vada, kuņģa, divpadsmitpirkstu un resno zarnu izmeklējumi. Šī ir visprecīzākā metode agrīnai kuņģa un zarnu trakta slimību diagnostikai un ārstēšanai,” informē Cēsu klīnikas Ķirurģijas nodaļas virsārsts ,flebologs, endoskopists Voldemārs Vaivods.

Savkārt klīnikas radiologi, diagnostiķi un radiologu asistentes ir gandarīti par jauno Bolus injektoru –aparāts ,ar kura palīdzību cilvēka organismā ievada kontrastvielu padziļinātam izmeklējumam. Ar šo aparātu viegli strādāt, viss ir datorizēts un savienots ar monitoriem, statīvs viegls un pārvietojams, kas atvieglo manipulāciju veikšanu izmeklējuma laikā,”paskaidro vecākā radiologa asistente Jeļena Andžāne.

Papildināts ir ne vien tikai tehniskais nodrošinājums,bet arī speciālistu loks ,ārstu kolektīvam piepulcējies  ārsts –ķirurgs Gundars Forstmanis, kurš vairākus gadus specializējies Vācijas klīnikās minimāli invazīvajā ķirurģijā un laparoskopijā.

__________________________________________________
22.09.2017.

Jaunums !!!
 13.10.2017  Cēsu klīnikā  no 10.00  līdz 13.00 pieņems  bērnu endokrinologs Dr. Jurgita Gailīte. 
Maksas konsultācija .Par  tālākajām pieņemšanām sekot līdzi informācijai Cēsu klīnikas mājas lapā.
Pieteikšanās pa tālruni 64125634 vai e -pieraksts : www.cesuklinika.lv

__________________________________________________
20.09.2017.

Jaunums !!!
No 14.10.2017 turpmāk  Cēsu klīnikā  divas reizes mēnesī (sestdienās) no 10.00 līdz 15.00   bērnus ar elpceļu saslimšanas simptomiem pieņems bērnu alergoloģe - pulmonoloģe Dr. Līga Berķe, kā arī veiks spirogrammu jeb grafisku elpošanas kustību pierakstu.
Pieteikšanās pa tālruni 64125634 vai e -pieraksts : www.cesuklinika.lv
__________________________________________________
15.09.2017.

Informācija!

 

Cēsu klīnikas Garīgās veselības aprūpes centra darba laiks no 18. septembra

Pirmdien no 9 – 13

Trešdien no 9 – 17

Piektdien no 9-17

Garīgās veselības aprūpes centra dienas stacionārs no 18. septembra slēgts.

Par izziņām un citiem dokumentiem zvanīt centra darba laikā.


__________________________________________________

14.09.2017.

Atkārtota informācija! 
Izmantojiet iespēju veikt veloergometrijas slodzes testu Cēsu klīnikā 2 līdz 3 dienu laikā pēc iepriekšejās pieteikšanās.
Pieteikties pa tālruni 64125634 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00 vai visu diennakti elektroniski : www.cesuklinika.lv/ e- pieraksts.

__________________________________________________
23.07.2017.
Jau vairākus gadus Cēsu pilsētas svētkos ir atjaunota tradīcija - svētku lukturu gājiens. 
Arī šogad Cēsu klīnikas darbinieki kopā ar saviem ģimenes locekļiem piedalījās svētku gājienā lukturu gaismās par godu Cēsu 811. gada  jubilejai.

 


19.07.2017.

                                                                                      Svarīgi !!!

 Sakarā ar ikgadējiem plānotajiem ārstniecības personu atvaļinājumiem laikā no 2017.gada 7. augusta līdz 21. augustam  plkst. 8.00, tiek slēgta Dzemdību un grūtnieču patoloģijas nodaļa. No 3. augusta plkst 8.00  pārtraucam pacientu uzņemšanu.

Dzemdību palīdzību šajā laika periodā nodrošinās SIA Vidzemes slimnīca un SIA Siguldas slimnīca.

Ambulatorā ginekolōģiskā palīdzība tiek sniegta iepriekšējā apjomā . Pieteikšanās pa tālruni 64125634 vai rakstot e -  pierakstā : www.cesuklinika.lv

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

 Administrācija.


13.07.2017.

