• Cēsu klīnika

No 1. oktobra Cēsu klīnikā darbu sāks pieredzējis, Latvijā pazīstams otolaringologs Dins Sumerags

Līdz ar Dina Sumeraga darbības sākšanu Cēsu klīnikā vēl vairāk palielināsies ambulatoro LOR pakalpojumu pieejamība. Turpmāk pacientiem būs iespēja ne vien konsultēties jau pie diviem ausu, kakla un deguna slimību ārstiem, bet arī saņemt plānveida operatīvo palīdzību Vidzemes Mazinvazīvās ķirurģijas dienas centrā, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas un ārstēšanas metodes. Piemēram, plānots veikt balsenes mikrolaringiālās operācijas, mandeļu, rīkles reģiona operācijas, kā arī deguna un ausu operācijas.


“Dina Sumeraga pievienošanās Cēsu klīnikas komandai ir ieguvums gan pacientiem Vidzemes reģionā, gan arī mūsu kolektīvam, kas sniegs iespēju otorinolaringoloģiskos pakalpojumus pacelt jaunā līmenī, profesionāli augot un pilnveidojoties visam kolektīvam,” komentē Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.


Dinam Sumeragam ir 20 gadu pieredze nozarē. LMA ārsta diplomu saņēmis 1999.gadā, 2003.gadā beidzis rezidentūru un 2007.gadā – doktorantūru Rīgas Stradiņa universitātē. Ārsta līdzšinējā profesionālā darbība cieši saistīta ar P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, kur, desmit gadus strādājis par ārstu otolaringologu, D.Sumeragrs kļuva par slimnīcas LOR klīnikas vadītāju, un vadīja to līdz šim brīdim. Kopš 2003.gada – RSU Otorinolaringoloģijas katedras docētājs, četrus gadus bijis Latvijas Otolarigologu asociācijas prezidents, kā arī 2018.gadā 7. Starptautiskā Baltijas Otorinolaringoloģijas kongresa prezidents.


Ārsta izziņas laukā liela nozīme ir balss un balsenes pētījumiem, kuriem Dins Sumerags lielā mērā pievērsās, pateicoties savai mūziķa izglītībai, jo viņš ir absolvējis arī Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas vokālistu specialitāti. Ārsts Dins Sumerags tiek raksturots kā mērķtiecīgs, darbīgs un daudzpusīgs cilvēks, kuram šķiet būtiski zināšanas un pieredzi nodot nākamajām paaudzēm.


“Savulaik Cēsis bija pazīstamas kā vieta, kur iespējams saņemt augsta līmeņa LOR medicīnisko palīdzību, par kuru rūpējās leģendārais otolaringologs A.Gediņš. Arī man kā studentam viņš bija liela autoritāte. Tāpēc priecājos par iespēju sniegt savu ieguldījumu, lai Vidzemē vairotu LOR pakalpojumu pieejamību. Nav noslēpums, ka šī ir viena no tām medicīnas nozarēm, kurā pašlaik speciālistu trūkst visā valstī. Būtiski ir tas, ka plānojam atjaunot operatīvās palīdzības sniegšanu Cēsu klīnikā,” par savu izvēli pārcelties uz Cēsīm stāsta Dins Sumerags.


Pieteikties ambulatorajām konsultācijām oktobrī pie otolaringologa iespējams jau no šodienas, izmantojot e-pierakstu www.cesuklinika.lv vai zvanot uz reģistratūras tālruni 64125634.