top of page

Māmiņu skola

mazulis tur pieaugušā pirkstu

Mazuļa ienākšana ģimenē ir liels notikums, kuram vērts sagatavoties laikus, jo zināšanas par gaidību procesu sniedz pārliecības un drošības sajūtu, ļaujot pilnīgāk izbaudīt šo īpašo laiku.

 

Tāpēc Cēsu klīnikas Māmiņu skola piedāvā topošajiem un jaunajiem vecākiem apgūt vērtīgas un praktiskas zināšanas, apmeklējot nodarbības, kuras vada mūsu pieredzes bagātie, sertificētie speciālisti – vecmātes Iveta Reķe un Elīza Romānova, pediatre Inga Strazda, kā arī fizioterapeite Māra Krūze.

Māmiņu skolas piedāvātās nodarbības

1. nodarbība – "Būšu māmiņa" – par skaisto gaidību laiku topošajām māmiņām līdz 12 grūtniecības nedēļām, kurā runājam par vecmātes, ārsta un sievietes sadarbību grūtniecības aprūpes procesā, izmeklējumiem, kā arī jaunās māmiņas dzīvesveidu: aktivitātēm, uzturu, ģērbšanos u.c. jautājumiem.

2. nodarbība – “Koferīša kārtošana jeb ko jāņem līdzi uz dzemdību namu” – māmiņām no grūtniecības 20. nedēļas, kurā iepazīstinām ar visu, kas nepieciešams, dodoties uz dzemdībām, kā arī runājam par sievietes fizioloģiju dzemdību periodā.

3. nodarbība – “Dzemdības” – saruna ar māmiņām no grūtniecības 30. nedēļas par gaidāmajām dzemdībām, tai skaitā elpošanas veidiem.

4. nodarbība – "Zīdīšana" – kurā sertificēta vecmāte dalās pieredzē par veiksmīgu zīdīšanas uzsākšanu un turpināšanu, skaidro iemeslus un atbild uz vecāku jautājumiem par to, kā veidojas piens, ko nozīmē jaundzimušā satvēriens, kādas var būt zīdīšanas pozas, kādi ir biežākie zīdīšanas sarežģījumi un visbeidzot - kā zināt, ka piena pietiek? 

5. nodarbība  “Esmu klāt” – sertificēta pediatra padomi jaundzimušā aprūpei un veselībai pirmajos dzīves mēnešos.

 

6. nodarbība – “Pirmā palīdzība” – no piedzimšanas līdz gada vecumam. Nodarbību vada sertificēts pediatrs.

Individuāla nodarbība “Mazuļa hendlings” – Jaunie vecāki nereti satraucas, kā pareizi turēt un darboties ar bērniņu, lai nenodarītu tam pāri. Fizioterapeite nodarbībā vecākus iepazīstina ar hendlinga principiem, kā arī demonstrē konkrētas pozas, kas palīdzēs apieties ar savu lolojumu droši, ļaujot kustēties pašam un pareizi darboties ar zīdaini – nēsājot, guldinot, auklējot, ģērbjot. Principu ievērošana sekmē bērnam labu pašsajūtu un veicina apzinātību un attīstību.

Lai uzzinātu par aktuālā mēneša nodarbību programmu, aicinām apmeklēt mūsu mājaslapas sadaļu Jaunumi.

Papildus iepriekš minētājām, bērniņa gaidību laikā piedāvājam apmeklēt fizioterapeitu vadītas vingrošanas nodarbības, kurās topošie vecāki mācās: grūtnieču vingrošanu kopā ar tēti, elpošanas vingrinājumus, relaksējošas pozas gaidību procesā, kā arī var saņemt grūtnieču teipošanu (pēc indikācijām).

Nodarbību cenas tiek noteiktas saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi. 

Iepriekš piesakoties, veicam gaidāmā mazuļa sirds toņu pierakstu (KTG).

Ar nosūtījumu – bez maksas, bez nosūtījuma – maksas pakalpojums.

Māmiņu skolas nodarbības notiek Cēsu klīnikā, Slimnīcas ielā 9, 1.stāvā, 148.kab.


Māmiņu ērtībām pieejama telpa, kur mazuļus pabarot un pārģērbt. 

 

Vecmātes mājas vizītes

Dzemdības ir brīnišķīgs notikums, tomēr nereti aizmirstam, ka ar mazuļa piedzimšanu nekas nebeidzas. Pēcdzemdību periods var būt fiziski un emocionāli grūts. Diemžēl valstiskā līmenī pilnvērtīga pēcdzemdību aprūpe netiek nodrošināta. Latvijā tas nav valsts apmaksāts pakalpojums. Taču vecmātes mājas vizītes ir veids, kā jaunā māmiņa var saņemt efektīvu un profesionālu atbalstu sev ērtā laikā un vidē. Vecmāte ir ģimenei pietuvināts profesionālis, kas atbild par māmiņas un mazuļa veselību, veicinot visas ģimenes labklājību. Mājas vizītes laikā jūs iegūsiet atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Vecmāte sniegs arī psihoemocionālu atbalstu un novērtēs kopējo vides drošību mazuļa augšanai un attīstībai. 

Vecmātes mājas vizītes cena tiek piemērota saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi. 

Vairāk informācijas un pieteikšanās: +371 64125743, maminuskola@cesuklinika.lv.

bottom of page