SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūra tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu no 8.00 - 16.00


Uzņemšanas nodaļa: tālr. 64107061

Lietvede tālr. 64125730,

 fakss - 64125785,

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


Rehabilitācijas nodaļa


Buklets par medicīniskās rehabilitācijas pieejamību
 Ja pacients cieš no ilgstošām sāpēm mugurā vai locītavās, veic smagu fizisku darbu  vai ilgstoši veic darbu vienveidīgā pozā (sēdus, stāvus) cieš no mazkustīga dzīvesveida-iesakām  vērsties pie ģimenes ārsta, kurš uzsāks Jūsu ārstēšanau un ieteiks vai nosūtīs uz konsultāciju pie rehabilitologa. 
Sīkāk par rehabilitācijas pieejamību informē SIA „CĒSU KLĪNIKA” fizikālās  un rehabilitācijas medicīnas ārste Eva Rudzīte.
 
 Kāda ir rehabilitācijas nodaļas misija?
Nodrošināt vēsturiskā Cēsu rajona iedzīvotājus ar kvalitatīviem rehabilitācijas pakalpojumiem un paplašināt to pieejamību. SIA „CĒSU KLĪNIKA” rehabilitācijas nodaļa piedāvā saņemt– ārsta rehabilitologa konsultācijas un fizioterapijas nodarbības dažādu veselības problēmu gadījumos:         
•    hroniskas muguras sāpes;
•    skolioze;
•    locītavu slimības;
•    traumu sekas, tajā skaitā arī galvas;
•    perifērās nervu sistēmas slimības;
•    insulta sekas;
•    hroniskas elpošanas ceļu saslimšanas;
•    sirds un asinsvadu sistēmas slimības, tajā skaitā pēc mazinvazīvām  miokarda infarkta operācijām.
 
   Kādas terapijas un metodes tiek izmantotas?
  • hiperbārā krioterapija ar CO2 jeb krio- neiro stimulācija! Jaunums !!!
  • skatīt šeit

•    teipošanu (lipīgas lentes joslu pielīmēšana dažādām ķermeņa daļām pēc īpašas metodikas pēc traumām, pie muskuļu sāpēm, muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanām);
•    ārstnieciskā vingrošana;
•    klasiskā masāža, manuālās tehnikas;
•    mīksto audu mobilizācijas tehnikas;
•    PNF (vingrojumu izpilde ar fizioterapeita pretestību);
•    vingrojumi, izmantojot bumbas un elastīgās lentas;
•    fizikālās terapijas procedūras.

    FIZIOTERAPIJA (ĀRSTNIECISKĀ VINGROŠANA)
Kas ietilpst ārstnieciskā vingrošanā?
Ārstnieciskā vingrošana ir ārstēšana ar vingrojumiem, kad katra kustība iedarbojas uz organismu veselības un zaudēto funkciju atjaunošanai. Ārstēšanā izmanto speciālas kustības, to kombinācijas un kustību režīmus atbilstoši katra pacienta veselības traucējumiem. Izvēloties vingrinājumus tiek izvērtēts pacienta vispārējais veselības stāvoklis, ņemta vērā ietekme uz sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmu, muskuļiem, kauliem, saitēm un nervu sistēmu. Jāņem vērā arī lietoto medikamentu (sirdsdarbības un asinsspiediena regulācijai, nomierinoši un hormonāli medikamenti u.c.) ietekme uz kustību – balsta sistēmu, līdzsvaru un izturību.
Ņemot vērā pacienta izmeklēšanas rezultātus, tiek izvēlēti konkrētie ārstnieciskie vingrojumi. Terapijas laikā fizioterapeits uzmanīgi seko līdzi kustību izpildei, pacienta apmācībai un plānoto ārstēšanas rezultātu sasniegšanai. Vienkāršas kustības, kas ir mūsu ikdienas kustību sastāvdaļa, ir visbiežākie ārstnieciskie vingrojumi. Tie ir efektīvi tikai tad, ja tiek precīzi un regulāri izpildīti. Pārsvarā tie ir kontrolējoši un koriģējoši vingrinājumi, kas vērsti neiroloģisku traucējumu vai kustību – balsta sistēmas traucējumu novēršanai. Kauli un locītavas pieņem tādu stāvokli un formu, kāds muskuļu spēks iedarbojas uz tiem. Muskuļu darbu savukārt nosaka nervu sistēma, kā arī ietekmē sirds – asinsvadu sistēma un vielmaiņa. Savukārt regulāri un precīzi veikti vingrinājumi ietekmē nervu sistēmu, sirdsdarbību un vielu maiņu. Ja pēc ārstēšanas kursa pacients patstāvīgi turpina izpildīt vingrinājumus vismaz 30 minūtes katru dienu, tad tiek iegūts paliekošu ilgtermiņa efekts, tā uzlabojot ne tikai kustību koordināciju un spēku, bet pozitīvi ietekmējot arī sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmu darbību.