Jūnijs ar izlaidumu satraukumu un prieku ir jau aiz muguras, un tāpēc noslēdzot mācību gadu, mēs Cēsu klīnikā, lepojamies un sveicam savus kolēģus ar diplomiem, kas apstiprina jaunus zināšanu un prasmju pakāpienus. Mūsu lielajam ārstniecības personu kolektīvam pievienojas divi māsu palīgi un divas medicīnas māsas. Iekšķīgo slimību nodaļas sanitāre Laura un Vidzemes Mazinvazīvā ķirurģijas dienas centra sanitāre Ludmila Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžā ieguva arodizglītību – māsu palīgs, savukārt Garīgā veselības centra dienas stacionāra medicīnas asistente  Sanita saņēma LU Rīgas Medicīnas koledžas diplomu ar kvalifikāciju – māsa un NMP un uzņemšanas nodaļas māsa Madara LU ieguva diplomu par otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību bakalaura programmā – anestēzijas, intensīvās terapijas un neatliekamās aprūpes māsa.

Lai tiek nosprausti un piepildās jaunie mērķi!Attēlā no kreisās puses: Taiga Galeja – Gruntmane galvenā medicīnas māsa, Madara Šauro NMP un uzņemšanas nodaļas māsa, Sanita Jansone Garīgā veselības centra dienas stacionāra māsa, Ludmila Ņikitina Vidzemes Mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra māsu palīgs, Ingūna Liepa valdes priekšsēdētāja.03.07.2017.

                                                                Informācija!!! 
Vingrošana grūtniecēm  pie Māras Krūzes 03.07.2017 un 05.07.2017 nenotiek, sakarā ar atvaļinājumu.
                                                                              ***********

Jauns pakalpojums CĒSU KLĪNIKĀ - tehnisko palīglīdzekļu noma.

 ·        Inventāra iznomāšanas un nodošanas kārtība:

Inventārs tiek saņemts Iznomātāja telpās, 242. kabinetā, Slimnīcas iela 9, Cēsis,Cēsu novads, LV-4101, darba dienās no plkst. 8.00 - 16.00, Inventārs uzskatāms par nodotu ar brīdi, kad puses ir parakstījušas Līgumu.

·        Nomnieks var pagarināt līguma termiņu, informējot par to Iznomātāju 3 dienas iepriekš, telefoniski +37125761158 vai elektroniskā veidā uz e-pastu: maris.kuplis@cesuklinika.lv un samasājot nomas maksu par turpmāko inventāra nomas periodu.

 

 Tehnisko palīglīdzekļu saraksts - skatīt šeit

 Tehnisko palīglīdzekļu nomas cenrādis - skatīt šeit


 


                                                           *******                                      Tiks uzsākta informatīvā kampaņa (11.08.2016)

                                  "Rūpes par veselību ir ģimenes laime !"

Nacionālais veselības dienests vēlas informēt nozares profesionāļus un pacientu organizācijas, ka Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests uzsāk informatīvo kampaņu "Rūpes par veselību ir ģimenes laime!",lai informētu iedzīvotājus par vēža profilaktisko pārbaužu veikšanas nozīmīgumu un aicinātu iedzīvotājus veikt profilaktiskās pārbaudes.

Kāds ir kampaņas mērķis? 

-informēt iedzīvotājus par iespējām veikt valsts apmaksātas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu (kolorektālā) vēža profilaktiskās pārbaudes*, uzsverot pārbaužu veikšanas nozīmīgumu gan paša cilvēka,gan viņa tuvinieku skatījumā.
Kampaņas sauklis ir "Rūpes par veselību ir ģimenes laime!". Šis vēstījums tiks ietverts ikvienā informatīvās kampaņas aktivitātē.Kampaņā tiks īpaši uzsvērts, ka profilaktisko pārbaužu veikšana ir svarīga ne vien pašam cilvēkam, bet arī viņa ģimenes locekļiem un arī citiem tuviniekiem,kuriem rūp viņa veselība, jo slimības gadījumā tā emocionāli un tieši ietekmē ikvienu ģimenes locekli.

Kapēc šāda kampaņa tiek veidota?

Latvijā valsts apmaksāta vēža savlaicīgas atklāšanas programma tiek īstenota ko[š 2009. gada.Programmas ietvaros sievietēm un vīriešiem noteiktos vecumos tiek nodrošināta iespēja bez maksas veikt profilaktiskās pārbaudes dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu (kolorektālā) vēža noteikšanai. Neskatoties uz to, joprojām tikai neliela daļa iedzīvotāju atsaucas pārbaužu veikšanai.

