• Cēsu klīnika

Ēnu diena Cēsu klīnikā

Šodien visā Latvijā ir Ēnu diena, arī Cēsu klīnika deva iespēju jauniešiem ieskatīties ķirurgu, traumatologa, fizioterapeita, pediatru, māsu, radiologu asistentu un vēl citu speciālistu darba ikdienā.

Interesanti, ka šogad tieši medicīna Latvijā ir visēnotākā nozare, un to apliecināja arī lielais jauniešu skaits pie mums. Cēsu klīnikā šodien viesojās 19 skolēni, kas bija sabraukuši no dažādām pilsētām: Valmieras, Rīgas, Straupes, Limbažiem, Daugavpils un Viļāniem. Bija pārstāvētas arī Cēsu skolas.

Satiekot jauniešus, atziņās un ieteikumos par savu profesiju dalījās Cēsu klīnikas galvenā ārste Inga Skrapce un galvenā māsa Taiga Galeja Gruntmane. Savukārt virsmāsa Guna Zeltiņa vadīja praktisku nodarbību par roku higiēnu, kas ir tik svarīga ikkatram cilvēkam, bet jo īpaši medicīnas darbiniekiem. Fizioterapeite Māra Krūze iedvesmoja jauniešus izkustēties, iesildīties turpmākajai dienas daļai, kā arī deva padomus par ikdienā īstenojamām aktivitātēm stājas uzlabošanai.

Jautājām dažiem no jauniešiem, ko viņi paši saka par Cēsu klīnikā pavadīto Ēnu dienu.

Uzņemšanas nodaļas ārsti ēnoja Paula no Daugavpils, kas mācās 10.klasē: “Šis ir diezgan interesants darbs, vienmēr jābūt gatavam palīdzēt. Šajā nodaļā ienāk tik dažādi pacienti, un ārstam ir jāspēj saprast slimnieku simptomus un turpmāko ārstēšanu. Es vēlos studēt medicīnu, bet vēl neesmu izlēmusi, kuru tieši nozari”.

Ķirurgus ēnoja Markuss no Rīgas (11.klase) un Anna Betija (9.klase) no Cēsīm. Abi jaunieši atzina, ka bijis interesanti, jo viņi varēja redzēt vairākas operācijas, un bail neesot bijis. Betija vēl nav līdz galam pārliecināta par savu nākotnes profesijas izvēli, bet Markuss jau zina: “Šī ir profesija, kuru es vēlos apgūt, un šodien gribēju ieraudzīt ķirurgu darba ikdienu. To es arī saņēmu, viss bija interesanti”.

Operāciju blokā satikām arī visjaunākās šīsdienas ēnotājas – Esteri un Emīliju no Valmieras. Meitenes mācās 7.klasē un šodien ēnoja uzņemšanas nodaļas un operāciju māsas. Jaunums, kuru viņas apguva, bija cilvēka asinsgrupas un rēzus faktora noteikšana. Meitenes saprata, ka šis darbs ir ļoti atbildīgs. Kā arī ēnošana radīja vēlmi apgūt māsu profesiju.

Anesteziologa ēna Madara Elza no Straupes (9.klase) vēl piebilda, ka ārstu darbs ir ļoti grūts un izaicinājumiem pilns, jo jāstrādā ar tik dažādiem cilvēkiem.

Ergoterapeita ēnotāja Patrīcija Paula no Rīgas (12.klase) izrādījās jau ļoti zinoša par ergoterapeita darbu, tādēļ ergoterapeite Baiba Gorovenko savai ēnai varēja stāstīt dažādas aroda nianses padziļinātāk. Patrīcija Paula stāsta: “Šodien man bija iespēja redzēt darbu ar sešiem pacientiem, bijām arī nodaļā pie pacientiem ar lūzumiem. Man patika un interesēja redzētais.”

Novēlam jauniešiem veiksmīgi izvēlēties savu nākotnes profesiju, kā arī priecāsimies, ja kāds, studijas pabeidzis, atgriezīsies Cēsu klīnikā, lai pievienotos mūsu kolektīvam.

Pateicamies visiem speciālistiem – ēnu devējiem - par atsaucību un dalīšanos pieredzē!

Par palīdzību raksta sagatavošanā un jauniešu intervēšanā pateicamies sabiedrisko attiecību speciālistes ēnai Karīnai no Cēsīm! 😊