SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūra tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu no 8.00 - 16.00


Uzņemšanas nodaļa: tālr. 64107061

Lietvede tālr. 64125730,

 fakss - 64125785,

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


REANIMĀCIJAS UN ANESTEZIOLOĢIJAS NODAĻA

Reanimācijas nodaļā tiek aprūpēti pacienti ar nopietnām ķirurģiskām, iekšķīgām, ginekoloģiskām slimībām, nopietnām traumām vai negadījumu sekām, kam nepieciešamas sarežģītas ārstēšanas metodes, ko parasta profila nodaļā neveic, piemēram, mākslīga plaušu ventilācija, nepārtraukta monitorēšana, pēc nepieciešamības kardiopulmonālo reanimāciju. Dzīvību apdraudošos stāvokļos ne mazāk svarīgs ir tuvinieku atbalsts un sekmīga sadarbība ar medicīnas personālu.


 Anestezioloģijas nodaļa veic akūtas un plānveida anestēzijas. Ārsts-anesteziologs pirms operācijas izvērtē pacienta slimības smagumu, paredzamās operācijas apjomu, blakus slimības, pacienta fizioloģiskās īpatnības, kaitīgos ieradumus, izvēlas anestēzijas veidu un kopā ar pacientu vienojas par kopēju rīcības plānu, lai sagatavotos operācijai un anestēzijai. Lai operācija noritētu sekmīgi, ļoti svarīgi rūpīgi ievērot anesteziologa norādījumus pirmsoperācijas periodā un neskaidros gadījumos konsultēties ar anesteziologu.  

   Vispārējā anestēzija (narkoze) aizsargā no sāpju un operācijas stresa nevēlamās ietekmes uz pacienta organismu, kā arī rada nepieciešamos apstākļus operācijas veikšanai. Uzsākot narkozi pacients tiek iemidzināts, nodrošinot elpošanas ceļu caurlaidību un pastāvīgu skābekļa inhalāciju, uzturot pastāvīgu pieeju pacienta asinsritei (vēnā tiek ievadīta kanile), tiek novērotas dzīvībai svarīgās funkcijas: elpošana, sirdsdarbība, asinsspiediens. Tiek lietoti kvalitatīvi medikamenti, kas nodrošina mieru, patīkamu aizmigšanu un atvieglo atmošanās brīdi, tikai retajam izraisot sliktu dūšu, ilgu miegainību.


Pirms apmeklējuma (operācijas):
Viena no visbīstamākajām ir kuņģa satura nokļūšana elpošanas ceļos, lai padarītu šo komplikāciju maz iespējamu, operācijas rītā neēst un nedzert. Ja operācija ir paredzēta pēcpusdienā (pēc pl.13.00), plkst.7.00 no rīta ieturēt vieglas brokastis (tikai šķidru barību: tēju, jogurtu- 200ml pieaugušam). Aizliegts ēst cietu barību 6 stundas pirms operācijas.

  •     noteikti organizēt sev pavadoni, kurš palīdz nokļūt mājās pēc procedūras.
  •     notīrīt nagu laku, kosmētiku;
  •     ja tiek lietota zobu protēze vai kontaktlēcas -brīdināt ārstu;
  •    noņemt rotaslietas.

Pirms operācijas uzmanīgi izlasiet un aizpildiet aptaujas lapu, kuru varat izdrukāt un ņemt līdzi uz paredzēto procedūru. Lejupielādēt šeit.

 Pēc apmeklējuma:
Lai arī pacientam, liekas, ka viņš ir pilnīgi atmodies, tomēr dienas turpmākajā daļā vēlams palikt mājās kāda uzraudzībā, centies nenokļūt situācijās, kas var apdraudēt pacientu vai apkārtējos:
•    nevadīt automašīnu;
•    nelietot elektriskas vai mehāniskas ierīces, ar kurām var savainoties;
•    nepieņemt svarīgus lēmumus;
•    nelietot alkoholu.
Neviena anestēzijas metode nav bez komplikāciju riska. Nopietnas, dzīvībai bīstamas komplikācijas ir ārkārtīgi retas. Mūsdienu anestēzijā lietotās vielas, to precīzas dozēšanas iespējas, modernu anestēzijas iekārtu lietošana un organisma funkciju novērošana ievērojami palielina pacientu drošību.


     
  Ieva Gaigala
nodaļas virsārste sertificēta anestezioloģe - reanimatoloģe
 Mairita Vīksne
anesteziologs, reanimatologs
Maiga Ozola
anesteziologs, reanimatologs

     Ārsta anesteziologa pieņemšanas laiki ir pirmdienās no plkst. 8.15-9.45 un ceturtdienās  no plkst. 13.00-14.30

Kontakti - dežūrējošā anesteziologa - reanimatologa tālrunis - 64125698


Nodaļas virsārstes, virsmāsas tālrunis
64125597
 
 Guna Zeltiņa, nodaļas virsmāsa,
sertificēta intensīvās terapijas un anestezioloģijas māsa
 Aiga Zēberga,
anesteziologs, reanimatologs
 

PIEDERIGO ZINĀŠANAI!
-Intensīvā terapija ir slēgta tipa nodaļa.
-Interesēties par pacientu veselības stāvokli, lūdzu zvanīt 64125698 vai 64125597 no plkst. 7.30-8.00 un plkst. 16.00-17.00
-Izziņas par pacientu veselības stāvokli sniedz tikai ārsts;
-Pacientus nodaļā apmeklē ar dežūrējošā ārsta atļauju;
-Pienesumi atļauti tikai konsultējoties ar ārstu.
-Konflikta gadījumā griezties pie nodaļas vadītājas;
-Lielākās naudas summas kopā  ar pasi nododamas glabāšanā slimnīcas uzņemšanas nodaļā;
-Par līdzi paņemtām vērtslietām un naudu  nodaļas personāls neatbild.
 

                                                

Maksas pakalpojumu cenrādis -lejupielādēt šeit.