Ar informatīvās kampaņas palīdzību iedzīvotāji tiks informēti par pārbaužu veikšanas nozīmīgumu un pārbaužu veikšanas kārtību, kā arī to, ka , regulāri pārbaudot veselību, iespējams noteikt slimību agrīni un uzsākt savlaicīgu ārstēšanu.

Kādi komunikācijas kanāli un rīki tiks izmantoti kampaņā?

kampaņas laikā tiks pārraidīts videoklips televīzijā,norisināsies informatīvi raidījumi par katru profilaktiskās pārbaudes veidu, tiks izvietota vides reklāma,bukleti,plakāti u.c. Kampaņas ietvaros tiks īstenotas informatīvās aktivitātes arī Nacionālā veselības dienesta profilos sociālajos tīklos un mājaslapā. Informāciju par profilaktisko pārbaužu programmu iedzīvotāji varēs saņemt arī zvanot uz NVD informatīvo tālruni 80001234.

dzemdes kala vēža pārbaudes tiek nodrošinātas sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem (reizi trijos gados),savukārt krūts vēža pārbaudes sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem ( reizi divos gados).Šo pārbaužu veikšanai Nacionālais veselības dienests nosūta uzaicinājuma vēstules uz deklarēto dzīves adresi. Zarnu (kolorektālā) vēža profilaktisko pārbaudi reizi gadā var veikt sievietes un vīrieši vecumā no 50 līdz 74 gadiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Saziņai par informatīvo kampaņu-

Evija Štālberga, Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

E- pasts:evija stalberga@vmnvd.gov.lv,tālrunis: 67045007, 28383970


CĒSU KLĪNIKAS  mediķi prot svinēt svētkus.

 

Cēsu klīnikas darbinieki kopā ar saviem ģimenes locekļiem piedalījās Cēsu 810 gades svētkos. Zem klīnikas karoga bija ap 100 darbinieku. Gatavojoties gājienam, īpaši tika piedomāts pie noformējuma. Mediķiem klīnikā ir ne tikai balta , bet arī karaliski violetas krāsas forma. Šādos ģērbos gājienā medicīnas darbinieki bija redzami pilsētas ielās un saņēma sveicienus , ienākot skatītāju pārpildītajā Pils parka estrādē.

                                                          **************


Jauns pakalpojums CĒSU KLĪNIKĀ  - Īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums.

 

Īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums ir aprūpes pakalpojums, kuru var saņemt Klienti:

·        kuriem nepieciešamais pakalpojuma apjoms pārsniedz aprūpei mājās vai dienas  centra un naktspatversmē noteikto pakalpojumu apjomu,

·        pēcoperācijas atveseļošanās periodā vai līdz pakalpojuma saņemšanai ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijā.

 

Lai saņemtu Pakalpojumu, nepieciešams:

·        klienta iesniegums,

·        ne agrāk kā 10 (desmit) dienas iepriekš izsniegts ģimenes ārsta nosūtījums – veidlapa Nr. 027/u “Izraksts no stacionārā pacienta/ ambulatorā pacienta medicīniskās kartes” ar informāciju par klienta saslimšanām, norādot diagnozes,medikamentiem un to devām un nepieciešamo aprūpi.

 

 Klients Pakalpojumu saņem sekojošā apjomā:

·        aprūpes komandas (virsmāsa, medicīnas māsa, sociālais darbinieks, māsu  palīgs/sanitārs) vizīte pie Klienta ne retāk kā vienu reizi nedēļā,

·        medicīnas māsas novērtēta un plānota, Klienta stāvoklim atbilstoša ikdienas aprūpe   kopā ar māsu palīgu/ sanitāru,

·        klienta veselības stāvoklim atbilstoša ēdināšana trīs reizes dienā,

·        ģimenes ārsta nozīmēto medikamentu ievade,

·        sociālā darbinieka pirmreizēja vizīte/ konsultācijas,

·        klienta un tuvinieku izglītošana par Klienta pašaprūpes spējām.