Kāds ir ieteicamais seansu ilgums un biežums?
Viens seansa ilgums pie fizioterapeita ir no 30 līdz 60 minūtēm, tas ir atkarīgs no tā, kāda programma pacientam nepieciešama, un no pacienta slodzes izturības. Seansus vēlams veikt katru dienu, bet tiek izvērtētas katra pacienta iespējas individuāli. Ir pieļaujamas nodarbības pārdienās, reizi nedēļā, bet šajos gadījumos, pacients apgūtos vingrinājumus veic papildus arī mājas apstākļos. Arī pēc kursa beigšanas ir vēlams apgūto turpināt.
Kas jāievēro pirms fizioterapijas nodarbībām?
Pirms rehabilitācijas nodarbības jāievēro vienas stundas intervāls no maltītes baudīšanas un 2 stundas no blokādes veikšanas.
Kas jāņem līdz uz nodarbībām?
Uz nodarbībām jāierodas ērtā apģērbā, var būt arī sporta tērpā. Vingrošana notiek zeķēs un neiztrūkstošs ir labs garastāvoklis.

     
 Līga Ločmele,
medicīnas māsa
Antoņina Strupause,
medicīnas māsa
 Eva Rudzīte,
rehabilitologs     
 Laila Grīnberga, fizioterapeite  Ludmila Dubinska, fizioterapeite  Māra Krūze, fizioterapeite

   
 Alise Buceniece, fizioterapeite  Tince Strazdiņa, audiologopēds Baiba Gorovenko, ergoterapeite

 
Kas ir fizikālā medicīna? Dažādu fizikālo faktoru (elektrības, siltuma, aukstuma, ūdens) izmantošana medicīnā.
Fizikālā medicīna arī šajos laikos nav zaudējusi savu aktualitāti. Ir daudzas saslimšanu grupas, kuru ārstēšanā paralēli citām metodēm – medikamentozām, ķirurģiskām – ir lietderīgi izmantot arī fizikālo terapiju ātrākas atveseļošanās un rehabilitācijas nolūkā.
   Īpaši efektīvas tās ir:
.     dažādas izcelsmes sāpju terapijā;
•    subakūtu un hronisku iekaisuma procesu gadījumā audos un orgānos;
•    traumu seku likvidācijā, arī rētaudu ārstēšanā;
•    pie locītavu un mugurkaula deģeneratīvi distrofiskām saslimšanām (deformācijām);
•    pie perifērās nervu sistēmas traumām un saslimšanām;
•    asinsrites traucējumu gadījumā;
•    matu izkrišanas problēmās. 

   Kā tiek veiktas fizikālās procedūras?
Fizikālās procedūras tiek veiktas kursa veidā, kur viens apmeklējuma kurss sastāda 8 līdz 12 apmeklējuma reizes. Tās ieteicams veikt katru dienu vai pārdienām. Fizikālo procedūru mērķis- atjaunot traucētas kustības un darba spējas, mazināt sāpes. Fizikālās terapijas metodes lieto sāpju, tūskas un iekaisumu mazināšanai. Savukārt kombinējot iepriekšminētās terapijas metodes ar locītavu mobilizāciju vai mugurkaula trakciju, kustības pamazām tiek atjaunotas.

Kas nepieciešams, lai uzsāktu ārstēšanos?

Lai uzsāktu ārstēšanos nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums.
•    Ja pacients ar precīzu diagnozi tiek sūtīts uz rehabilitologa konsultāciju, pieraksts pa telefonu: 64125634. Konsultācijas laikā tiek saplānots ārstēšanas kurss, ņemot vērā pacienta galvenās sūdzības un problēmas. Pacients tiek nosūtīts pie fizioterapeita un/vai uz fizikālās terapijas procedūrām.
•    Ja nosūtījumā minētas jau konkrētas procedūras, uz kurām pacients tiek nosūtīts, tad atliek zvanīt uz nodaļas tālruni 64107068, lai vienotos par procedūru laiku Cēsīs, Slimnīcas ielā 9.
Valsts kvotu ietvaros, rehabilitologa konsultācijas pieejamas, veicot pacienta iemaksu  EUR 4.27 


Ievērībai!  Bērniem līdz 18 gadu vecumam ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu fizikālās procedūras ir bez maksas. Pieaugušajiem – maksas pakalpojums.

 

   

Maksas pakalpojumu cenrādis -lejupielādēt šeit.