• Cēsu klīnika

Atgādinājums par drošības nosacījumiem un ierobežojumiem Cēsu klīnikā

Drošai medicīnisko pakalpojumu saņemšanai un sniegšanai, kā arī, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanās riskus Cēsu klīnikā, jāievēro virkni epidemioloģisko nosacījumu:


✅ Pacientus aicinām uz ambulatoro vizīti ierasties ne agrāk kā 20 minūtes pirms tās sākuma, lai mazinātu saskarsmes iespējas ar citiem pacientiem, kā arī izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi pavadošo personu.

✅ Ienākot klīnikā, jāuzvelk bahilas, jādezinficē rokas un jāuzliek sejas masku.

Jāievēro 2 metru distanci no citiem pacientiem un darbiniekiem.

✅ Starp pacientu pieņemšanām ir pagarināti intervāli, lai pēc katra pacienta būtu iespējams veikt SPKC rekomendētos epidemioloģiskās drošības pasākumus – telpu vēdināšanu un virsmu dezinfekciju.

✅ Lai saņemtu plānveida operāciju, obligāta prasība ir ne senāk kā pirms 72 stundām veiktas Covid-19 analīzes, kuru rezultāts ir negatīvs.

✅ Lai mazinātu infekcijas izplatīšanās iespējas slimnīcā, visiem pacientiem, kas vēršas NMP un uzņemšanas nodaļā, tiek veikts Covid-19 tests.

✅ Stacionētajiem pacientiem ar aizdomām par iespējamu inficēšanos ar Covid-19 jāuzturas karantīnas nodaļā izolācijas režīmā līdz laikam, kamēr tiek saņemti analīžu rezultāti.

✅ Ir aizliegta pacientu apmeklēšana stacionārā. Īss apmeklējums var tikt atļauts pie smagi slima pacienta, iepriekš saņemot ārstējošā ārsta atļauju, kurš izvērtēs apmeklējuma nepieciešamību. Tāpat bērnus līdz 14 gadu vecumam var apmeklēt viens no vecākiem, saskaņojot ar ārstējošo ārstu.

✅ Tuvinieki var nodot sūtījumus pacientiem darba dienās plkst.8.00-18.00 Cēsu klīnikas garderobē vai brīvdienās - NMP un uzņemšanas nodaļā. Sūtījumos liekamas tikai nepieciešamākās lietas viegli dezinficējamā, ūdensdrošā iepakojumā.

✅ Ārstniecības iestādi ambulatoro pakalpojumu saņemšanai ir aizliegts apmeklēt cilvēkiem, kam jāatrodas pašizolācijā, stingrā pašizolācijā, karantīnā, vai kam ir augšējo eplceļu saslimšanas simptomi.