• Cēsu klīnika

Pediatru videokonsultācijas - jauna iespēja bērnu vecākiem

Turpinot attīstīt jaunus telemedicīnas pakalpojumus, no šodienas, 11. janvāra, Cēsu klīnika sāk pediatru ambulatorās videokonsultācijas. Tās ir valsts apmaksātas konsultācijas, kurām vecāki var pieteikties ar e-pierakstu Cēsu klīnikas mājaslapā vai, zvanot uz reģistratūru.

“Jau šā gada pavasarī, kad sākām piedāvāt pediatru, ginekologa un psihiatra telefona konsultācijas, redzējām, ka tās ir noderīgas daudzos ar veselību saistītos jautājumos. Videokonsultācijas ir nākamais solis uz priekšu, jo sniedz vēl vairāk iespēju. Pakāpeniski plānojam tās piedāvāt vairākās citās specialitātēs,” skaidro Cēsu klīnikas valdes locekle un pakalpojumu reģistrācijas, uzskaites un kvalitātes kontroles daļas vadītāja Olga Rudzīte.


Viņa skaidro, ka videokonsultāciju ieviešanai bija nepieciešama nopietna tehniskā sagatavošanās, lai izvēlētais risinājums būtu kvalitatīvs un arī nodrošinātu personas datu aizsardzību.


“Plānojot jauno pakalpojumu, iepazināmies ar Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas pieeju, kur videokonsultācijas tiek izmantotas jau plašāk. Kolēģi bija atsaucīgi un labprāt dalījās pieredzē. Turklāt mums jau bija izveidota līdzīga platforma, kad sākām sadarbības projektu ar Vidzemes slimnīcu, nodrošinot video konsultāciju iespējas ārstiem savā starpā. Redzam, ka arī citas slimnīcas arvien vairāk raugās telemedicīnas virzienā, un to sekmē šā brīža epedemioloģiskā situācija,” stāsta Olga Rudzīte.


Sniedzot konsultāciju, ārsts varēs lemt par kāda izmeklējuma nepieciešamību, tādā gadījumā gan pacientam būs jāierodas klātienē. Lielākais ieguvums no videokonsultācijām ir ne tikai laika un ceļa izdevumu ietaupīšana, bet galvenokārt epidemioloģsikā drošība, lai samazinātu nepieciešamību klātienē apmeklēt medicīnas iestādi.


Pediatre Inga Strazda skaidro: “Covid-19 laikā mēs redzam, ka vecāki ar bērniem nelabprāt apmeklē ārstus klātienē, tāpēc video konsultācijas sniegs viņiem atbalstu un drošības sajūtu. Videokonsultācijas laikā varēsim izvērtēt, vai var turpināt ārstēties mājās, vai tomēr jāierodas klātienē, lai iztausītu vēderu, izklausītu plaušas vai veiktu citus nepieciešamos izmeklējumus.”


Piesakoties konsultācijai, būs nepieciešams norādīt e-pastu, uz kuru tiks nosūtīta konsultācijas saite. Pacientiem būs ērti izmantot šo iespēju gan datorā, gan mobilajā tālrunī.