SIA "CĒSU KLĪNIKA"
Slimnīcas iela 9, Cēsis, LV-4101

Reģistratūra tālr. 64125634

 Zvani tiek pieņemti katru darba dienu no 8.00 - 16.00


Uzņemšanas nodaļa: tālr. 64107061

Lietvede tālr. 64125730,

 fakss - 64125785,

 e -pasts: info@cesuklinika.lv


SIA „CĒSU KLĪNIKA”  ēkā un teritorijā  ir izvietotas  aizlieguma zīmju norādes- ar fotografēšanas un filmēšanas aizliegumu. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. Bez iepriekšēja saskaņojuma ar klīnikas  vadību SIA “SIA CĒSU KLĪNIKA ”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus Klīnikas  telpās un teritorijā  ir aizliegts.
   


  

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 

 


Aktualitātes


MODERNĀ HISTEROSKOPIJA

Histeroskopija ir endoskopiska, ķirurģiska manipulācija, kas ir nozīmīga intrauterīnās patoloģijas izvērtēšanā. Tā piedāvā dzemdes dobuma vizualizāciju un nodrošina mērķtiecīgas biopsijas  veikšanu  no aizdomīgajiem  reģioniem, kas ne vienmēr iespējams veicot dzemdes dobuma kiretāžu. Intrauterīno patoloģiju  var diagnosticēt un ārstēt veicot ofisa histeroskopiju (“see and treat approach”). Piemēram, endometrija polīpus var diagnosticēt un noņemt, kā arī atbrīvot intrauterīnos saaugumus ambulatori, bez vajadzības izmantot operāciju zāli. Mūsdienās  histeroskopijas var veikt ambulatori,  izmantojot sāls šķīdumu kā līdzekli, lai iestieptu dzemdes dobumu, nodrošinot vaginoskopisku pieeju ar mini – histeroskopiski endoskopisku aparatūru. Uz pierādījumiem balstīti pētījumi liecina, ka ofisa histeroskopija  ir drošāka  pacientēm un dod iespēju izvairīties no komplikācijām, ātrāks atlabšanas laiks un mazākas izmaksas. Jaunākās tehnoloģijas ir radījušas miniatūrus HD histeroskopus, neapdraudot attēla kvalitāti, tādējādi padarot histeroskopiju par vienkāršu, drošu un labi panesamu ambulatoru procedūru. Jaunās ķirurģiskās tehnoloģijas, tādas kā bipolārā elektroķirurģija, endometrija ablācijai domātās ierīces, histeroskopiskā sterilizācija un morselātori ir radikāli izmainījušas šo ķirurģijas nozari. Šī modernā histeroskopijas attīstība ir pilnīgi izmainījusi pieeju intrauterīnajai patoloģijai, pārveidojot to no aklas procedūras, ko veic vispārējā anestāzijā par ambulatoru procedūru, ko veic tiešā vizualizācijā bez anestēzijas. Katram mūsdienīgam ginekologam vajadzētu būt šādai iespējai pacientam piedāvāt šo neaizvietojamo ārstēšanas pieeju.Ņemot vērā augstāk minēto, nolēmām apmeklēt modernās histeroskopjas kursus, ko organizē Eiropas ginekoloģiskās ķirurģijas akadēmija.

Kursi notika 3 dienas Aretaieo privātajā hospitālī Kipras galvaspilsētā Nikosijā. Kursi ietver lekcijas, videodemonstrācijas un praktiskās nodarbības.

                   

Lekcijas bija par instrumentiem un to salikšanu, ķirurģiskajām tehnikām, padomiem un trikiem, komplikācijām un to risināšanu. Tika pārrunātas dažādas indikācijas, klīniskie gadījumi.   

Video ierakstos tika demonstrētas dzemdes iedzimtu patoloģiju ārstēšanas tehnikas, polipektomijas un miomektomijas.

Vislabākā kursu daļa bija praktiskās nodarbības. Tās sākās ar motoro iemaņu un koordinācijas treniņu. Tika uzņemts laiks, cik ātri tiek veikti šie vingrinājumi 3 reizes pēc kārtas un kursu beigās šie vingrinājumi atkal tika atkārtoti, uzņemot laiku, lai redzētu, kā attīstās iemaņas. Histeroskopijas plastikāta modeļi, kurus nodrošināja Storz, patiešām radīja iespaidu, ka darbība notiek īstā dzemdes dobumā. Dzīvnieku modeļi –  deva labu pieredzi noņemt polīpus un pārdalīt starpsienu. Visbūtiskākais, ka šie modeļi iemāca respektēt dzemdes sienu un izvairīties no perforācijas.

Tā kā viens no instruktoriem bija no Itālijas, kur radīts IBS – intrauterīnais Bigatti šeiveris, lai noņemtu polīpus un miomas, tad mums bija  lieliska iespēja to izmēģināt uz dzīvnieku modeļiem un gūt priekšstatu par tā priekšrocībām. Šobrīd šeiveris ir izmantojams tikai operāciju zālē, pielietojot anestēziju, bet varbūt nākotnē to varēs izmantot arī ambulatori.Šie kursi noderīgi ne tikai rezidentiem, bet arī speciālistiem, kas apmāca rezidentus.

                    Dr. Elīna Lauva.                                                                                                                                                                      


                                                                                   

Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas centrs ir nodibinājis sadarbību ar Neauglības ārstēšanas klīniku IVF Rīga. Klīnikas IVF Rīga kolēģi pavasarī viesojās mūsu centrā. Viesošanās laikā prezentējām dažāda apjoma laparoskopiskās operācijas, kā arī pārrunājām teorētiskas dabas jautājumus, kas saistīti ar mūsdienīgu endometriozes ārstēšanu ( viena no visbiežākajām saslimšanām, kas rada neauglību). Savukārt rudenī plānojam viesoties IVF Rīga klīnikā.