• Cēsu klīnika

Iespēja bez rindas veikt veloergometriju jeb fizikālās slodzes testu ar EKG

Pašlaik Cēsu klīnikā bez rindas iespējams veikt veloergometriju – fiziskās slodzes testu uz veloergometra, kas aprīkots ar speciālu aparatūru. Testa laikā tiek veikta sirds kardiogramma, mērīts arteriālais asinsspiediens, kā arī novērtēts sirds ritms. Šī metode ļauj atklāt sirds un asinsvadu sistēmas problēmas, kuras nevar reģistrēt, veicot EKG miera stāvoklī.

Veloergometrija ir ieteicama gan cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu un tiem, kas jūt sāpes sirds apvidū, lai noteiktu tās izraisošos cēloņus, gan arī fiziski aktīviem, veseliem cilvēkiem, lai novērtētu savu fizisko toleranci.

Ierodoties uz izmeklēšanu, pacientiem tiks jautāts par lietojamiem medikamentiem, vēlams ņemt līdzi iepriekšējos sirds un asinsvadu izmeklējumus, stacionāra izrakstus. Izmeklējumu vēlams veikt 2-3 stundas pēc vieglām brokastīm vai pusdienām, kā arī atbilstošā – sportiskā apģērbā un apavos. 

Ar ģimenes ārsta nosūtījumu pakalpojums ir bez maksas (jāsedz tikai pacienta iemaksu), savukārt bez nosūtījuma – maksas pakalpojums. Sīkāka informācija un pieteikšanās, zvanot uz reģistratūras tālr. 64125634 vai piesakoties ar e-pierakstu www.cesuklinika.lv.

Ja ir neskaidri jautājumi par sagatavošanos izmeklējumam, aicinām iepriekš konsultēties ar EKG kabineta māsu. Tālr.: 64125441.