Klientam, ja nepieciešams, tiek nodrošināti:

·        tehniskie pārvietošanās palīglīdzekļi,

·        ģimenes ārsta un speciālistu konstultācijas,

·        neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Par Pakalpojuma saņemšanas laiku vienojas ar Neiroloģijas – terapijas virsmāsu darba dienās no plkst. 9.00 – 16.00 vai zvanot pa tālr. 64125368, vai elektroniski isap@cesuklinika.lv

Pakalpojuma cena par vienu dienu 26,50 EUR

 


                                              **************


CĒSU KLĪNIKĀ  ievieš pacientu identifikācijas aproces. Sākot ar šī gada 1. maiju, Cēsu klīnikā ir uzsākta pacientu identifikācija, lietojot baltas apdrukātas plastikāta aproces. Identifikācijas aproces mērķis ir paaugstināt pacienta drošu un kvalitatīvu ārstēšanu un aprūpi klīnikā. Aproce ir plāna balta plastikāta lenta, uz kuras tiek uzdrukāta informācija par pacientu – vārds, uzvārds, dzimšanas dati, medicīnas kartes numurs. Aproce nesatur iebūvētas mikroierīces vai biometriskos datus un to apliek pacientam ap roku. Cēsu klīnikā identifikācijas aproces tiek lietotas Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra pacientiem, pacientiem, kuri tiek stacionēti un jaundzimušajiem. Lai ikdienā ikviens pacients varētu iepazīties ar identifikācijas aproci, ir izgatavota informācijas lapa, skatīt zemāk, kā arī tā ir pieejama katrā klīnikas nodaļā.  Informāciju skatīt šeit 
2016.gada 10. februārī „Cēsu klīnikā” notika Ēnu diena.

 Ēnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, ko Latvijā jau desmito gadu rīko Junior Achievement - Latvija (JAL). Ēnu dienas mērķis ir veicināt un pilnveidot skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem, bet Ēnu dienas galvenie uzdevumi ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes darbības jomā.

Viena no Ēnotāju pieprasītākajām nozarēm ir slimnīcu darbība un no profesijām - ārsts.

Esam pagodināti, ka skolēni  pieteicās arī šogad „ēnot"  „Cēsu klīnikas” ārstus.

Skolēni vairāku stundu garumā kļuva par  Bērnu slimību nodaļas ar dienas stacionāru virsārstes  Dr.  S.Kides, Ķirurģijas nodaļas virsārsta Dr. V.Vaivoda, Uzņemšanas nodaļas vadītājas Dr.  I.Zandes, Radioloģijas un diagnostikas nodaļas visārstes Dr. S Kiršteines un  Dr. Klauna „ēnām”.

Ārsta profesija ir īpaša. Paldies visiem kolēģiem, kuri iesaistījās Ēnu dienās un dalījās ar savu pieredzi savā profesijā.

Lai kolēģu ikdienas gaitas un profesionalitāte iedvesmo skolēnus nākamās profesijas izvēlē! 

Kā galvenos iemeslus piedalīties Ēnu dienā un iepazīt ārsta profesiju skolēni min interesi par medicīnu, vēlmi izzināt ārstu ikdienu, kā arī pilnveidot savas prasmes un zināšanas. Šāda veida pieredze ir solis tuvāk skolēnu sapņa īstenošanai - nākotnē kļūt par mediķiem, skaidro Ēnu dienas dalībnieki.

Ēnotāju atsauksmes:

Sandis – mērķis bija iepazīties tuvāk ar ārsta profesiju. Tas īstenojās par 100 %. Klīnikas kolektīvs ir ļoti draudzīgs un laipns.

Ance Elīna – mans mērķis bija pavērot cik saspringts, grūts un neparedzams darbs ir uzņemšanas nodaļas mediķiem, jo nevar zināt  kas atgadīsies. Šos darbiniekus man patika ēnot,tie bija atsaucīgi.Bet par ārsti nekad nekļūšu.

Veronika- mans apmeklējuma mērķis bija ēnot bērnu nodaļas māsiņas. Mērķis neīstenojās,jo esmu pārāk emocionāla, bailes no asinīm.Atsauksmes labas,darbinieki  runīgi un atsaucīgi.

Madara – Ēnu dienas mērķis redzēt kā strādā māsiņas un dakteres. Labprāt uzzinātu vairāk par saslimšanām un slimībām.

Anete Līga - mans mērķis bija iepazīties ar Dr. Klauna darbību. Diena bija jauka kopā ar Dr. Tūtu.

Ilze - mērķis bija saprast kā strādā Dr. Klauns. Tas īstenojās. Bija viss ļoti labi.Esmu apmierināta, gribētu garāku ēnošanas laiku.

Roberta – redzēju cik daudz pienākumu ķirurgam. Bija ļoti interesanti operāciju zālē.

Marta – man mērķis bija noskaidrot , cik grūti būt ārstam.